CIA'nin gözetleme kulesi:Facebook

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
1) Sosyal medyalar dünyanın en büyük gözetleme kuleleridir. Bunlardan biri de WhatsApp'tır. Kurucusu Jan Koum'dur. Ukrayna göçmeni bir Yahudidir. WhatsApp'ı 2009'da Kalifornia'da kurdu. Kullanıcısı kısa sürede artırıldı. Daha sonra Facebook şirketi alacaktı. Dikkat buyurun.

2) WhatsApp 2014'te, Facebook'un sahibi Zuckerberg tarafından 19,3 milyar dolara satın alındı. Karşılığında Jan Koum'a 2,4 milyar dolarlık hissesi verildi ve Facebook yönetim kuruluna alındı. Facebook'un sahibi Zuckerberg de Yahudidir. CIA için dev gözetleme kuleleri kurdu..

3) İnsatagram, facebook, WahtsApp, Messenger facebook şirketine ait.
CIA'in sırlarını ifşa Eden Snowden'a göre Facebook bir sosyal medya değil, gözetleme merkezi. Snowden'a göre Facebook'ta paylaşım yapmak kişisel hayatı satılığa çıkarmakla eş değer. Facebook CIA ile beraber.

4) CIA temsilcisi Christopher Sartinsky insanların politik görüşlerini, dinlerini, tüm arkadaşlarını, fotoğraflarını, yazışmalarını takip ettiklerini söylemişti. Son yıllarda CIA'da dünyadaki sosyal ağların izlenmesi ile ilgilenen bir birim vardır. Ciddi faaliyet yürütmektedir.

5) Özel sektör, belediyeler, dernek vakıflar, memurlar,eğitimciler, doktorlar, polisler, işçiler, öğrenciler, kurum ve kuruluşlar komple WhatsApp'tan duyuru yapıyorlar. Muazzam haber, bilgi, bağlantı ve veri toplanıyor.Tüm bunlar işleniyor ve işe yarayanlar fişlenip arşivleniyor.

6) Meşhur editör Michela Noer:
"CIA'nın 60 yıl boyunca yapamadığını Zuckerberg ile yaptığını, 1 milyardan fazla insanın ne düşündüğünü, ne okuduğunu, ne dinlediğini, neye taptığını, kime oy verdiğini, kimleri tanıdığını öğrendiğini" söyledi. Facebook tam olarak buydu.

7) Beğenme seçeneği konularak insanların kendilerini daha da beğendirmek için her şeylerini daha fazla paylaşması sağlandı. Buna teşvik eden sosyal medyanın karanlık sahipleri idi. Beğenilme arzusu ile insanlar her durumunu paylaşır oldu. Burada psikologların çalıştığı kesin.

8) WikiLeaks sitesinin kurucusu Julian Assange, Facebook, Google, Yahoo! gibi dev Amerikan internet firmalarının ABD istihbaratıyla entegre çalıştığını söyledi.
Assange, Facebook'un insanlar hakkında detaylı bilgilerin derlendiği en büyük veritabanı oldugunu söyledi.

9) Facebook, Google, instagram, messenger, twitter, WhatsApp dünyanın en gelişmiş casusluk makineleridir. Kitleleri denetlemek için vardır. Tarihin gördüğü en büyük gözetleme kuleleridir. Denetlenip bizler hakkında yeni projeler geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Mesele bu.

10) Garip olan bir durum da kurucularının hepsinin Yahudi olması. İnanmazsanız araştırın. Google'nin kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Yahudi'dir. Google CIA ile çalıştığını zaten itiraf etmiştir. Google'ın küreselci proje için yaptığı faaliyetleri bilseniz şaşarsınız.

11) Mevzu sadece CIA mı? Google da dahil tüm sosyal medyalar küresel projenin oturtulması için ana aktörlerdir. Değişim dönüşüm sosyal medyalardan başlatıldı. Mesela araştırmalar sosyal medyanın fuhuş, boşanma ve zinayı artırdığını ortaya çıkardı.

