Cin Korkusu: Şeytan-ı Racim

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

%C5%9Feytan-%C4%B1-racim-afi%C5%9F.jpg

Yaşanmış bir hikâyeden yola çıkan “ŞEYTAN-I RACİM” Türk korku film türünde yeni bir ilk olma iddasıyla karşımıza çıkıyor. Gerçek Cin ve İfrit çağırma seansları ve ritüel sahnelerine de yer verdiğini iddia eden “ŞEYTANI-I RACİM” 13 Eylül’de izleyicilerle buluşacak.

Hasan Karacadağ’ın yaptıklarına benzer bir pazarlama stratejisi ile tanıtımı yapılan filmin kendi iddiası şu;

Gerçek cin çağırma duaları ve ritüelleri uygulandı. 600 yıllık Cin çağırma bilgileri içeren tarihi Havas ilmi kitabı kullanıldı. Gerçek cin çağırma ve korunma muskaları, mühürleri ve şifa tasları filmde önemli yer teşkil ediyor. Çarpılma ve cin çağırma sahnelerinin gerçekçiliği nedeniyle set ekibinden rahatsızlananlar etkilenerek seti bırakanlar oldu. Murat Bardakçı’nın arşivinden gerçek cin çağırma Vefk’i filmde en önemli sahnede kullanıldı.

Emrah ve Salih üniversiteli ve İstanbul'da yaşayan iki gençtir. Her şey günlük hayatta normal gider gibi görünürken, Salih bir anda "havas" adıyla da bilinen 'büyü ilmi'ne merak sarar. Salih'in büyüye olan bu merakı git gide içinden çıkılmaz bir saplantı halini alacaktır. Zira Salih işi ileri boyuta taşıyarak cinler alemindeki varlıkları kontrol altına almak ister.

Emrah'ın ise olan biten hakkında hiçbir fikri yoktur ama aynı evi paylaştığı için huzuru kalmamıştır ve kendisini zorla sürüklendiği bir döngünün içinde bulur. Salih her şeyin kontrolünü kaybedince, gece karabasanlar görmeye başlayan, normal bir hayatı kalmayan Emrah da çareyi İzmit'e ailesinin yanına dönmekte bulur. Burada biraz huzura ermeyi umarken, peşine musallat olanlar onu yine rahat bırakmazlar. Ailesi Emrah'a yardımcı olamayacağını anlayınca çareyi bu işlerle daha önce ilgilenmiş olan Bakırcı Mehmet efendiye başvurmakta bulurlar.
<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 17.99715805053711px; text-align: center; background-color: rgb(251, 251, 251);">[video=youtube;1mlsA4Z9XF4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=1mlsA4Z9XF4[/video]

afiş dehşet ama değilmi arkadaşlar

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Afiş biraz basit gibi olmuş biraz daha dehşet katmalari lazım

herry26

Asistan
Reaksiyon puanı
0
son yıllarda bu tür filmlerde artmaya başladı. ama pek bu filmleri izleyemiyorum. amerkan korku filmlerinde gülüyorumda bunda biraz korku kaplıyor içimi.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu nedir aga ya. Devamlı cinleri kötü yaratıklar olarak göstermek zorundalar mı :D
Yazık değil mi onlara. Hep kötü olanlar onlarmış gibi sanki :D

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş bu nedir ya insan tırsıyo böyle filmlerden :laugh:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Belki cinler de kendi alemlerinde insanlarla ilgili korku filmi yapıyorlar ve korkmuyorlardır...
Bizim gibi.. :p

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Kızın göğsündeki "CİN SURETİNİ" farkeden bi tek ben miyim !?

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İnanmıyorum ben gerçek bir hikayeden yola çıkıldığına. Halkımızın yumuşak karnını buldular para kazanmak için oradan saldırıyolar. Efektle korkutmaya çalışıyorlar hatta efektte değil bildiğin gürültü. Ellerinde inanılmaz bir malzeme var ancak işlemeyi bilen adam olmayınca böyle havada kalıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cinler bunlara bakıp bakıp gülüyordur! şu saçmalığa bakın ya harbiden oyuncak etmişler insanları

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bundan sonra şaçma türk korku filmleri izlemem en son elcin denen saçmalığı seyretmiştim film bu kadar mı şaçma ve belirsiz olur

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Hasana Karacadağ Kafayı Bozmuş Bunlarla

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bir şey yok kadının o bölgesinde. Hayal görmeyin :D

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reis dikkatli bak.Gerçekten bi surat var orda.Jokerin suratına benziyor.Sübliminal mesaj var afişte :d

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Oh bee.Eyvallah kardeşim.Kendimden şüphe etmeye başlamıştım :D

Şuan iş yerimdeyim sevdiğim bir abime de gösterdim oda aynen aldı eline kağıdı çizdi hatta gördüğü şeyi :) kendisi evliya gibi adamdır :)

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bu konuyu görünce dün akşam el-cin izledim o aklıma geldi :) tek başıma gece saat 1 den sonra iyi geriyor insanı (ben korkmayı çok severim, en iyi korku filmi varsa söyleyin) bazı 2 sahneyi saçma buldum güldüm :) bazı saçma hareketler dışında gayet iyiydi, 10 üzerinden 5 yada 6 verebilirim... Bu filmde çıksın da izleriz bakalım..

Şu ana kadar tek korktuğum bu oyundu
(gece saat 1 de kulaklıkları taktım bir oynayım dedim, türkçe altyazı dahil, daha oyunun başında kapattım korkudan :) ))[h=3]Amnesia: The Dark Descent[/h]
Film demiyeceğim, beni henüz iyi korkutan film görmedim.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Üç harfliler Marid diye bir filme gitmiştim. Fena değildi o da. Çok kanlı olmazsa ve gerilim daha üst düzeyde olursa beğenirim muhtemelen :)

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konuyu görünce dün akşam el-cin izledim o aklıma geldi :) tek başıma gece saat 1 den sonra iyi geriyor insanı (ben korkmayı çok severim, en iyi korku filmi varsa söyleyin) bazı 2 sahneyi saçma buldum güldüm :) bazı saçma hareketler dışında gayet iyiydi, 10 üzerinden 5 yada 6 verebilirim... Bu filmde çıksın da izleriz bakalım..

Şu ana kadar tek korktuğum bu oyundu
(gece saat 1 de kulaklıkları taktım bir oynayım dedim, türkçe altyazı dahil, daha oyunun başında kapattım korkudan :) ))[h=3]Amnesia: The Dark Descent[/h]
Film demiyeceğim, beni henüz iyi korkutan film görmedim.

O oyundan korkmayanin insanligindan suphe ederim hocam zaten :)
Ayrica call of chulthu:dark corner of the earth tavsiye ederim hocam oynadigim en iyi korku oyunudur :)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
''Türk korku filmi sektörünün de günümüzdeki diğer sinema sektörlerinden pek bi farkı olmadığını yeniden görmüş oldum. hep aynı klişeler, en sessiz ve karanlık ortamda seyircilerin karşısına 10 gündür uyumamış gibi gözleri mosmor, tepkisiz bakan bi karıyı gönderip arkadan çığlık efekti verme olayı 80'lerde bitti. böyle korkmak istesek bağıran karı swf'sini açarız. artık önemli olan seyirciye 'bö!' diyip insanları sıçratmak değil, hikayeyle, mekanla korkutmak. çünkü insanlar salondan çıktıklarında akıllarında kalan tek şey içerik olur. içerik de zaten zengin değil, senaryoda ne bi yaratıcılık, ne bi zenginlik var.''