Cihazlar arası virüs nasıl engellenir?

Bu konuyu okuyanlar

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Virüs konusunda çok titizim ama evdekiler öyle değil.Önlerine gelen siteye tıklıyolar indiriyolar vb.Virüs temizlemekten bıktım.Defalarca anlattım. İnternette cihazlar arası virüs geçebileceğini gördüm.Aynı internete bağlıyız.Pcmi nasıl koruyabilirim?

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Daha güvenli bir tarayıcı kullanın, antivirüs programı yükleyin. Reklamları engelleyin. Oyun oynamıyor ve office programlarını kullanmıyorsanız linux yükleyebilirsiniz. (bundan önce microsoft hesabını ve etkinleştirme kodunu not alın belki geri dönmek istersiniz diye.)

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@differentturk, merhaba pc üzerindeki ayarlamaları yaptım.Antivirüs felan.Hesaplarda doğrulama var.Ama aynı interneti kullanıyoruz geçen birinin kullandığı pcde 190 virüs çıktı.Ben modem yani internet üzerindeki virüsleri diyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Sibraius,

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
@differentturk, merhaba pc üzerindeki ayarlamaları yaptım.Antivirüs felan.Hesaplarda doğrulama var.Ama aynı interneti kullanıyoruz geçen birinin kullandığı pcde 190 virüs çıktı.Ben modem yani internet üzerindeki virüsleri diyorum.

@Sibraius,
Modeme bağlanan kişileri korumanızın mümkün olduğunu sanmıyorum. Öyle birşey varsa da ben bilmiyorum.

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

@Sibraius,
@İsimyok0808,

Bilen varmı?

?

@Ram_kafasi

@ghost_of_sparta

@EFI Shell

@differentturk, birşey yazıp konuyu yükseltirmisin?

AdGuard ve Malwarebytes kullanmanızı öneririm.
birşey yazıp konuyu yükseltirmisin?

Son düzenleme:

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
@İsimyok0808,

Bilen varmı?

?

@Ram_kafasi

@ghost_of_sparta

@EFI Shell

@differentturk, birşey yazıp konuyu yükseltirmisin?

birşey yazıp konuyu yükseltirmisin?
Dostum Malwarebytes 190 virüs buldu ise sil. Kaspersky indir (Aktif koruma için.) Bir virüs girerse zaten otomatik olarak aktif şekilde silecektir. Başka bir yöntem aklıma gelmiyor.

Son düzenleme:

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Antivirüs programı yükleyin. Norton bu konuda çok iyi iş çıkartıyor bence. Evdeki iki cihaza da yükleyin antivirüs. Bu sayede hem o her siteye girilen bilgisayara virüs bulaşmaz hem de sizin cihazınıza. Dediğim gibi norton öneririm. Yıllardır kullanıyorum çok da memnunum. Ayrıca fiyatı rakiplerine göre uygun.

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@atkaksoy501, modem resetlemelimiyim?

@atkaksoy501, bana daha çol modemde yapılan ayarlar lazım güvenlik için

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Benim bu konuda bir şüphem olsaydı ben önce her iki cihaza da antivirüs yükler ve ardından modemi resetlerdim. Sonuçta modem ayarlarını tekrar yapmak zor değil otomatik yapıyor artık çoğu modem. Siz ağlar arası güvenlikten önce bence o ortak bilgisayarın güvenliğini sağlayın.

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim bu konuda bir şüphem olsaydı ben önce her iki cihaza da antivirüs yükler ve ardından modemi resetlerdim. Sonuçta modem ayarlarını tekrar yapmak zor değil otomatik yapıyor artık çoğu modem. Siz ağlar arası güvenlikten önce bence o ortak bilgisayarın güvenliğini sağlayın.
telefon içinde geçerlimi pcye bulaşması?