Soru Çocuklarda uyuz

Bu konuyu okuyanlar

Gizli0742

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
8.sınıftayım uyuz geçiriyorum çocuk doktorunun verdigi ilac bi işe yaramıyor okuldan vakitte bulamıyorum sadece pazarları kremlenebiliyorum belki ondandır sizce napabilirmim ilcemde cildiyeci sadece bir gün geliyor onunda randevu dolu oluyor

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Öncelikle uyuz tedavisini yanlış uyguluyorsun.

Dikkat etmen gereken hususlar:

1. Krem yatmadan önce tepeden tırnağa tüm vücuda sürülecek, ardından sabahleyin kalktığında banyo yapılacak. Bu işlemi her gün yapman lazım.

2. Nevresimin, yorganın, çarşafın, yastık kılıfın, kıyafetlerin vs. en az 60 derece sıcaklıkta yıkanacak. Şayet bu yapılamıyorsa, bahsetmiş olduğum eşyalar bir torbaya konulup, ağzı sıkıca, hava almayacak şekilde bağlanacak. Torba 1 hafta boyunca asla açılmayacak.

3. Seninle aynı evi paylaşan herkesin; ama herkesin tedavi alması lazım.

Ben tıp fakültesinde uyuzun tedavisini bu şekilde öğrendim.

Geçmiş olsun.

Gizli0742

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle uyuz tedavisini yanlış uyguluyorsun.

Dikkat etmen gereken hususlar:

1. Krem yatmadan önce tepeden tırnağa tüm vücuda sürülecek, ardından sabahleyin kalktığında banyo yapılacak. Bu işlemi her gün yapman lazım.

2. Nevresimin, yorganın, çarşafın, yastık kılıfın, kıyafetlerin vs. en az 60 derece sıcaklıkta yıkanacak. Şayet bu yapılamıyorsa, bahsetmiş olduğum eşyalar bir torbaya konulup, ağzı sıkıca, hava almayacak şekilde bağlanacak. Torba 1 hafta boyunca asla açılmayacak.

3. Seninle aynı evi paylaşan herkesin; ama herkesin tedavi alması lazım.

Ben tıp fakültesinde uyuzun tedavisini bu şekilde öğrendim.

Geçmiş olsun.
Cocuk doktoru kagıt verdi 3 günde bir sürün sabahtan akşama kadar kalsın dedi doktorun dediklerini yapıyorum

Gizli0742

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O zaman senin kullandığın ilaç farklı.

Ama yine de 2 ve 3 numaralı işlemleri uygulaman lazım.
Onlari yapıyoruz zaten okullar açılmadan gitmiştim olmazsa 1 veya 2 hafta sonra bi daha giderim okuldan izin alıp