Çingeneler kovayı çalmışlar

Bu konuyu okuyanlar

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Evet arkadaşlar İstanbul/Kadıköyde yaşıyorum adresi tam olarak vermiyorum güvenlikten dolayı.Bugün çingeneler gelmişler 1 dakka kadar yolda binayı izleyip sonra bizim kapıya gelip çöp aldığımız kovayla apartmandan atılan geri isterlerse diye duran tencereyi götürmüşler.Yaklaşık 3-4 kişi geliyorlar.2si geliyor alıyor 40saniyede alıp gidiyorlar.

1-Bu olaya daha önce rastlayan varmı?
2-kişinin emsalleri aşşağıda o çingeneye rastlayan varmı?
3-polise versek şimdi bulabilirmi

kişilerin emsali:bitane çocuk gibi kısa boylu biri var elinde bıçak gibi uzun bişey var.Diğeri kapalı bi kadın beyaz ayakkabısı var.
isteyen olursa fotoğrafını atabilirim.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ankara Altındağ'da bir sitede birkaç bloğun kapı çalma tokmaklarını sökmüşler komple. ?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Allah boylesinden muhafaza etsin ne o öyle ?????
Bizim komşunun da kazanini çaldılar ama onlar çingene değildi ?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Evet arkadaşlar İstanbul/Kadıköyde yaşıyorum adresi tam olarak vermiyorum güvenlikten dolayı.Bugün çingeneler gelmişler 1 dakka kadar yolda binayı izleyip sonra bizim kapıya gelip çöp aldığımız kovayla apartmandan atılan geri isterlerse diye duran tencereyi götürmüşler.Yaklaşık 3-4 kişi geliyorlar.2si geliyor alıyor 40saniyede alıp gidiyorlar.

1-Bu olaya daha önce rastlayan varmı?
2-kişinin emsalleri aşşağıda o çingeneye rastlayan varmı?
3-polise versek şimdi bulabilirmi

kişilerin emsali:bitane çocuk gibi kısa boylu biri var elinde bıçak gibi uzun bişey var.Diğeri kapalı bi kadın beyaz ayakkabısı var.
isteyen olursa fotoğrafını atabilirim.
yüzü gözüküyorsa video/fotoğraf ta şikayet et
Mesaj otomatik birleştirildi:

türkiyede çanak çömlek bırakmayacaklar :D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ankara Altındağ'da bir sitede birkaç bloğun kapı çalma tokmaklarını sökmüşler komple. ?

Onlar Iyi Para Ediyor.

Kucuk Yasta Sigaraya Basladim (Hangi Yas Araliginda Olursaniz Olun Tavsiye Etmiyorum)
Sigara Ictigimiz Icin Kimi Zaman Harclik Alamazdik, Benim Gibi Ayni Kaderi Paylasan Bir Arkadasimiz
Bi Sekilde Para Bulurdu, Sigarasiz Birakmazdi Bizi. Parayi Nerden Buldugun Diye Sordugumuzda Kapi Tokmaklarini Sokup Sattigini Soylemisti.

SARI Madeni Derdi ve Iyi Para Ettigini Belirtirdi : )
Bi Zaman Bizim Mahalle Cevre Mahallede Kapi Tokmagi SIKINTISI Boylece Baslamisti : )

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Polis her şeyin farkında verseniz de bir durum olacağını sanmıyorum. Bu tür işlerle inan yakından ilgilenmiyor polisler artık baştan sağmak dışında. İstersen gidin bi suç duyurusunda bulunun ama cevabı ben tahmin ediyorum

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
iftarda-soguk-su-tuketenler-dikkat_m6.jpg

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Mali değeri çok yüksek olan bir şey değil analdığım kadarıyla. Bu tür olaylar basit hırsızlığa giriyor. Nitelikli hırsızlık olsa belki uğraşırlar.

