Çıkacak aşı sizce masum bir aşı’mı?

Aşı masum’mu?

• Evet masum

Kullanılan: 13 39.4%
  • Hayır masum değil

Kullanılan: 20 60.6%

• Kullanılan toplam oy
    33

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
Bu aşı mevzusunda çok fazl atılmış teori komplo var, kimi yerde aşı olunca herşey düzelecek deniyor, kimi yerde aşı her sene yapılacak corona kıyamete kadar sürecek deniyor, kimi yerde ise aşı masum değil 5g ile insanları tek tuşla diyeceğimiz şekilde öldürecekler, dünya nüfusunun çok büyük bölümü yok edilecek deniyor.

sizce bu işin aslı ne?

bende açıkçası aşının masum olduğunu düşünmüyorum corona kıyamete denk sürermi bilmem ama dünya nüfusu azaltılmak isteniyor.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Büyük oyun yiğenim kafasında takılan arkadaşlar aşıyı yaptırmayarak benim ve toplumun sağlığını tehlikeye atma hakkınız yok haberiniz olsun. İnsanlar sizi kontrol etme derdinde değil.
Gereksiz somut dayanağı olmayan ve hep tahminlere yönelik oluşan fikirlerle aşı masum değil demek komik bence.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Aşı zorunlu olmadıkça yaptırmayı düşünmüyorum.

Reaksiyon puanı
2,554
Eğer aşı paralı olsaydı masum olma ihtimali olurdu.Ancak ücretsiz yapılacakmış işte bu durumda masum olma ihtimali nerdeyse yok çünkü devlet insan yararı için hiçbişeyi ücretsiz yapmaz heleki bizim devletimiz asla yapmaz.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Bugüne kadar geliştirilen aşılar olmasaydı eski çağlardaki gibi kitlesel salgın ölümleri olurdu, dünya nüfusu asla bu kadar yükselemezdi. Aşı yaptırmak istemeyenler keşke ilk çağda, orta çağda falan yaşayıp görselerdi.

Aşıyı birçok ülke ve firma üretiyor bir sürü birbirinden bağımsız bilim kuruluşu bu aşıları içeriğini her ülke denetliyor yani aşının insanları kontrol edeceği falan gibi komplolar hiçbir rasyonel zemini olmayan aptalca palavralar.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Eğer aşı paralı olsaydı masum olma ihtimali olurdu.Ancak ücretsiz yapılacakmış işte bu durumda masum olma ihtimali nerdeyse yok çünkü devlet insan yararı için hiçbişeyi ücretsiz yapmaz heleki bizim devletimiz asla yapmaz.
Riskli yaş gruplarına ücretsiz olacak. Herkese ücretsiz olması teklifi reddedildi.

Reaksiyon puanı
2,554
Bugüne kadar geliştirilen aşılar olmasaydı eski çağlardaki gibi kitlesel salgın ölümleri olurdu, dünya nüfusu asla bu kadar yükselemezdi. Aşı yaptırmak istemeyenler keşke ilk çağda, orta çağda falan yaşayıp görselerdi.

Aşıyı birçok ülke ve firma üretiyor bir sürü birbirinden bağımsız bilim kuruluşu bu aşıları içeriğini her ülke denetliyor yani aşının insanları kontrol edeceği falan gibi komplolar hiçbir rasyonel zemini olmayan aptalca palavralar.
Haklısınız ama bu aşı dünya tarihinde bir ilk olacakmış deniyor kullandıkları içerikten dolayı o yüzden biraz tedirginlik var aslında.

Reaksiyon puanı
2,554
Ve bir de yan etkileri hakkında sorumluluk kabul etmemeleri yüzünden çoğu insan tedirgin güvenmiyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Haklısınız ama bu aşı dünya tarihinde bir ilk olacakmış deniyor kullandıkları içerikten dolayı o yüzden biraz tedirginlik var aslında.

Bu yeni tekniği kullanan Almanyadaki sahibi Türk olan firma. Klasik teknik ile de geliştirilen aşı var. Şuan Türkiye dahil çok fazla kurum aşı geliştiriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüsün laboratuvar yapımı olduğuna inanmıyorum ama hastalık Çin'de başlıyor, kısa bir sürede dünyanın en kalabalık ülkesinde salgın bitiyor. Şimdi aşıyı geliştiren yine Çin. Şüphelenmemek elde değil.

