Çinden alışveriş yapılabiliyor mu ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Mr_Ahmet_2

Asistan
Virüs sebebiyle kargosu gelmeyenler varmış sanırım ama kesin bir bilgi görmedim. Aliexpress ten alışveriş yapsam gelmez mi ?

Dora

ÆSir
Yönetici
Super Moderator
Bire bir denemedim ama duyduğum kadarıyla Aliexpress Türkiye kargo sistemini kapatmış.

Rapchy

Rektör
Onursal Üye
En son 29 Aralıkta 3 ürün almıştım 20-21 şubat gibi elime ulaştı ama virüs olayından önce kargolanmıştı.

dgnttnc

Üyecik
Virüs cansız ve kuru (nemsiz) ortamda 4 saat falan yaşayabiliyormuş.

Aliexpress'ten gelene kadar en az 18-20 gün geçiyor zaten. O virüs ölüyordur.
Evet bu bahdettiğinde dahil birçok söylenti var gerek haberlere çıkan, gerek hal orasında dolaşan ama şahsen her türlü yurtdışı ürününden uzak durmaya çalışıyorum. Çok gerekmedikçe fuarlara bile gitmiyorum.

Mr_Ahmet_2

Asistan
Evet bu bahdettiğinde dahil birçok söylenti var gerek haberlere çıkan, gerek hal orasında dolaşan ama şahsen her türlü yurtdışı ürününden uzak durmaya çalışıyorum. Çok gerekmedikçe fuarlara bile gitmiyorum.
Bulaşma değil de kargonun gelmemesi sorun. Bulaşma ihtimali olsa kargo işlemlerini durdururlar zaten.

bilexsamet

Profesör
En son 8 Şubat'ta teslim aldım Aliexpress siparişimi. Ondan sonra ne sipariş verdim ne de çevremden sipariş veren biliyorum.

osos11

Asistan
Kargolanırsa çok hızlı geliyor. Özellikle Yanwen şuan ptt den hızlı çalışıyor. 9 günde geldi. Ancak çoğu satıcı tedarik sıkıntısı çekiyor.

Mr_Ahmet_2

Asistan
Kargolanırsa çok hızlı geliyor. Özellikle Yanwen şuan ptt den hızlı çalışıyor. 9 günde geldi. Ancak çoğu satıcı tedarik sıkıntısı çekiyor.
Duyduğuma göre ptt bilerek bekletiyormuş. Tedbir amaçlı. Bir diğer durum ise Çin de ürünlerin kargolanamaması. Virüs sebebi ile bir süre kargo işlemleri durmuş diyorlar.

KNMX

Dekan
Şöyle düşünün, kullandığımız çoğu şey Çin'de üretiliyor :). Belki Corona'dan önce getirildi falan diyebilirsiniz kargolar için. Ama inanın öyle değil. Sonuç olarak tehlike her zaman var ;).