Ciddi bir sorun

Bu konuyu okuyanlar

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar playstore üzerinden FM2016, ATİLLA ve 3 oyun daha aldım bu 5 oyundan 3 sorunsuz bir şekilde çalışırken iki tanesinde şu şu şekilde sorun yaşıyorum.
1) FM2016 ile ilgili yaşadığım sorun. Oyunu kurdum kütüphanemde oyunlar kısmına ekledin oyunu başlat dediğimde hazır yazan kısmı çalışıyor olarak gösteriyor ve hiç bir hata v.b bir ekran açılmadan tekrardan hazır olarak gözüküyor oyun açılmıyor.
2) ATİLLA ile ilgili yaşadğım sorun oyunu kurdum oyunu başlat dediğimde ufak bir pencere geliyor. Pencerede şu yazıyor ''Bu oyun ya yüklenmedi ya da yüklenme veya güncelleme işlemi devam ediyor.''
Sürekli bunları çözmek için bütün siteleri forumları araştırıyorum lütfen bildiğiniz bir şeyler varsa fikir yürütüp yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkürler.
BU SORUNLARIN DÜZELMESİ ŞUNLARI DENEDİM; Steam'de oyunun klasörünü doğrula yaptım bir de ekran kartını güncelleyip yükselttim.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun devam ediyor arkadaşlar, yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Sorunun Playstore ile ilgisi yok, anladığım kadar ıile oyunları Steam ekranında görebiliyorsun. Artık bu noktadan sonra sorun Steam problemidir.

Atill ve FM2016'nın tam olarak yüklenmiş olduğuna emin misin? Bilgisayarın nedir? Laptop ise bu oyunlardan Atilla Intel ekran kartı ile çalışmıyor olabilir.

Aklıma gelenler bunlar Screenshotları paylaşırsan daha fazla yardımcı olabilirim.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet playstore ile ilgili bi sorun yok. İkisininde tam olarak yüklendiğine eminim (dosyalarını doğrula yaptım herhangi bir eksik bulunamadı)
bilgisayarım i5 6. nesil 3,2 Ghz ön bellek 6 mb ekran kartı ise msi r7 gaming 4g gddr5 4gb 256 bit amd radeon dx12 (ekran ayarları ile ilgili bi görüntü aldım dosyayı ekledim) ayrıca virüs programı olarak ''ESET '' tam sürümünü hatırlamıyorum. Ayrıca laptop değil normal masaüstü. Steam support türkçe ticket attım ingilizcem iyi değil geri dönüş bekliyorum sanırım gene kendim çözmem gerekli bi yardımcı olacaklarına inanmıyorum tabi bu konularda biraz deneyimi olanlarla beraber fikir yürüterek.

Ekli dosyalar

• fm2016 sorun.png
    fm2016 sorun.png
    306.3 KB · Görüntüleme: 511

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Steam üzerinden indirilen oyunlara crack yapmamız gerekiyor mu ?

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet orjinal ama bi yerlerde sorun var onu bulmaya çalışıyorum acaba yapmadığım atladığım bir şey mi var diye sordum.

VerGiL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim yanılmıyorsam atillada aynı sorunu arkadaşımda yaşıyordu aylarca çözemedi, en son çözdü ve bana dediği şuydu ; sysyem32de bir dosya eksikmiş.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunu dikkate alacağım peki atilla'nın oyun dosyalarını kontrol edebileceğim bir yer var mı ?

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim yanılmıyorsam atillada aynı sorunu arkadaşımda yaşıyordu aylarca çözemedi, en son çözdü ve bana dediği şuydu ; sysyem32de bir dosya eksikmiş.
Arkadaşın o dosyanın eksik olduğunu nasıl fark etti ?

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
FM16 için antivirüsü kapatıp tekrar deneyebilir misin.

İşe yaramaz ise, Steam'i offline'a alıp, Exe'sini çalıştırarak denemen öneriliyor.

Bu işe yarar ise Atila'ya bakarız.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

İşe yaramaz ise, Steam'i offline'a alıp, Exe'sini çalıştırarak denemen öneriliyor.