Bence Çin kesinlikle vakaları vesaire gizliyor. Salgın bitmiş değil ve aşıyı sadece çin geliştirmiyor.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
Burada herkes herşey masum demiş, peki örnek veriyorum, 2021 son çeyreğinde olan dışı olaylar yaşanırsa şimdiki düşündüğünüz gibi çıkmazsa ne olur düşünceleriniz?

ben araştırıyorum, corona bence laboratuvar virüsü, ama buzullarda corona vs tüm virüslerden daha kötü virüsler var onlar doğal virüs buzullar erdiğinde ortaya çıkacak.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bu aşı mevzusunda çok fazl atılmış teori komplo var, kimi yerde aşı olunca herşey düzelecek deniyor, kimi yerde aşı her sene yapılacak corona kıyamete kadar sürecek deniyor, kimi yerde ise aşı masum değil 5g ile insanları tek tuşla diyeceğimiz şekilde öldürecekler, dünya nüfusunun çok büyük bölümü yok edilecek deniyor.

sizce bu işin aslı ne?

bende açıkçası aşının masum olduğunu düşünmüyorum corona kıyamete denk sürermi bilmem ama dünya nüfusu azaltılmak isteniyor.
Aşı illa ki geliştirilecek. Benim endişem ne kadar sağlıklı olduğu. İlk çıkan aşılarda insan sağlığını tehlikeye atan maddeler kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz. Bence güvenlirliği sağlandıktan sonra aşı yaptırmayan ağır neyse....

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227

Peki şunu sorayım, 40 yıldır hiv virüsünün aşısı bulunamaz iken 1 senede corona virüsünün aşısı nasıl bulunuyor onu anlamıyorum, 40 yıldır tanıdığın şeyi iliklerine kadar bilirsin, 1 sene tanıdığın şeyle ilgili nasıl bu kadar emin olabiliyorlar?

bular doğal mı laboratuvar mı?

40 yıldır olan virüsün aşısı bulunamayıp 1 senelik virüsün aşısının çıkması bana pek inandırıcı gelmiyor.

biraz ikicikli bir olay bence.

Aşı illa ki geliştirilecek. Benim endişem ne kadar sağlıklı olduğu. İlk çıkan aşılarda insan sağlığını tehlikeye atan maddeler kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz. Bence güvenlirliği sağlandıktan sonra aşı yaptırmayan ağır neyse....
Mesajımı oku hocam

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Peki şunu sorayım, 40 yıldır hiv virüsünün aşısı bulunamaz iken 1 senede corona virüsünün aşısı nasıl bulunuyor onu anlamıyorum, 40 yıldır tanıdığın şeyi iliklerine kadar bilirsin, 1 sene tanıdığın şeyle ilgili nasıl bu kadar emin olabiliyorlar?

40 yıldır olan virüsün aşısı bulunamayıp 1 senelik virüsün aşısının çıkması bana pek inandırıcı gelmiyor.

Mesajımı oku hocam

Aşının amacı o virüse karşı vücudunda antikor oluşturabilmek ve bağışıklık sağlamak. Yani mesela hepatit B aşısı olursan vücuduna hepatit B virüsü, vücudunun bağışıklık gösterebileceği dozajda vücuduna aşıyla verilir ve antikor oluşturup bu virüse karşı bağışıklığın olur. Hiv virüsü vücuda girince hiv virüsünün yapısından kaynaklı olarak vücudumuz hive karşı bağışıklık üretemiyor. Virüslerin yapıları birbirinden tamamen farklı. Hiv içinde farklı tekniklerle aşı geliştiriliyor tabi ama aşırı deneysel ve hiç yapılamışı bulmaya çalışıyorlar ama koronavirüsü yapısı hiv gibi değil klasik aşı tarzında aşı üretilebilecek, vücudun bağışıklık gösterip antikor üretebildiği bir virüs.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517

Mesajımı oku hocam
Screenshot_20201130-011946_Samsung Internet.jpg

Herkesi geçtim kişinin içinde bile sürekli mutasyona uğradığı için 1 mutasyon için aşı geliştirsen bile çoktan virüs 10.mustayonunu geçirmiş oluyor. Benim anladığım bu. Corona ise çok fazla mutasyona uğramadı

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177

sizce bu işin aslı ne?

