Cihaza Göre İnternet Hızı Farklı

Bu konuyu okuyanlar

Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Turksat Kablonet 100 Güldüren paketine geçtik. Modemimiz NetMaster Infinity 401. 802.11ac ve 802.11N'e göre hız farkı var. 802.11N ile en fazla 50MBPS alınıyor (Genelde 16MBPS'in altında veriyor 802.11N'e). 802.11ac ile (abimin Realtek 8821CE Wi-Fi 5 kartı hariç) 70MBPS alınıyor. Tek sorun olmayan cihaz abimin notebooku. 6 cihaz bağlı modeme. Yazılımsal olarak düzeltilebilir mi yoksa Wi-Fi 6 router mı almak gerekiyor? Şimdiden herkese teşekkürler. :)
Kullandığın cihazında wifi 6 olması lazım wifi 6 kullanabilmek için.

Guaqroz

Asistan
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Turksat Kablonet 100 Güldüren paketine geçtik. Modemimiz NetMaster Infinity 401. 802.11ac ve 802.11N'e göre hız farkı var. 802.11N ile en fazla 50MBPS alınıyor (Genelde 16MBPS'in altında veriyor 802.11N'e). 802.11ac ile (abimin Realtek 8821CE Wi-Fi 5 kartı hariç) 70MBPS alınıyor. Tek sorun olmayan cihaz abimin notebooku. 6 cihaz bağlı modeme. Yazılımsal olarak düzeltilebilir mi yoksa Wi-Fi 6 router mı almak gerekiyor? Şimdiden herkese teşekkürler. :)
Vallaha bendede aynı modem den var benimki 50 download 5 upload herkesde aynı hiçbir problem yok

thelordof

Asistan
Türksat ın Netmaster modemine mi router olarak bağlayıp kullanacaksınız? Sorunsuzca bağlanıyor mu onu merak ettim.
AX50'yi aldınız mı? Bir tanıdığım için bakıyorum da.

thelordof

Asistan
Tamam hocam.
AX50 de vs gigabit port var. AX50 yi Netmaster vs modeme bağladığımız da AX50 den gigabit özelliğinden de yararlanabiliyoruz mu? Netmaster da vs ethernet portu standart portludur sanırım. Diyecekseniz gigabit neyimize :) Şu an için gerekmiyor ama kullanıp kullanamadığımızı merak ediyorum.

darkstar

Profesör
İnternette wifi sinyal gücü ve çekim menzili ile ilgili şikayetler var.
Yerinizde olsam modemin garantisi bitti ise dahili Wifi antenlerinin yerine harici anten bağlardım emin olun sinyal probleminiz kalmaz.

EFI Shell

Rektör
İnternette wifi sinyal gücü ve çekim menzili ile ilgili şikayetler var.
Yerinizde olsam modemin garantisi bitti ise dahili Wifi antenlerinin yerine harici anten bağlardım emin olun sinyal probleminiz kalmaz.
Modemde hiçbir anten yok ki. :)
Ama bu çöpe yatırım yapmayacağım. Kaliteli bir AX'li router alacağım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam hocam.
AX50 de vs gigabit port var. AX50 yi Netmaster vs modeme bağladığımız da AX50 den gigabit özelliğinden de yararlanabiliyoruz mu? Netmaster da vs ethernet portu standart portludur sanırım. Diyecekseniz gigabit neyimize :) Şu an için gerekmiyor ama kullanıp kullanamadığımızı merak ediyorum.
Evet.

darkstar

Profesör
Modemde hiçbir anten yok ki. :)
Ama bu çöpe yatırım yapmayacağım. Kaliteli bir AX'li router alacağım. :)
Antensiz modem mi olur Allah aşkına :).
Anten kutu içinde ve sinyal gücü zayıf, bu nedenle antenleri kart üzerindeki bağlantılarından söküp ayrıca satın alacağınız ipx kablo + sma harici anteni monte edip sorunsuz kullanabilirsiniz.

router almak da bir çözüm ve tercih sizin tabii ki ama modeminiz ac1600; Yani özellik ve yazılım olarak iyi sadece anteni zayıf. Harici anten + kablo 5 USD, AC1600 Router 1.000 TL üzeri.

EFI Shell

Rektör
Antensiz modem mi olur Allah aşkına :).
Anten kutu içinde ve sinyal gücü zayıf, bu nedenle antenleri kart üzerindeki bağlantılarından söküp ayrıca satın alacağınız ipx kablo + sma harici anteni monte edip sorunsuz kullanabilirsiniz.

router almak da bir çözüm ve tercih sizin tabii ki ama modeminiz ac1600; Yani özellik ve yazılım olarak iyi sadece anteni zayıf. Harici anten + kablo 5 USD, AC1600 Router 1.000 TL üzeri.
AC1600 routerlar 500TL civarı. :) Ben AX1500 ve üzeri alacağım. NetMaster maalesef yazılım konusunda kötü. :(

darkstar

Profesör
AC1600 routerlar 500TL civarı. :) Ben AX1500 ve üzeri alacağım. NetMaster maalesef yazılım konusunda kötü. :(
Tercih sizin şimdi tekrar baktım 500 TL ye düzgün bir ac1600 göremedim.
Benim söylemeye çalıştığım 5USD ye istediğiniz performansı alabileceğinizdir.

Para harcama niyetiniz varsa seçenekler sınırsız, şimdiden hayırlı olsun.
Router alacaksanız OpenWRT destekli olmasına dikkat edin derim.

EFI Shell

Rektör
Tercih sizin şimdi tekrar baktım 500 TL düzgün bir ac1600 göremedim.
Benim söylemeye çalıştığım 5USD ye istediğiniz performansı alabileceğinizdir.

Para harcama niyetiniz varsa seçenekler sınırsız, şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkür ederim. Dediğinizde doğru ama Wi-Fi 6'ya geçmek istiyorum birde. Ondan dolayı router kararına vardım. :)

darkstar

Profesör
Benim router 10 yıllık bir 10 yıl daha kullanma niyetindeyim OpenWRT sağolsun.

1607010487619.png

SDN Son Haberler

Son mesajlar