Tamam şuan iş yerindeyim eve gidince deneyip durumu söylerim olumlu/olumsuz.
Bu arada teşekkür ederim, fikir yürütüp çözüm için yardımcı olmaya çalışan herkesten.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Antivirüs programı mı tamamen sildim windons defendiri devre dışı bıraktım denedim olmadı.
Sonra çevirimdışı moda aldım steam hesabımı oyunun olduğu klasöre girdim ordan çalıştırmayı denedim gene olmadı.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bilgisayarı restart ettikten sonra tekrar deneyebilir misin. Ya da denedin mi?

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı restart ettikten sonra tekrar deneyebilir misin. Ya da denedin mi?
Antivirüs programı olarak ''ESET'' kullanıyordum programı kaldırdığında bilgisayar kendini resetliyor. İstemeden restart atmış oldum öle denedim. Sence antivirüs varken ki yükledim bu oyunu o zaman için antivirüs zararlı gördüğü bi kaç dosyayı indirmemiş olabilir mi ? Şimdi sildim tekrar oyunu silip yüklemem işe yarar mı ?

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sports Interactive Community diye kendi forum sitesi var ingilizcesi iyi olan bir arkadaş o siteye yazsa bu problemi ? Yada orda böle bi sorunla karşılaşan biri olmuş mu ona bakabilir mi ? Ben bakacağım ama ingilizcem kötü.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Antivirüs programı olarak ''ESET'' kullanıyordum programı kaldırdığında bilgisayar kendini resetliyor. İstemeden restart atmış oldum öle denedim. Sence antivirüs varken ki yükledim bu oyunu o zaman için antivirüs zararlı gördüğü bi kaç dosyayı indirmemiş olabilir mi ? Şimdi sildim tekrar oyunu silip yüklemem işe yarar mı ?
Olmaz diyemem, Norton Battlefield'ımın kimi dosyalarını ısrarla indirmiyordu mesela. Atilla'yı tekrar indir diyemem ama FM16 için denemeye değer.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İngilizce iyi olan bir arkadaş var mı ? iki oyun için yazdığım sorunu ingilizceye çevirebilecek ? ben steam suportta atayım ingilizce olarak bi de fm dediğim siteye koyarım ordan da takip ederim.

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ayrıca oyunu tüm dosyalarını sildim bilgisayardan şu ekranda kalanları silemedim bunlar nedir sizce ?

Ekli dosyalar

• fm2016.png
    fm2016.png
    44.3 KB · Görüntüleme: 423

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar tekrardan merhaba, ''FM2016'' ile ilgili sorunu çözdüm. Sorun virüs programından ve ekran kartının güncellemesinden kaynaklanıyormuş. Böle bir durumla karşılaşırsanız; 1) Virüs programınızı kaldırınız (özellikle Eset) bu arada oyunu tamamen silin. 2) Ekran kartınızı güncel tutunuz.
Fikirlerini paylaşan arkadaşlarada teşekkürler.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
bizde fm 2016 kullanıyoruz :) kaspersky ile birlikte.. bizde herhangi bir sorun yok.. bir oyun oyun koca bilgisayarı savunmasız bırakmak ne derece doğru?

hadi eset sorunlu diyelim, bari başka ücretsiz bir uygulama kur (önerim avast free edition yada avira free edition) ikisi de türkçe.. ücretsiz..

fm nin içinde dirextx yada onun gibi bir klasör oluyordu, fm 2015 in içinde şöyle bir yol var C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2015\_CommonRedist burdaki directx i kurunca sorun çözülüyordu..

KIRIKS1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bizde fm 2016 kullanıyoruz :) kaspersky ile birlikte.. bizde herhangi bir sorun yok.. bir oyun oyun koca bilgisayarı savunmasız bırakmak ne derece doğru?

hadi eset sorunlu diyelim, bari başka ücretsiz bir uygulama kur (önerim avast free edition yada avira free edition) ikisi de türkçe.. ücretsiz..

fm nin içinde dirextx yada onun gibi bir klasör oluyordu, fm 2015 in içinde şöyle bir yol var C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2015\_CommonRedist burdaki directx i kurunca sorun çözülüyordu..
Aslında o cümleleri yazarken okuyanların aklından bunu geçeciğini tahmin etmiştim ama fm hastalığı diyelim. Koruma amaçlıda virüs programı kuracağım iş yerine orjinal kaspersky almışlardı onlarda hala kullanıma hazır bi kaç kullanıcı var onu kurarım. Saol konuşmamı tam 12 den vurdun :)

Son mesajlar