Artik aşıların başarı oranı açık arttırma gibi oldu? biri dedi benim aşım %90 diğeri %92 abd dedi benimkisi %94 varmı arttıran ? ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aşı masum değil :p

İçine çip koyacaklar Türkleri kısırlaştıracaklar bizi zombi yapacaklar 5G ile hepimize hükmedeceler köleleştirecekler çip takacaklar flan :D:D Hee hee hep öyle ya.

Yakşalık 140-150 yıldır aşılar var ve kullanılıyor. Ve bu sözde çok bilmiş tipler her devirde çıkıyor ve ben hayatta aşı olmama getiriyor konuları. Abicim olmak istemiyorsanız olmayın geberin gidin koronadan mesele o değil millete bulaştırıp yayacaklar sonra.

150 yıldır milyonlarca insan çeşitli aşılar oluyor buradaki neredeyse herkesde en az 4-5 aşı olmuştur ömrü boyunca. Sİz hiç duydunuz mu aşı olup ölen insan her hangi bir aşıdan. En kötü aşı etkisiz olur tekrar korona olursunuz Şöyle çoluk çocuk gibi ypamayın kendinizi aşı nedir ne değildir bunların onca inelemeleri fazları deneyleri tetkikleri testleri nedir bilmeden kimler üstünde nasıl denendiğini sonuçlarını bilmeden sallıyor herkes. Milletin işi gücü yok 50 milyon Toz aşı verip dünyayı zehirleyecek.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177

İçine çip koyacaklar Türkleri kısırlaştıracaklar bizi zombi yapacaklar 5G ile hepimize hükmedeceler köleleştirecekler çip takacaklar flan :D:D Hee hee hep öyle ya.

Yakşalık 140-150 yıldır aşılar var ve kullanılıyor. Ve bu sözde çok bilmiş tipler her devirde çıkıyor ve ben hayatta aşı olmama getiriyor konuları. Abicim olmak istemiyorsanız olmayın geberin gidin koronadan mesele o değil millete bulaştırıp yayacaklar sonra.

150 yıldır milyonlarca insan çeşitli aşılar oluyor buradaki neredeyse herkesde en az 4-5 aşı olmuştur ömrü boyunca. Sİz hiç duydunuz mu aşı olup ölen insan her hangi bir aşıdan. En kötü aşı etkisiz olur tekrar korona olursunuz Şöyle çoluk çocuk gibi ypamayın kendinizi aşı nedir ne değildir bunların onca inelemeleri fazları deneyleri tetkikleri testleri nedir bilmeden kimler üstünde nasıl denendiğini sonuçlarını bilmeden sallıyor herkes. Milletin işi gücü yok 50 milyon Toz aşı verip dünyayı zehirleyecek.
Gecen aylarda bende senin dedigine benzer bir konu açmıştım bu çip olayı harbiden çok saçma.. teori gibi hatda teori bile denmez..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Gecen aylarda bende senin dedigine benzer bir konu açmıştım bu çip olayı harbiden çok saçma.. teori gibi hatda teori bile denmez..

Ya bu insanlar ömründe hiç aşı mı olmadı :D Aşı şırıngasının boyutu belli miktarı belli ne çipi koyacaklar o sıvının içine :D Saçmalığında bu kadarı artık millet iyice cahilleşiyor mu saflaşıyormu nedir anlamadım gitti gün geçtikçe. Gözle bile görülmeyecek şırınganın iğnesinden geçebilecek seviyede çip olsa zaten adam senin suyuna yemeğine katar gene yutturur sana onu yutturmak istese.

Çeşitli ülkelerde Koronayı 5G yayıyor deyip 5G direklerini yakanlar biz 5G istemiyoz diyenler çıkmış. Veya yok insanları kısırlaştıracakmış zehirleyecekmiş vb bir sürü saçma sapan şeyler atıyorlar ortaya. Aşının mantığı nedir haberleri yok.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227

Şimdi aşılar 150 yıldır varda, o dönem ile şimdiki dönem aynı değil, 150 sene önceki nüfusla şimdiki nüfus ve dünya aynı mı?

