Soru Çingeneler Saldırganlık Konularında Neden Biraz Rahatlar?

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
413
Arkadaşlar çok merak ediyorum bunun için bu konuyu açma gereği duydum konu Çingeneler saldırganlık konularında neden biraz rahat davranabiliyorlar benim görüşüm hiçbir şekilde vatandaşlıklarının olmadığını en basit anlamıyla kendilerine ait bir kimliklerinin olmadığını düşünüyorum vatandaşlıkları gerçekten varsa eğer neye güvenipte hangi güce sırtlarını dayayıpta rahat edebiliyorlar tam olarak bu konuda bilgili değilim konuyu açmamdaki amaçlardan bir tanesi de Mahallemde çok sık görmesem bile yakın mahallelerde çok sık görebilmemdir belirli zamanlarda para dileniyorlar hepimizin bileceği üzere ne zaman gezsem sokakta tedirgin hissederim elbet kendimi. Vikipedi'deki gördüğüm kısa bir bilgide kökenlerinin aslen Kuzey Hindistan'dan yani yanlışta anlamadıysam Hintlilerin batılılaşmış hali olarak gördüm Dünyanın her yerindeler edindiğim bilgiye göre yanlış anlaşılmazsa çok sevinirim ırkçılık yapmak haddim değildir böyle bir amaç içerisinde de değilim sadece doğru bilgiyi edinip bu konularda bir vatandaş bir birey olarak aydınlatılmak istiyorum. Son olarak yanlışta bilmiyorsam eğer bu ülkede asırlardan beridir bunun faşizmi var.

Reaksiyon puanı
993
Çok basit çünkü utanma denen bişi yok onlarda bu yüzden bu kadar rahatlar bu yüzden çingene diyorlar zaten.
Eskiler yani yaşlılarımız mesela mahallede çok bağırınca evden biri yani rezil olduklarını düşündükleri herhangi bir durumda çingene derlerdi o rezil eden kişiye.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
413
Çok basit çünkü utanma denen bişi yok onlarda bu yüzden bu kadar rahatlar bu yüzden çingene diyorlar zaten.
Eskiler yani yaşlılarımız mesela mahallede çok bağırınca evden biri yani rezil olduklarını düşündükleri herhangi bir durumda çingene derlerdi o rezil eden kişiye.
Nereden baksak "Aşırı Olağanüstü Ağır Zeka Geriliği" akılalmaz bir biçimde.

ayrıhayatlar0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İstanbulun çingene mahallesinde büyümüş birisi olarak şunu söyleyebilirim. Dışarıdan laf atmalar, gereksiz bağırmalar, utanma duyguları yokmuş gibi tanımadıkları insanlarla muhattap olma konularında çok başka bir seviyedeler erişmek mümkün değil. Ancak saldırganlık konuusuna gelirsek inanın ki yaptıkları asabiyete aynı şekilde cevap verdiğiniz anda özür dileyip gideceklerdir. Onlar daha çok sizleri ürkütebileceklerini düşündüklerinden dolayı o kadar rahat yükselebiliyorlar. Kendilerinide tanıyorlar biz ne dersek diyelim kimse garipsemez diye. Yoksa mantıken düşünün karton toplayarak (kazancı çokta fena değil) 8-9 kişilik gecekonduda yaşayan bir aileler yaptıkları atar gereksiz saldırganlıktan arkası ağır bir taşa bulaşsalar başlarına ne gelir ? onlarda gayet bunun bilincinde o yüzden size salgırganlık gösteren bir çingeye aynı şekilde cevap verdiğiniz sürece tek yapacağı şey arkadasını çekip gitmek olacaktır