Çift Sim'li Telefon Önerisi

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Arkadaşlar eski (ikinci hat olarak kullandığım) telefonumun bozulması üzerine bende yeni çift hatlı bir telefon almayı düşünüyorum (hat 3 tane cünkü :)) nokia c2-00 ve samsung modellirine baktım sizinde kullanıp sağlam ve kullanışlı bulduğunuz varsa öneriri misiniz? Bir de bu tek işlemcili çift işlemcili ne oluyor. Son olarak gezinirken bazı sielerde şöyle yorumlar okudum samsung çift simlerde iki hat aynı ansa çalışmıyormuş bu belli modelerdemi oluyor hepsindemi

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
çift işlemcili demek siz bir hat ile görüşme yaparken diğer hatta gelen aramalardan haberdar olabilirsiniz aöa tek işlemcili modellerde siz bir hat ile görüşme yaparken sizi diğer hattan arayan kişiler ulaşılamıyor uyarısı alırlar arkadaşımızın tavsiye ettiği model ile birlikte samsung e2121 ve nokia x1 benim tavsiyelerim çift işlemcili modeller genelde kalın ve ağır olurlar bilginize.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
peki c2 kullanan varmı fiyatını hakediyor mu?

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İnfity - General Mobile -Concord - Samsung hepsinin çift hatlı modellerinden kullandım.

Samsung' tan şaşma derim.

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
nokia c2-06 modeline bak istersen...ama bi tavsiye çinfonlardan uzak dur yeter...

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
nokia c2-06 modeline bak istersen...ama bi tavsiye çinfonlardan uzak dur yeter...
C2-06 baktım ama fiyat bulamadım

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

İnfity - General Mobile -Concord - Samsung hepsinin çift hatlı modellerinden kullandım.

Samsung' tan şaşma derim.
Nokia'nın yeni çift hatlıları nasıldır acaba?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
LG GX200 tavsiyemdir. Piyasada sıfırını bulman mümkün değil. Benim gibi ikinci el temiz bulabilirsen çok şanslısın demektir. Aldığım kişi şarj rekoru 17 gün olduğunu söylemişti. Aldığım gün şarj edip test ettim ve 17. günü gördüm.
Çift SIM yönetimi gayet başarılı. SIM1 = Mavi, SIM2=Pembe renk olarak belirtiliyor. Bu sayede mesajlarda yada rehberde gezerken SIM1/SIM2 ayrımı gayet basit ayırt ediliyor. Her aramada hangi hatla çağrı yapacağını seçme eziyeti yok. Devamlı SIM2'yi kullanacaksan telefonun yanındaki SIM butonu yardımıyla tek tıklamayla bir defa seçip tüm gün telefon tek hatlıymış gibi SIM2'yi kullanabilirsin.
Ayrıca hoparlörün sağında ve solundaki mavi ve pembe ışık gelen ve giden çağrılarda hangi hattın kullanıldığını kolayca farketmene yarıyor.
Bulabilirsen kaçırma.
Telefona nasıl işkence yapılır? http://gadgetstress.com/2011/03/lg-gx200-stress-test/

lg-gx200-ofic.jpg

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Samsung iyi görünene göre ama ben samsungun OS'unu hiç kullanışlı bulmuyorum Nokia iyiyse nokia sevmememe rağmen tercihimdir samsunga göre yine de, nokianın çift simlileri hakkında birisi fikir verebilirse çok memnun olurum

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Nokia'yı incelemedim ama resimlerinden gördüğüm kadarı ile ekranı kuçuk gibi geldi bana.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Nokia'yı incelemedim ama resimlerinden gördüğüm kadarı ile ekranı kuçuk gibi geldi bana.
ekran benim için çok önemli değil OS iyimi o önemli sasung mesela tek tuşla sessize almıyor yada mp3 çalarken bazı modellerde başka işlem yapamıyordun bu gibi ince ayrıntılar önemli benim için

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
ekran benim için çok önemli değil OS iyimi o önemli sasung mesela tek tuşla sessize almıyor yada mp3 çalarken bazı modellerde başka işlem yapamıyordun bu gibi ince ayrıntılar önemli benim için

Neden almasınki tek tuşla sessize alma , inceledinmi samsung modellerini ?

