Yardım çift RAM takınca görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Ouss23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşlemci: Intel Core i5 9600KF @ 3.70 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060.
Anakart: MPG Z390 Gaming Edge AC.
RAM: 16 GB.
( 2 RAM de 8 GB ve aynı model )

Normal de PC'de bir sorun yoktu, ertesi gün uyandığım da PC açtığımda PC açılıp açılıp kapanıyordu, yani açıyorum 5sn içinde kapanıp tekrar açıyordu kendini, biraz araştırdım statik elektriklenme olmuş sanırsam. BIOS pilinden kasayı resetleyip, statik elektriği boşaltma yaptım internetten baktığım önerilerle ve PC artık açılıyordu. fakat no Signal hatası veriyordu, BIOS resetten sonra, sonra RAM'den kaynaklanabileceğini söyliyenleri dinleyip, RAM'leri tek tek ayrı soketlere denedim. RAM'lerin ikiside tüm soketler de tek başlarına takılınca sorunsuz çalışıyor sistem. Fakat ne zaman 2 RAM taksam 1-2, 3-4 veya 1-3, 2-4 şeklinde yine de no Signal (monitöre görüntü gitmiyor) hatasıyla karşılaşıyordum, silgi ile RAM'leri temizledim internetten bakarak, RAM soket yerleri tozlanmıştır diye yine de temizliğimi yaptım ama yine de çift RAM taktığımda PC açılsa da görüntü gelmiyordu. No Signal diyordu.
RAM ve RAM soketlerin de sorun olmadığını düşünüyorum çünkü, 2 RAM'i de tek tek tüm soketler de denedim, sorunsuz çalışıyor. Umarım bilen birisi çıkar, iyi forumlar.
BIOS ayarları böyle
Bilgisayar açılırken de böyle hata çıkıyor TEK RAM de

Ekli dosyalar

• 11111.jpg
    11111.jpg
    53.6 KB · Görüntüleme: 199
  • 222222222.jpg
    222222222.jpg
    81.7 KB · Görüntüleme: 192
  • 33333333333.jpg
    33333333333.jpg
    82.7 KB · Görüntüleme: 207

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
İlk fotoğrafta göründüğü gibi takmayı denediniz mi? ramlerin arasında 1 boşluk olsun.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
xmp açık mı? açıksa kapatıp dener misin ?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
CMOS Reset yapın ve hiçbir RAM takılı değilken start verin. Sistem hata kodunu verecektir. Sonra anakartı kapatın ve ikisini birden takmayı deneyin.

Ouss23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
CMOS Reset yapın ve hiçbir RAM takılı değilken start verin. Sistem hata kodunu verecektir. Sonra anakartı kapatın ve ikisini birden takmayı deneyin.
Anakartı kapatından kastınız, bilgisayarı mı kapatmak ? Tam anlıyamadım da, teknik donanım özürlüsüyüm pardon :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartı kapatından kastınız, bilgisayarı mı kapatmak ? Tam anlıyamadım da, teknik donanım özürlüsüyüm pardon :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

sonuç alamadım dediğinizi yapınca. aynı hata pc acılıyor ama donmuş gibi klavye 3 ışık yanıyor monitör de no signal.

Son düzenleme:

Ouss23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşlemci: Intel Core i5 9600KF @ 3.70 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060.
Anakart: MPG Z390 Gaming Edge AC.
RAM: 16 GB.
( 2 RAM de 8 GB ve aynı model )

Normal de PC'de bir sorun yoktu, ertesi gün uyandığım da PC açtığımda PC açılıp açılıp kapanıyordu, yani açıyorum 5sn içinde kapanıp tekrar açıyordu kendini, biraz araştırdım statik elektriklenme olmuş sanırsam. BIOS pilinden kasayı resetleyip, statik elektriği boşaltma yaptım internetten baktığım önerilerle ve PC artık açılıyordu. fakat no Signal hatası veriyordu, BIOS resetten sonra, sonra RAM'den kaynaklanabileceğini söyliyenleri dinleyip, RAM'leri tek tek ayrı soketlere denedim. RAM'lerin ikiside tüm soketler de tek başlarına takılınca sorunsuz çalışıyor sistem. Fakat ne zaman 2 RAM taksam 1-2, 3-4 veya 1-3, 2-4 şeklinde yine de no Signal (monitöre görüntü gitmiyor) hatasıyla karşılaşıyordum, silgi ile RAM'leri temizledim internetten bakarak, RAM soket yerleri tozlanmıştır diye yine de temizliğimi yaptım ama yine de çift RAM taktığımda PC açılsa da görüntü gelmiyordu. No Signal diyordu.
RAM ve RAM soketlerin de sorun olmadığını düşünüyorum çünkü, 2 RAM'i de tek tek tüm soketler de denedim, sorunsuz çalışıyor. Umarım bilen birisi çıkar, iyi forumlar.
BIOS ayarları böyle
Bilgisayar açılırken de böyle hata çıkıyor TEK RAM de
not: sorun çözüldü, bios güncelleyip, çift rami taktığım da sorunum çözüldü, statik elekriği boşalatma yaparken bios sıfırlandığı için ayarlar da gitmiş ondan kaynaklıymış, ram ve soket yerlerinde sorun yokmuş yani. bios güncelleme yaptıktan, pc kapatıp çift rami takıp açtığımda düzeldi.