12) İnsanların tartışma, atışma, kapışma, mücadele "alanı" sosyal medyaya çekildi. Bu sebeple birçok ülkede seçimlerin sonucunu bile sosyal medyanın karanlık sahipleri belirleyebiliyor. İstedikleri tarafın hesabını kapatıp cezalandırarak güçsüz düşürebiliyorlar.

13) Unutmayın. İnsanların tartışıp, mücadele edeceği alanı-meydanı onlar belirlemiş. İstedikleri şekilde manipüle edip istedikleri şekilde kazananı, büyümesini istediklerini belirleyebilirler. Ve son: Sosyal medya şirketleri İsrail'in bölgedeki en büyük koruyucusudur.

Not:
Bu yazı ne gariptir yine facebook'taki önemli bir tarihçi ve sosyal bilimci'nin adresinden alınmıştır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Al birini vur ötekine :) CIA çok günahkar da diğerleri çok mu masum ... MiT bile zamanında CIA çöpleriyle altyapısını oluşturmuş, onlardan eğitim alarak faaliyetler yürütmüştür. Şimdi mi; hiç bir şeyin değiştiğini düşünmüyorum, perde arkasında CIA'in yaptığı her şeyi MiT'in de yaptığından derin şüphelerim var, olumsuz anlamda...

Olan halka olur, devlet yöneticileri hep kendini masum ve yetkili görürler, onlar için sınır yoktur, mahremiyet yoktur, çağımız böyle bir çağdır.

Medyada halka temiz siyaset naraları atmakla, propagandaları pompalamakla Temiz Devlet olunmaz.

Ne yazık ki bir Selçuklu veya Osmanlı koruması altında değiliz, TC ise Osmanlı veya Selçuklu'yu bırakın Amerika ve Batı hayranlığından hala ama hala kurtulamamıştır, görünenlere değil, gizlenenlere dikkat buyurmak gereklidir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
perde arkasında CIA'in yaptığı her şeyi MiT'in de yaptığından derin şüphelerim var, olumsuz anlamda...
Abicim yalnız bizim bir face'miz vb. gibi bütün dünyayı etkisi altına almış global bir silahımız yok. MİT CİA gibi ne yapabilir ki mesela?

Ayrıca MİT yaşamını normal sürdüren vatandaşlar için nasıl bir zarar verebilir?

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Facebook facebook her gün aradım durduum facebook facebook görünce aşık oldum.

Neyse şaka bir yana. Garipmiş.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
bunlar şimdilik senaryo,birazda paranoya,ama çoğu gerçek.içi kremalı ,dışı çikolata kaplı pasta

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kartal göz filmini izlemiştim Crown, unutamadığım önemli filmlerden biridir. Bilimkurgu da olsa verdiği mesajlar önemliydi gerçekten.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yaşamını normal sürdüren hiç kimseye kimse zarar veremez yeğenim, merak etme. :)
Filistinde, Arakanda, Afganistanda, çok çeşitli İslam coğrafyalarında masum ve biçare halka zarar verilmiyor mu yani? Hani TC sınırları içerisinde deseniz geçmişte daha çok ama bugün de gizli tutulmak kaydıyla hiç mi haksızlıklar yapılmıyor? İçinde yaşadığımız bu devlet Başbakanını haksızca asmış bir devlettir, masum halka mı dokunmaz sanıyorsun değerli abicim..?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca MİT yaşamını normal sürdüren vatandaşlar için nasıl bir zarar verebilir?
Bu konuda "Bilenler Konuşmaz, konuşamazlar... Konuşanlar da daha çok bilmezler veya bilerek yanlışlar üzerine oyun kurarlar" dicem ...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Filistinde, Arakanda, Afganistanda, çok çeşitli İslam coğrafyalarında masum ve biçare halka zarar verilmiyor mu yani? Hani TC sınırları içerisinde deseniz geçmişte daha çok ama bugün de gizli tutulmak kaydıyla hiç mi haksızlıklar yapılmıyor? İçinde yaşadığımız bu devlet Başbakanını haksızca asmış bir devlettir, masum halka mı dokunmaz sanıyorsun değerli abicim..?
Ben şu an için dedim ve Türkiye için dedim abicim. Dünlerde yapılanlar milletin, dinini, imanını doğramak, batıllaştırmak, batılılaştırmak vs. sebeplerle yapılırdı. Bugün öyle bir durum yok. Kendi insanına zulmedecek, onun geleceğine, kastedecek zalim bir devletten bahsetmek insafsızlık olur benim açımdan. Sizin derdiniz nedir, kastiniz nedir, bu son zamanlardaki devlet aleyhine olan görüşlerinizin şekillenmesine neden olan nedir bilemedim ama, yanlış düşündüğünüzü düşünüyorum.