Teknoloji gelişti, doğruya doğru dünya bu nüfusuda kaldırmıyor.

Dolu film izliyoruz bu filmler boşa çekilmiyor, bir filmde dünyada kadınların doğurganlığı bitiyor ismini unuttum bir kaos oluyor, sonra world war z başka zombi değilde salgın filmleri var.

bence 2020 başlangıçtı, dünyada savaş çıkması çok uzak değil 1 milyara yakın fakir ülkelerden göç olacak insanlar açlıktan göç edecek haberleri okumanızı tavsiye ederim.

Yeni dünya düzeni köleler ve zenginler, kaynaklar hızla bitiyor ne yapacaklar sence?

çok derin konular ama atılan komploların en kötülerini ilk 5 e Koyalım mutlak birinden biri gerçekleşecek.

bill gates ide önceden masum biri sanırdım çakalın önde gideniymiş.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Büyük oyun yiğenim kafasında takılan arkadaşlar aşıyı yaptırmayarak benim ve toplumun sağlığını tehlikeye atma hakkınız yok haberiniz olsun. İnsanlar sizi kontrol etme derdinde değil.
Gereksiz somut dayanağı olmayan ve hep tahminlere yönelik oluşan fikirlerle aşı masum değil demek komik bence.
Yeni çıkan bir aşıyı hemen yaptırmak istemem.
Çinlinin aşısını yaptırmak istemem.
Eğer yaptırmayanlar dikkat ederse sorun olmaz. Bu virüs dikkatsizlikten yayıldı. Hele ki bizim ülkemizde. (Vuhan'da virüsün daha bilinmediği zamanları kastetmiyorum.)
Eğer aşı ücretsiz olacaksa daha da kötü.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

sizce bu işin aslı ne?

Sanmam. Alman aşısı daha güvenilir gibi. Cin aşısına güvenemiyo insan. Hele aşıda aMade in P.R.C. yazdığı sürecr

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
fazla fikrim yok ama ben çıkar çıkmaz hemen vurulmam. Biraz bekleyip, süre geçip, yan etkileri var mı diye iyice anlaşılırsa o zaman olur belki çünkü daha çok yeni olacak bir aşı.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bence soru söyle olmalı idi.
Rna aşısı masum mu ?

Neticede ben rna bazlı aşıyı olmak istemiyorum ama Çin aşısını olurum.

Reaksiyon puanı
6,381
Virüs'ün laboratuvarda üretildiğini veya bilinçli olarak Dünya nüfusunu azaltmak için yapıldığını düşünmüyorum fakat; virüs Çin'de çıkıyor, sonra orada hemen bitiyor ki nüfusu en fazla olan ülke yanlış bilmiyorsam, sonra aşı yine Çin'de çıkıyor. Altında bir şey aramadan duramıyorum ama aşı ile bize çip yerleştirecekler, 5G ile öldürecekler gibi iddialar bence saçma sapan ve uçuk olan şeyler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çin Aşısı En bilindik yolla üretilen 150 yıldır üretilen aşılar gibi üretiliyor. Bu yüzden aşılar içinde en masumu o deniyor.

Ayrıca ÇİN bu aşıyı kendi ülkesi içindede 200 milyondan fazla insana vurmuş. ( Sorun olsa illaha çıkardı ortaya. )

Türkiye'yede ilk postada 10 milyon Gönderecek. Aşıdan bu kadar korkmayın. En kötü etkisi düşük olur koruma sağlamaz. Aşı oldunuz diye kimse ölmez yani merak etmeyin. Bulaşmayı en kötü yarı yarıya bile önlese kafi yani kısa vadede.
Bu aşılarda sadece koruma etkisi farkı var birisi yüzde 80 koruma sağlarken diğeri yüzde 90 bir diğeri yüzde 95 koruma sağlıyor flan.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Kesinlikle güvenli değil. Bizi genetiği değiştirilmiş muz yapmaya çalışıyorlar