Uğraşmadıkları için bulamazlar da. Aslında bir bakımdan anlayış gösteriyorum polislere. Bu şekilde bir karakola günde onlarca olay geliyordur. Hangi birisi ile uğraşsınlar?

Ama siz uğraşıp araştırıp peşine düşerseniz yani kısaca polise yardımcı olursanız ancak öyle sonuç alırsınız. Kamera kayıtlarından çalmanın kim olduğunu ve nerede yaşadığını tahmin edebiliyorsanız gidip bildirmek gibi.

Hırsızı bulacaklarını sanmıyorum ama yine de gidip şikayet etmekte fayda var. Mimlenmiş birisi ise polis bulur.

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Mali değeri çok yüksek olan bir şey değil analdığım kadarıyla. Bu tür olaylar basit hırsızlığa giriyor. Nitelikli hırsızlık olsa belki uğraşırlar.

Uğraşmadıkları için bulamazlar da. Aslında bir bakımdan anlayış gösteriyorum polislere. Bu şekilde bir karakola günde onlarca olay geliyordur. Hangi birisi ile uğraşsınlar?

Ama siz uğraşıp araştırıp peşine düşerseniz yani kısaca polise yardımcı olursanız ancak öyle sonuç alırsınız. Kamera kayıtlarından çalmanın kim olduğunu ve nerede yaşadığını tahmin edebiliyorsanız gidip bildirmek gibi.

Hırsızı bulacaklarını sanmıyorum ama yine de gidip şikayet etmekte fayda var. Mimlenmiş birisi ise polis bulur.
Yüksek dahi̇ olsa apartmanin mali zaten apartman alcakta ara sira bi̇si̇kleti̇mi̇ koyuyordum onuda koyamayacam şİmdi̇(allahtan çaldiklari esnada kapali garajdaydi bi̇si̇klet

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
çalınan şeyin ne olduğunun bir önemi yok. ama "hırsızlık" başlı başına huzursuz eden bir şey, inşaallah bir daha yaşanmaz, geçmiş olsun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Basiti oganizesi ayrımı yanlış hırsız hırsızdır gerekli yaptırım uygulanmalı yoksa başını alamazsın.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Polis her şeyin farkında verseniz de bir durum olacağını sanmıyorum. Bu tür işlerle inan yakından ilgilenmiyor polisler artık baştan sağmak dışında.

Ben hayatımda devletimizin güvenlik güçlerine hiç laf etmedim; Lakin bu dedikleriniz maalesef ki doğru!
Başıma gelen birkaç şey sebebiyle biliyorum. polise her türlü delili ibraz etmiş olmamıza rağmen hiçbir sonuç çıktığını görmedim. Ama basına akseden, ya da ünlü birinin başına gelen herhangi bir olay... Mutlaka çözülüyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Basiti oganizesi ayrımı yanlış hırsız hırsızdır gerekli yaptırım uygulanmalı yoksa başını alamazsın.
Aslında ayrımı hukuk yapıyor.
Yani çelik kasayı nitelikli olarak açmak sureti ile hırsızlık ile evin penceresini tornavida ile kanırtıp pencereyi açarak evden hırsızlık yapmaya aynı ceza öngörülmüyor. Ama bana kalsa basiti niteliklisi ayrımı yapmadan yüksek bir ceza verilmeli ki hırsızlıklar engellensin. Sizinle aynı fikirdeyim.

Nitelikli/profesyonel hırsızlıklarda genelde çalınan para büyük bir meblağ oluyor ve bu işi yapabilecek hırsızlar az çok tahmin edilebildiği için bulabiliyorlar galiba. Ama basit hırsızlığı herkes yapabileceği için şüpheli sayısı çok fazla olur. Bu yöntemler ile yapılan hırsızlık şikayetleri de çoktur zaten.
Ben karakoldaki/asayişteki polislerin personel sayısının tüm olayları çözmede yeterli olabileceğini düşünmüyorum.

• Beğen
Reactions: _X_

Son mesajlar