Çin'den Virüs Uyarısı

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
İletişim konusunda, dünyayı kapalı olan Çin alışılmış uygulamasının dışında bir davranış gösterdi. Hükümet, keşfettikleri bir virüs konusunda dünyayı uyardı.

Yaptığı açıklamalarla dünya kamuoyunu kızdıran Çin, bu sefer teknoloji severlere yardım elini uzattı. Ülkede keşfedilen bir virüs hükümetin dikkatini çekti ve dünyayı uyarmasına neden oldu. Worm_Piloyd.B adlı virüs exe, html ve asp uzantılı dosyalara bulaşıyor. Kullanıcılar bozulmuş dosyalarını düzeltmeye çalıştığında ise, kötü amaçlı yazılım devreye giriyor ve bu işlemi engelliyor.
computer-virus-picturejpg1258991391.jpg

Bu virüs koskoca Çin'i bile korkuttu
Sistemi ele geçiren, bu zararlı program internet bağlantısı üzerinden, başka virüsleri de makineye yüklemeye başlıyor. Worm_Piloyd.B'in Botnet desteği de bulunuyor. Çin Hükümeti, virüsün çok çabuk yayılacağı konusunda insanları uyardı. Virüslere karşı en iyi çözüm ise, güncel bir Antivirüs yazılımı...
:: Bilgisayarınızı virüslere karşı nasıl koruyorsunuz?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
kaspersky sag olsun kolay kolay bulaşmıyor birde girdiğin siteleri bileceksin

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sağlık olsun. benim pc ye gelirse çakarım formatı olur biter:D

keslok

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nod 32 kullanıyorum şu 50 yıllık lisanslı dalgasından artık koruyo mu korumuyo mu nod 32im bilir :)

SoftProf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işte gerçek bir exe virüsü, çoğu arkadaşımız zararlıların worm, trojan, solucan şeklinde olacağını yazıp çiziyorlardı. Google dan küçük bir araştırma yaptım. Neredeyse Çin de kıyameti koparmış bu virüs ve idda ediyorum bu exe virüsü bütün antivirüsleri dumur edecektir :thumbup1:

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Webmaster'ları baya bi etkiler bu yazılım. Girdiğin siteyi bilmek de çözüm değil sanırım. Bi Webmaster'a bulaşırsa biz de etkileniyoruz...

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu virüs bizi yedi bitirdi yahu... Kurtulması hakikaten zor bir virüstür... userinit e kadar bulaşıyor... Lanet birşey. Malwarebytes ve kaspersky çözüm getiriyor ancak eğer yoksa elinizde resim gibi bittiniz...

SoftProf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu virüs bizi yedi bitirdi yahu... Kurtulması hakikaten zor bir virüstür... userinit e kadar bulaşıyor... Lanet birşey. Malwarebytes ve kaspersky çözüm getiriyor ancak eğer yoksa elinizde resim gibi bittiniz...

sayın perganon, rica etsem virüsün girdiğinden şüphelendiğiniz uygulamayı sıkıştırıp bana eposta ile gönderebilirmisiniz.şayet gönderebilirseniz özelden iletişim kurarsanız sevirim.

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Internet Explorer'da açıkça gözüküyor, Bilgisayar kendi kendine çin web sitelerine bağlanıyor, bu virüs ağdan paylaşım klasörleri üzerinden rahatlıkla bir diğer makinaya bulaşıyor. DeepFreeze etkili olamıyor! DeepFreeze'i de aşıyor. Usqomki.exe tarzı benzer çalışabilir dosya türleri oluşturarak bilgisayarın çalışmasını etkiliyor.... Bulaşana Allah kolaylık versin özellikle 20 den fazla bilgisayarı varsa...

SoftProf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer virüslü herhangi bir exe yi rar yada zip leyip gönderebilirseniz bende tanışmak isterim bu virüsle. deepfreeze i de etksizleştirmesi deli bişey olmuş. dün de aarştırmıştım biraz çin de millet perişan olmuş bu virüsten dolayı.