Çift Ekranlı Dizüstü

Piyasadaki durgunluk sürerken bazı firmalar yoluna tam gaz devam ediyor. Lenova’nın yeni ürünü ThinkPad sizi oldukça şaşırtacak.

17 inçlik dev ekrana sahip bu yeni Lenova ThinkPad W700ds’nin farklı tarafı 10.6 inç’lik ikinci bir ekrana sahip olması. İkinci ekran ana ekranın sağ tarafından sürgü ile çıkartılıyor ve istenildiğinde kaldırılabiliyor. Bu ekran, ana ekranın karşısındaki kullanıcıya 30 derecelik açıyla konumlandırılmış. Bu sayede kullanıcı ana ve ikinci ekrana kafasını oynatmadan rahatlıkla ulaşabiliyor.


Bu dev ekranlı ürün aynı zamanda çift sabit diske sahip. Depolama alanı ise 1 TB. Ürünün üzerinde Blu-Ray oynatıcı, 7-1 kart okuyucu ve 5 adet USB arabirim bulunuyor. Bazı modellerinde Wimax kablosuz bağlantı desteği de sunan ürün standart Wi-Fi özelliği sunuyor. Bu büyük kasayı soğutmak için çift fan kullanılmış.

5 kg
ağırlığındaki ürünün fiyatı yurt dışında 3600 Dolar. IBM, ürünün özellikle ekonomist, mimar, mühendis ve birden fazla uygulamayla çalışan kullanıcılara yönelik olduğunu belirtiyor.


:: Bu dizüstü sizin işinize yarar mı?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 

sarp159

Asistan
Hiç sanmıyorum.Çünkü ilk önce hantal ve IBM'in yıllardan beridir aşamadığı görsellik sorunu var.Klavyenin tasarımı berbat ötesi.Bir an önce IBM buna bir çeki düzen vermeli bence.
 

Son mesajlar

Üst