Chrome Yazıların Değişim Sorunu

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. profilimdende gördüğünüz gibi forumda çok yeniyim. 2 hafta kadar önce bir sorunla karşılaştım vede problemimi çözebilmiş değilim. Sorunumu şöyle açıklıyayım; Bilgisayarımda google chrome kullanmaktaydım. Facebooka da bu tarayıcı ile girmekteydim. Abim facebookta dolaşırken ekran yazılarını falan büyütmek istemiş birşeyler yapmış gurcalamış sağı solu. google ana sayfaya giriyorum arama yerine falan yazılan yazının herşeyi eskisi gibi aynı, normal, diğer siteler de öyle fakat facebooka girdiğimde yazılar çok küçük, karınca duası gibi, ş harflerini Ş(büyük olarak) yazıyor, diğerleri çok küçük. Yazılar birbirine girmiş kargacık kurgacık durumda. internetten hala daha araştırmaktayım vede çözüm bulamadım.
CCleaner ile çerezler geçmiş vs.. zaten hergün temizliyorum.
Google Chrome u tekrardan silim iExplorer üstünden tekrar indirip kurdum değişen bişi olmadı.
Win7 ultimate x64 kullanmaktayım
intel Pentium(R) E6700 (3.20GHz 2mb cache) overclock ile 3.83GHz olarak kullanıyorum
Gigabyte GA G41MT-S2P anakartım
2x4GB Kingston DDR3 1333MHz cl9 ram kullanmaktayım(1333MHzde çalıştırıyorum)
Volar 9600GT sli 1GB 256Bit (600MHz Clock-1500MHz shader-700MHz ram/ o.c. ile 661-1702-820MHz)
Seagate 2TB 5900RPm harddiskim-30GB C: gerisi D: olarak böldüm C de windows var
Reel 400W güç kaynağım var(530W) Sistemi kendim topladım. Maddi durum dolayısı ile bu şekilde parça seçmem gerekti, Ram abartı değildir, oyunları açtığımda 6.7GB kullandığım dahi oluyor.
sistem 6 aydır sorunsuz çalışmaktaydı. Stabil şekilde hala çalışıyor, Chromu sildim iexplorer kullanıyorum ama onlada nereye kadar. Çözüm önerisi olan varmı?
Bu arada konuyu buraya açtım doğrumudur bilmiyorum daha forumda yeniyim.

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
arkadaşın dediğini yapabilirsin bu kadar yazı yazmaya gerek yoktu :D yazılar küçüldü de diyebilirdin direk :D :D

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Google | Ayarlar | Gelişmiş ayarları göster ...

Orada Web içeriği | Yazı tipi boyutu = Normal

Yapın.

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş olmuyor işte. bu kadar basit ama çözüme rastlayamadım?? kodlamadandır diyende oldu boyutundan diyende oldu çerezlerdendir diyende oldu, şimdi sende normal yazıtipi yap diyosun, o zaten olmadı, Times New Roman kullanıyorum, yazıtipi normal, %100 de yapsam %300de yapsam %20 de yapsam değişen yok aynı. zaten doğru düzgün cevap alamadım şu 2 haftalık süreçte. bende bi konu açayım dedim

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Sürüm değiştirmeyi denedin mi peki? Şu an hangi sürümü kullanıyorsun?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
google ana sayfasında google chrom edininden indirdim;
https://www.google.com/chrome/index...=tr&utm_source=tr-ha-emea-tr-sk&utm_medium=ha şu ekrandan yani:D

hangi sürüm bilmiyorum şuan şirketteyim google chrome istiyorum çünkü mozilla da iexplorer da tema olarak hoşuma gitmiyor ama tabiki de son çare olarak mozilla kullanırım

Chromedan başka kullanmam dersen Comodo Dragon ve ya ChromePlus deneyebilirsin. Sonrada Chrome klasik temasını yüklersin üstüne tamamdır :)

Soruna gelirsek yourunistaller gibi programlar ile chromu tamamen sil kayıt defteri girdileri felan hepsi silinsin. Sonra tekrar indirip kurmayı dene.
Yine olmassa belki facebook hesabının ayarlarındandır diyebilirim.(Başka facebook hesabından denedinmi?)

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chromedan başka kullanmam dersen Comodo Dragon ve ya ChromePlus deneyebilirsin. Sonrada Chrome klasik temasını yüklersin üstüne tamamdır :)

Soruna gelirsek yourunistaller gibi programlar ile chromu tamamen sil kayıt defteri girdileri felan hepsi silinsin. Sonra tekrar indirip kurmayı dene.
Yine olmassa belki facebook hesabının ayarlarındandır diyebilirim.(Başka facebook hesabından denedinmi?)
evet malesef 5 farklı hesapta denedim fakat sonuç hesinde aynı önerdiğin programıda deniyeyim. denemekten zarar gelmez bu şekilde bulacaz zaten yolu:( yıllardır chrom dan şaşmadığım için bi garip geliyo diğer tarayıcılar. akşam eve gidince deniyecez artık kaçarı yok zaten sileli 4 gün oldu üstüne avg ile kayıt taratma, ccleaner ile kayıt defteri düzenleme falan herşey yapıyorum ama yapcaz artık bişeyler önerinide dikkate alacam sağol