Tamam devletin, hükümetin onlarca hatasını, kusurunu sayabilirsin, ekonomik durumları anabilirsin vs. Ama bilerek ve isteyerek bu devletin kendi insanına bahsettiğin tarzda CİA'vari bir toplum mühendisliği yapacağını iddia etmek cidden insaf ölçülerine sığmayacak bir durumdur.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sizin derdiniz nedir, kastiniz nedir, bu son zamanlardaki devlet aleyhine olan görüşlerinizin şekillenmesine neden olan nedir bilemedim ama, yanlış düşündüğünüzü düşünüyorum.
Eyvallah, düşüncelerimizi paylaşıyoruz, aslında daha çok açıklayıcı şekilde yazmak isterdim ama konjonktür müsait değil bence...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Konu siyaset bölümüne açılmadığı için düşüncelerimi birazcık sansürlü ve kısa biçimde yazacağım :)

Amerika'nın yöneticileri gerçekten çok zeki. İnsanların ruhunu, düşüncelerini, ilkelliğini ve sayamadığım birçok özelliğine en ince ayrıntısına kadar biliyorlar.

Bizim gibi kaynakları olan, gelişmemiş ülkelerde ise bu bilgileri, bazı amaçları için kullanıyorlar. Özellike zayıf yönlerimizi biliyorlar. Şu an iktidar partisi BENCE Amerika'nın mükemmel kurnaz planlarından birisi. (Sadece iktidar değil, tüm partiler piyon bence.)

Kahvede okey oynayıp, komplo teorisi üreten dayılar gibi konuşmuşum ancak durum böyle bence. Belki de sadece ülkemizde ki siyaset anlayışı aptalcadır :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Paylaşım için teşekkürler. Ön kameramı bile bantla kapatıyorum ben, paylaşım falan da yapmam bu saatten sonra, zaten fazla da yoktur. Toplanılan veriler siyasi ve zihin okuma amacıyla kullanılacaktır büyük ihtimalle.

"Sosyal medya devi Facebook’un zihin okuyan bir cihaz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirkette yapılan bir toplantının sızdırılan ses kaydı gizli yürütülen projeyi ortaya çıkardı.

Facebook’un çalışanlarıyla özel olarak yaptığı toplantının ses kaydını kimin sızdırdığı bilinmiyor."

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
uuuuuuuuuuuuuuuuu-1-1.jpg

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu adamın hayatını okumuştum gençlik yıllarımda Crown, roman mıydı, derleme miydi hatırlıyamıyorum ama dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük casuslarından biri olarak anılabilir. Kendisi aynı zamanda bir eşcinsel olan bu alçak, bugünkü ortadoğunun bir asırdır kan ve göz yaşıyla yoğrulmuş kaderinde en ziyade mümeyyiz rolü olan kişidir. Bilir misin bir rivayete göre de Sultanahmet camiinde -eğer yanlış hatırlamıyorsam- 8 yıl kadar imamlık yapmış. Kabul edelim ki deha çapında bir adam. Ne ki dehasını hep şeytanlık için kullanan bir zalim aynı zamanda.