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sen Nokia ya takmışsın kafanı nediyelim.
Şahsen ben Nokia almazdım Samsung yıllardan beri çift sim kartlı üretim yapıyor ve cihazları oldukça kaliteli.
Nokia da oolmayan birçok özelliği aynı fyattaki Samsungta daha fazla bulursun, Kamerası bile güzel çekim yapar. D880 modeli ile bir deniz fotosu çektim bilgisayar ekranında HD foto gibi duruyor.
Son olarak tercih senin. Biz yölendirme yaptık diye sonradan bize kızma. İnternet yorumlarını araştır ve kararını ver.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Neden almasınki tek tuşla sessize alma , inceledinmi samsung modellerini ?
Daha önceden e390 e250 ve d900 kullandım ama dediğim gibi bazı özellikleri yarım kalmıştı o yüzden yeni modeller nasıl diye soruyorum :) gelişme olmuştur herhalde :D

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Sen Nokia ya takmışsın kafanı nediyelim.
Şahsen ben Nokia almazdım Samsung yıllardan beri çift sim kartlı üretim yapıyor ve cihazları oldukça kaliteli.
Nokia da oolmayan birçok özelliği aynı fyattaki Samsungta daha fazla bulursun, Kamerası bile güzel çekim yapar. D880 modeli ile bir deniz fotosu çektim bilgisayar ekranında HD foto gibi duruyor.
Son olarak tercih senin. Biz yölendirme yaptık diye sonradan bize kızma. İnternet yorumlarını araştır ve kararını ver.
İnan ki bende hiç sevmiyorum Nokia'yı firma olarak ama samsungun işletim sistemide pek kullanışlı gelmiyor yoksa bende Samsung alma taraftarıyım ama Nokia daha kullanışlı geldiğinden aklımı çeliyor peki Samsungun servisi nasıl KVK GENPA falan DEĞİL kendi servis noktaları ver ya orda hizmet kalite ne seviyede

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Samsung B5722 var dokunmatik ekran ve çift sim kart. yanlız ekran kapasitif değil. kapasitif ekranlı modeli de B7722.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
D880 - E250 model telefonları götürdüm servise hiç bir problem yaşamadım.
Şimdi bilmiyorum ama sanırım TELPA bakıyor.
Servis hizmeti oldukça güzel.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
iyice Samsung'a yöneldim galiba Samsung alacağım şimdiye kadar fikir veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim:) Yeni fikirlere açığım ama yine de :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
samsung 3322 alacağım galiba

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
adam taşınabilir baz istasyonu olmuş kaçın :D

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

Daha önceden e390 e250 ve d900 kullandım ama dediğim gibi bazı özellikleri yarım kalmıştı o yüzden yeni modeller nasıl diye soruyorum :) gelişme olmuştur herhalde :D

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

İnan ki bende hiç sevmiyorum Nokia'yı firma olarak ama samsungun işletim sistemide pek kullanışlı gelmiyor yoksa bende Samsung alma taraftarıyım ama Nokia daha kullanışlı geldiğinden aklımı çeliyor peki Samsungun servisi nasıl KVK GENPA falan DEĞİL kendi servis noktaları ver ya orda hizmet kalite ne seviyede

telpada gerçekten iyi hizmet veren arkadaşlarımız mevcut. samsung telefonları çabuk bozuluyor narin oluyor diyenler var tam aksine sapasağlam telefon. şu an elimde samsung s3653w modeli var ekran kısmının üzerinden minibüs geçmiş olmasına rağmen yerden alıp sapasağlam şekilde kullanmaya devam ettim. silikon kılıfı olmasaydı sadece parçaları toplar takar aynı şekilde kullanırdım. samsung ürünleri kötüleyenlerin objektifliğinden şüpheliyim. tabiki kötü ürünleri yok mu var ama bunu genele yaymayalım. soranlar olacaktır samsung fanı değilim ;)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=139982]karizmaxi[/MENTION] çift sim kartlı telefon alacağını duyunca çin mallarına yöneleceksin sansım onlarında sar değerlerini bilmeyen yoktur :D anladın sen onu

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
anladım çin malı kullanmam kaullandırtmam arkadeşşş :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bişey sorucam çif hatlı telefon alınca ikisinide takmak gerekiyomu :biggrin: