Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
1LRmNj.jpg

Mobil oyunlar cephesinde milyonları kasıp kavuran ve en çok hasılata sahip oyun olan clash of clans'a 15-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında büyük bir güncellemenin geleceği sızdırılan haberler arasında.

Aşağıda sıralayacağım sızıntılar şahsım tarafımdan yabancı kaynaklar aracılığıyla takip ederek çeviri yaptığım maddeler olup şahsen yazdığım bir makaledir.

Güncelleme maddelerinin uzunluğu bakımından tek seferde yayınlanacağı söylenmekte birlikte ve bana göre pek mantıklı gelmediğini belirterek ;

Lafı fazla dolandırmadan güncelleme maddelerine geçelim.

1) Yeni asker : Kara İksir ile geleceği (Yeni Kaos Üstadı) ve tıpkı yüce koruyucu isimli kahraman gibi mistik bir savaşçı olacağı söyleniyor. Bu kahramanın saldırı sırasında savunma birimlerine ve binalara tıpkı cehennem kulesi gibi hasar verme yeteneğine sahip olduğu açıklanan diğer bilgiler arasında ve askerin takma adının Cehennem Ejderi olduğu düşünülüyor.

2) Yeni Asker : Buz Büyücüsü. Daha önce etkinlik ile gelen clash royaldeki buz büyücüsü artık güncelleme ile kalıcı olarak bizlerle olacağı söylenenler arasında.

3) Yeni Büyü : Kıyamet Büyüsü; Bu büyü sayesinde saldırı anında kaybettiğiniz birimleri tekrardan savaşır hale getirebiliceksiniz. 3 büyü kapasitesi ile gelen bu yeni büyü ölmek üzre olan askerlerin bulunduğu alana atıldığında belli bir süre boyunca askerlere dayanıklılık gücü verip hayatta kalmasını sağlayacaktır.

4) Yeni Büyü : Tuzak Aydınlatıcı : KB 11 ve KB 10 sahipleri için geleceği söylenen bu büyü sayesinde saldırı anında tuzakları görebiliceksiniz.

5) Yeni Gemi. Bu Geminin köy çevresinde yetişen ağaç çalı çırpı, mantar vs dibinde bulunan yeşiltaşların yer değişimini 24 saatte 1 defaya mahsus vazgeçirme yeteneğinin olacağı (Kesin bilgi değil) düşünülüyor.
Gemi ile ilgili daha fazla detay yok.

6) Yeni İnşaatçı : Şuan için 5 tane olan işçi sayısı 6 ya çıkarılacağı ve maliyetinin 5000 mücevher olduğu yine satın alınabilicek olan işçi KB11 ve KB10 sahipleri alabiliceği belirtiliyor.

7) Kahramanlara İstediğimiz İsimleri Verebilme.

8) Goblin haritasına yeni bölümler. Bu yeni bölümlerde X-Yayları, Kartal Gözü gibi güçlü savunma birimleri ekleneceği.

9) Yeni eklenen ulusal bayraklar, diller ve süslemeler.

10) Klan Kalesinde biriktirdiğimiz Bonus Hazineleri klanınızda bulunan klan arkadaşınıza bağışlayabiliceğiniz. Bağış miktarı sınırı bulunmakta.

11) Dostca mücadeleler artık 1e1 yapılabilicek.

12) Köy haritası bakışı: Bu özellik sayesinde 0-180 derecelik açılarla köy görüntüleme özelliği getirileceği.

13) Köy haritası Gemi güncellemesiyle birlikte alan bakımında genişletileceği

14) KB 10 sahipleri artık Balon'u 7. Seviyeye Lav Taz'ını da 4. seviyeye yükseltebilicek

15) Şifacı 5. seviye yükseltmesi

16) Şifa Büyüsü 7. seviye Öfke Büyücü 6. seviye yükseltmesi

17) Klan Kalesi 11 ile 15 Arasındaki klanlar için üye sayısına göre ikramiye artışları

18) Klan Kalesi için Savun ve Uyku Modu: Uyku Modunda olan klan kalesi saldırı anında kalede bulunan askerler savunma yapmazlar ancak klan kalesi yıkılırsa içindeki askerlerde ölecekler.

19) Duvar Kırıcılar 7. seviye yükseltmesi

20) Pekka 6. seviye yükseltmesi

21) Sihirbaz, (Büyücü) Okçu, Barbar ve Goblin 8. seviye yükseltmesi ve dayanıklılık oranında değişim

22) 1 adet güdümlü hava mayını ve yine 1 adet hava bombası

23) 1 adet yeni tuzak ve mevcut durumdaki tuzaklara (dev bomba hariç) yeni yükseltme ve savunma karakterleri

24) Hava patlatıcı 7. seviye yükseltmesi

25) Ordu kampı 9. seviye yükseltmesi (yükseltme başına artan asker sayısı 6)

26) Daha önce kademe kademe verilen 12. seviye duvarlar artık tümüyle yükseltilebilicek

27) Balon 8. seviye ve lav tazı 5. seviye yükseltilmesi

28) Büyü eğitim kapasitesi 6 ya çıkarıldığı ve deprem büyüsü etkisinde değişiklikler.

29) Valkry (Valkür) 6. Seviye ve Cadı 4. Seviye

30) KB11 sahiplerinin bazılarının (Ölçünün neye göre belli olacağı bilinmiyor) KB görünümünde değişiklik yapabiliceği

31) Tüm madenler (Altın-İksir) 13. seviye yükseltmesi ve kara iksir pompası 7. seviye yükseltmesi

32) Bazı askerlerin yükseltme eğitim süresinde değişiklikler

33) Cadı'nın atak zarar puanı düşürüldü ve üretim maliyesi seviyeler arası 50 olarak değiştirildi

34) Goblinler artık en sevdiği yer olan Klan Kalesini hedef almayacağı

Söyleniyor.

İyi oyunlar, iyi eğlenceler, iyi forumlar.

Son düzenleme:

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
1.5 sene önce oyunu bırakmıştım. Şuan bir tekrar ara ara bakıyorum. Hala 138 seviyeyim ve oyuna 3 gün önce girdiğimde yahu dedim noluyor. Gemiler onlar bunlar duvarlar...
Girmediğim sürede baya bişey gelmiş. Yetmemiş bide bunlar gelicekmiş vay be :D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Güncelleme pazartesi günü gelicek deniliyor bilginize.

Depolarınızı buna göre fulleyin ;)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Güncelleme pazartesi günü gelicek deniliyor bilginize.

Depolarınızı buna göre fulleyin ;)
Kesin dimi bak sonra full depolu köyü patlatmasınlar :D
Th11 ler çok cılgın çünkü :DD

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
+9 dolusu olan saklasın :D