Chrome yandex kaldırma acil yardım

Bu konuyu okuyanlar

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, Benim son günlerde yandex ile problemim var. Java kurulurken yandex de tarayıcılara bulaştı ve önceden girdiğim bazı siteleri engellemeye başladı. Yandexi program kaldırdan, chromedan, mozilladan, ie gibi tarayıcılardan kaldırdım. Bilgisayarda yandex ile ilgii birşey bulamıyorum. Adwcleaner ile tarattım bulduklarını sildim ama yinede sorunum devam ediyor. Kötü amaçlı yazılım hatası verip siteyi açmıyor. Yaptığım işlemler uzantılardan kaldırdım, program ekleden kaldırdım, ayarlardan ana sayfayı ayarladım, başlangıç kısmından, arama kısmından değiştirdim ama bir faydası olmadı. Anasayfa belli bir süre sonra otomatik yandex oluyor siteleri açmada hata ile karşılaşıyorum.Bu da bir resim

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
chrome u silip tekrar bi kursana . yada mozilla gibi farklı tarayıcılarda aynı hatayı alıyo musun ? yaptığın işlemlerden farklı olarak söyleyeecğim şeyler bunlar.. kayıt defterinden silmen gereken bazı anahtarlar olabilir

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Mozillayı indirip kurdum aynı hatayı aldım. Chrome u silip tekrar kuracağım bakalım ne olacak.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Chrome u silip tekrar kurdum fakat yine aynı sorun devam ediyor. Kayıt defterinden, Appdata dan bulabildiğim yerlerden silmeme rağmen bir türlü kurtulamadım. İe, mozilla, chrome bütün tarayıcılarımda aynı sorun var hiçbirinde yandex eklentisi yok. Ccleaner dan kayıt defteri hatalarını da düzelttim.

Autophobia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen iobit malware fighter ve advanced system care (kendi sitesinden) kurup ile sistemini taratmayı dener misin ?
Belki düzeltmene yardımcı olur. Diğer bir önerim : Herhangi bir şey kurarken, sponsorlarına dikkat edip yüklemen. Site reklamlarına bulşmamak ve pop-up pencerelerinde boğulmamak için de adblock eklentisini mutlaka kurmalısın.

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hmm hocam kusura bakmayın aklıma gelen seçenekleri belirttim. umarım bilen birisi çıkar

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Estağfirullah siz yardım etmeye çalıştınız, teşekkür ederim. İobit i denemedim deneyeceğim olursa bildiririm.

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşe yaramadı hala kaldıramadım. Başka bir çözüm yolu bilen var mı acaba
?

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Değerli forum üyeleri, sorunuma bir çözüm bulamadım ne yaptıysam bir faydası olmadı. Advanced system i de denedim bir fayda etmedi. Kayıt defterlerini tekrar tekrar düzelttim. Bir yolu yok mu bu illetten kurtulmanın.Bilgisayarda yandex i daha görmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Değerli forum üyeleri, sorunuma bir çözüm bulamadım ne yaptıysam bir faydası olmadı. Advanced system i de denedim bir fayda etmedi. Kayıt defterlerini tekrar tekrar düzelttim. Bir yolu yok mu bu illetten kurtulmanın.Bilgisayarda yandex i daha görmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sorunun hala devam ediyorsa Google Software removal tool veya iobit uninstaller ile zararlı eklentiyi kaldırmayı dene. Ayrıca tarayıcı kısayolunun özelliklerine gir ve hedef kısmında chrome.exe'den sonra adres felan yazıyorsa o kısmı temizle

Google Software Removal Tool
http://www.google.com/chrome/srt/
IObit Uninstaller 4
http://www.majorgeeks.com/files/details/iobit_uninstaller_4.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunla bende karşılaşıyorum.
tüm tarayıcılara virüs gibi bulaşıyor.
çözüm yolu yok sanırsam.

degerbilir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha demin ben de aynı sorunla karşılaştım.
bütün tarayıcılar yandex.ru sayfasına yönlendiriyordu. (sitenin çevirisi zararlı yani virüslü içerikmiş bu arada)
kullandığım dns numaralarını değiştirince yandex.ru'dan kurtuldum.