Cihaz sürümünü yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
HTC desire 816G model telefonu android 6 veya daha yüksek olacak şekilde yükseltmem gerekiyor. Telefonu demin rootladım (kingroot ile) şimdi bu sürüm yükseltme işlemini nasıl yapacağım? Yardımcı olabilir misiniz

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
HTC desire 816G model telefonu android 6 veya daha yüksek olacak şekilde yükseltmem gerekiyor. Telefonu demin rootladım (kingroot ile) şimdi bu sürüm yükseltme işlemini nasıl yapacağım? Yardımcı olabilir misiniz
Telefonunuz için Custom ROM bulabilirseniz tabii yüksek Android sürümlü var ise Custom ROM'u indirin bilgisayarınıza. Daha sonra telefonunuzu PC'ye bağlayın ve ROM'u kurmaya başlayın internetteki yönergeleri takip ederek. :)

567914

Asistan
Reaksiyon puanı
178

Dostum eğer saçma programlar ile Android sistem dosyalarını değiştirmeye kalkarsan SoftBrick yapma ihtimalin var. Telefonun sistem özelliklerine uygun Custom ROM bulup telefona kurman lazım. HTC'ler MTK işlemcili oluyordu sanırım SmartPhone Flash Tool kullanabilirsin.

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Zamanında aynı olay LG G3de başıma gelmişti. Bu tür işlemleri yaparken kullandığınız programlara dikkat edin.