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
foto nereden yüklenecek buraya ya illa başka bi siteye yükleyip ordan mı url vermek gerekiyo ne kadar saçma bişey ya :S

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
url istiyo :D klasörün yolunumu yapıştıracam oraya :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
http://imgur.com/ sitesini aç resmi üstüne sürükle bırak yüklenir siteye. Sonra oradan
kodlarıyla beraber forum linki var onu alıp direk mesaja yapıştır. @CrazyTurks

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm tamam aksam eve gidince atayım buraya. bu arada eski sürüm chrome yükledim, antivirüsümü dahi değiştirdim:=) defalarca tarattım pcyi, arkadasın dediği programı kurup, chrom yükledim sonrada kayıt defterindeki bütün girdileriyle birlikte komple sildim. eski sürüm yükledim tekrar olmadı.geçici olarak opera ve mozilla kullanıyorum. Ama chrome gibisi yok :) bukadar yıldır pcler ile haşır neşirim, böyle bi sorun görmedim:D 3 haftaya vurdu ibre:D [MENTION=126564]re13el[/MENTION] tarifin için sağol:D

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklıma bişeyler takılıyor, Tamam ben eski sürümleride yükledim denedim olmuyor. Acaba eski sürüm yükledikten sonra otomatik güncelliyor mu ki, belki son sürüm güncelleme bnde ters tepki yapıyor, otomatik güncelliyorsa sorun çözülmüyormuş gibi görünüyor olabilir:S eğer böyle bi otomatik güncelleştirme söz konusu ise nasıl kapatırız bunu? tamindirden indirip denedim ordaki sürümü, eski versiyon diye tahmin ediyorum, şuan versiyon aklıma gelmiyor hangisi olduğu. bi site atabilecek varmı şu eski sürümlerden yada setup dosyası olan varsa yükleyebilirmi. akşama yüklü versiyonu yazayım burayada diğer taraftan kendimde arıyayım eski bir versiyon. artık saplantı oldu:D şirketteki 10 yıllık bilgisayarda kullanabiliyorum evdekinde kullanamıyorum:S format atmak istemiyorum nası yapacez ki donanımsal olsa hadi anlarım yaparım:( ya dün bilgisayardaki bütün güncelleştirmeleri sildim. hiç üşenmedim 3 saatimi aldı:S onu bile düşündüm acaba ondanmı abim pcye güncelleme yaptıda ondanmı oldu die:S yaw bilmediğin anlamadığın şeyi ne gurcalarsın be herif:S

nevdove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklıma bişeyler takılıyor, Tamam ben eski sürümleride yükledim denedim olmuyor. Acaba eski sürüm yükledikten sonra otomatik güncelliyor mu ki, belki son sürüm güncelleme bnde ters tepki yapıyor, otomatik güncelliyorsa sorun çözülmüyormuş gibi görünüyor olabilir:S eğer böyle bi otomatik güncelleştirme söz konusu ise nasıl kapatırız bunu? tamindirden indirip denedim ordaki sürümü, eski versiyon diye tahmin ediyorum, şuan versiyon aklıma gelmiyor hangisi olduğu. bi site atabilecek varmı şu eski sürümlerden yada setup dosyası olan varsa yükleyebilirmi. akşama yüklü versiyonu yazayım burayada diğer taraftan kendimde arıyayım eski bir versiyon. artık saplantı oldu:D şirketteki 10 yıllık bilgisayarda kullanabiliyorum evdekinde kullanamıyorum:S format atmak istemiyorum nası yapacez ki donanımsal olsa hadi anlarım yaparım:( ya dün bilgisayardaki bütün güncelleştirmeleri sildim. hiç üşenmedim 3 saatimi aldı:S onu bile düşündüm acaba ondanmı abim pcye güncelleme yaptıda ondanmı oldu die:S yaw bilmediğin anlamadığın şeyi ne gurcalarsın be herif:S

Ben 18.0.1023.52 sürümde iken 19.0.0000.00 sonrada 19.0.1084.52 oldu . Yani kendini güncelliyor chrome.
(Yeni göründüğüme bakmayın.Diğer SDN hesabına erişemiyorum)

nevdove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

URL][COLOR=

C:\Users\USER\AppData\Local\Google\Chrome\Application
USER yerine kendi kullanıcı adınızı yazın.

Girince dosyada:
chrome.exe ve old_chrome.exe varsa old_chrome.exe yi çalıştırın. Eğer düzelirse chrome.exe yi silip old_chrome.exe nin adını chrome.exe yapın.

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün elektrikler yoktu 12den sonra giremedim:=) nasipse bu gece deniyecem bikaç öfnek foto atacam