Cihaza fazla uygulama yüklemek cihazı yavaşlatır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Merhaba cihazım P Smart 2019 cihazıma da şu an 60 tane uygulama yüklü servis uygulamaları dışı. Ben en az 100-150 uygulamaya falan ihtiyaç duyuyorum. Ama cihazım yavaşlar mı diye aklımda soru işaretleri var. Etrafımdaki birçok kişi bana yavaşlayacağını söyledi ama Youtube de falan 64 gblik iPhone Xr lara 5 6 sayfa uygulama yüklediklerini gördüm ve cihaz yavaşlamıyordu. Cihazım yavaşlar mı?

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Yani bubcihazlar arkada çalışmaya devam edip ram kullanacak . Bu nedenle yavaşlama olacaktır ama yüksek bir ram kapasiten varsa hissetmezsin .

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Yani bubcihazlar arkada çalışmaya devam edip ram kullanacak . Bu nedenle yavaşlama olacaktır ama yüksek bir ram kapasiten varsa hissetmezsin .
Yüklemeden önce 1 gb ram boştu yükledikten sonra 800 mbye düştü ama sanırım 200 mb abartılacak bir rakam değil.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Arka plan uygulamalarını kontrol et özellikle izinleri çok lazım olmayanları kapat veya zorla durdur yap. (=

Hayaksisheytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
O kadar uygulama o telefonu yorar diye düşünüyorum. Uygulama izinleri çok önemli. İzinleri bol kepçeden verirsen içinden geçerler o telefonun bence. Bende merak ettim bir dene istersen denemek bedava. Pil performansınıda göz at.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Apple cihazları premiumdur yani hepsi amiral gemisi statüsündedir ancak sizin telefonunuz orta segment ve donanım olara doğal olarak daha zayıf.
Yanı Xr'a bakıp herhangi bir yorum yapmak yanlış olur. Bu konu cihazın hafızasına ve ramine bağlıdır.
Eğer cihaz aşırı dolarsa tabiki yavaşlar. Size tavsiyem arka plan etkinliklerini kısmanız ve uygulamaları uyku moduna almanızdır.
Ayrıca 150 uygulamayla ne yapıyorsunuz çok merak ettim benim yerleşikler hariç 15-20 uygulamayı kullanıyorum :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba cihazım P Smart 2019 cihazıma da şu an 60 tane uygulama yüklü servis uygulamaları dışı. Ben en az 100-150 uygulamaya falan ihtiyaç duyuyorum. Ama cihazım yavaşlar mı diye aklımda soru işaretleri var. Etrafımdaki birçok kişi bana yavaşlayacağını söyledi ama Youtube de falan 64 gblik iPhone Xr lara 5 6 sayfa uygulama yüklediklerini gördüm ve cihaz yavaşlamıyordu. Cihazım yavaşlar mı?
P smart 2019 işlemci ve donanım konusunda güçlü bir cihaz değil.Yavaşlama olabilir.Performans modunu aktif etmen ve uygulama yüklememeni tavsiye ederim.

kinghaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sadece yüklediğin uygulamalar arka planda çalışıyor mu çalışmıyor mu önemli olan bu. Eğer çalışıyorsa benim gibi arka plan etkinliklerini kısıtlayabilirsin. Cihazım da kendi yüklediğim 52 adet uygulama var. Xiaomi Note 8 kullanıyorum, arka planda çalışmasına izin vermiyorum en az 8 saat ekran süresi alıyorum. Bu biraz da kullandığınız sistemin yapımcısına bağlı. Markalar arası çok fazla fark ediyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Cihazı yormaktan çok, arkaplanda harcadığı RAM önemli.