Chrome Yerinde Durmuyor: Chrome 8!

mr_rain

Guru
9 Temmuz 2008
23,956
441
263
Son zamanlarda flash çökmeleri, kilitlenmeler arttı. Sürümle değil de bunlarla uğraşsalar daha iyi olacak

Lonesomecowboy

Doçent
3 Şubat 2010
615
198
43
Ben memnunum açıkçası.Bazen çöküyor veya yanıt vermiyor ama bunu aşırı sekme açıksa ve internette problem varsa yapıyor..

kuunteer

Asistan
7 Kasım 2009
374
9
18
chrome geçmek istiyorum ama eklentileri firefoxun eklentileri gibi stabil çalışmıyo, hızı için geçilir ama eklentisizde olmaz ki

global_deejay

Doçent
10 Aralık 2008
522
35
28
Daha demin kaldırmıştım 7 sürümünü her açtığımda çöküyordu gerçekten fıtık etti artık Mozilla kullanmak istemiyorum her ne kadar 4 senedir kullansamda

tnd

Asistan
24 Ekim 2010
160
1
18
Şu an chrome dahilinde 30 adet eklenti aktif halde kullanıyorum. ve şu ana kadar chrome un bazi scriptleri yüklemedeki takıntısı dişında hiç bir sorunu yok. onu da ufak bir eklenti ile çözdüm.
Firefox 4.6b ınternet explorer 9.~ beta kullanıyorum. sitelerimin yeni tarayıcılarda nasıl gözüktüğü önemli tabiki. ve şu anda Chrome en hızlı ve sorunsuz. IE9 çakışmalara yazı düzeninin bozulmasına neden oluyor. firefox eklentiler, ve tüm sayfaları aynı işlem olarak çalışmasından dolayı yavaşlıyor.
Firefox çok ram kulanıyor gibisinden birçok sorun vardır. chrome yanlış hatırlamıyorsam 4. sürümünde görev yöneticisini eklemiştir. eklentileri sayfaları ve çekirdeği ayrı işlem olarak çalıştırmaya başlamıştır. bu da ram'e olan yüklenmeyi bölmüş ve hızlı çalışmasını sağlamıştır.

kulandığım betalar içerisinde -eğer normal kullanıcı iseniz batelarla uğraşmayın derim- chrome geliştirmeciler tasarımcılar için en uygun ortamdır.

yazımdada bahsettiğim gibi v8 javascript motoru ile çok hızlı çalışıyor. yakın süreçte tarayıcı hız testlerini de paylaşmayı umuyorum.

Ayhan Sipahi