Chrome ile ilgili çözümler

Bu konuyu okuyanlar

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese;

1 ay öncesine kadar explorer 7 kullanan biriydim. Yeni bilgisayar aldım ve bununla beraber Crome'a geçmeye karar verdim. Fakat bir problemim var.

1.Crome'da yeni sekmede direk ana sayfamı açmasını nasıl sağlayabilirim?

2.Explorer'da sitenin birinde daha önceden tıkladığım yerlerin rengi değişirken (Tekrar açtığımda daha açık renkte görünüyordu) Crome'da böyle bir durum olmuyor. Bunu nerden ayarlayabilirim?

3.Daha önceden yazdığım rakamlar veya kelimeler Explorer'da alt tarafta çıkmazken ben f yazdığımda daha önceden fatih yazdığım için altta hemen kelime çıkıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Tema kurarsın veya personas kurarsın FireFox'u istediğin şekle sokarsın :)

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Merhaba herkese;

1 ay öncesine kadar explorer 7 kullanan biriydim. Yeni bilgisayar aldım ve bununla beraber Crome'a geçmeye karar verdim. Fakat bir problemim var.

1.Crome'da yeni sekmede direk ana sayfamı açmasını nasıl sağlayabilirim?

2.Explorer'da sitenin birinde daha önceden tıkladığım yerlerin rengi değişirken (Tekrar açtığımda daha açık renkte görünüyordu) Crome'da böyle bir durum olmuyor. Bunu nerden ayarlayabilirim?

3.Daha önceden yazdığım rakamlar veya kelimeler Explorer'da alt tarafta çıkmazken ben f yazdığımda daha önceden fatih yazdığım için altta hemen kelime çıkıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim :)

1. Ayarlardan Ana sayfa buttonunu gösteri seçin. ve bu buttonun üzerine farenin orta tuşu (scroll) ile tıklayın. Ana sayfayı yeni sekmede açarsın. vaya ctrl tuşuna basık iken normal tıklayın.

2. Daha önce girilen siteler bende farklı görünüyor. Tarayıcı geçmişini temizlemiş olabilirsin.

3. Ayarlar a gir, gelişmiş ayarlara tıkla. aşağı doğru açılan seçenekler içinde. Otomatik form doldurma seçeneğini kaldır.

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. Ayarlardan Ana sayfa buttonunu gösteri seçin. ve bu buttonun üzerine farenin orta tuşu (scroll) ile tıklayın. Ana sayfayı yeni sekmede açarsın. vaya ctrl tuşuna basık iken normal tıklayın.

2. Daha önce girilen siteler bende farklı görünüyor. Tarayıcı geçmişini temizlemiş olabilirsin.

3. Ayarlar a gir, gelişmiş ayarlara tıkla. aşağı doğru açılan seçenekler içinde. Otomatik form doldurma seçeneğini kaldır.

Hocam 1 ve 3 tamamdır. 2 için bunun ayarlarını nerden değiştiricem? Çerezleri veya geçmişi temizlemediğim halde durum aynı. Genel internet ayarlarında olabilir ama bulamadım orada da :/

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
2 olay gorecelidir. Site CSS'inde ziyaret edilen linkler ile ilgili kural varsa tarayıcı onlara uyar. Explorerda bunu görüyor olmanız explorerin bu kuralları çalıştırmayıp kendi kafasına göre iş yapmasından kaynaklanıyor...

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 olay gorecelidir. Site CSS'inde ziyaret edilen linkler ile ilgili kural varsa tarayıcı onlara uyar. Explorerda bunu görüyor olmanız explorerin bu kuralları çalıştırmayıp kendi kafasına göre iş yapmasından kaynaklanıyor...

Hocam Explorer 8'de denedim şimdi. Onda da olmuyor. Eski bilgisayarımda oluyordu ama . Muhtemelen bir ayarı olması lazım bir yerde :O

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Shiftdelete forumunda okunan mesajları açık renkte gösteriyor. Sayfa yeniliyorum. Hala açık renkte yazıyor. Burda sorun yok.

Fakat popmundo adındaki oyunun forumunda aynı durum olmuyor. Yenilediğim zaman sayfayı açık renkliler yeniden koyulaşıyor. Fakat eski bilgisayarımda yenilesem de fark etmiyordu.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bunun için hiç bir tarayıcı üzerinde bir ayar olacağını zannetmiyorum. Varsa da bir bilgim yok maalesef...

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
chromede son indirilenlerin aşağıda görüntülenmesini nasıl engelleriz arkadaşlar?chromun sevmediğim tek özelliği bu...

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
chromede son indirilenlerin aşağıda görüntülenmesini nasıl engelleriz arkadaşlar?chromun sevmediğim tek özelliği bu...

Adres satırınına chrome://flags yaz.

Çıkan sayfada Yeni İndirilenler Kullanıcı Arayüzü satırını bul. Hemen altında Etkinleştir kısmına tıkla ve Chrome yeniden başlat. Olması lazım.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Adres satırınına chrome://flags yaz.

Çıkan sayfada Yeni İndirilenler Kullanıcı Arayüzü satırını bul. Hemen altında Etkinleştir kısmına tıkla ve Chrome yeniden başlat. Olması lazım.

çok saol büyüksün ne zamandır bunu arıyordum :) sayende chrome benim için kusursuz tarayıcı oldu :) Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun galaxy s3 hediye edilsin inşallah :)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
çok saol büyüksün ne zamandır bunu arıyordum :) sayende chrome benim için kusursuz tarayıcı oldu :) Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun galaxy s3 hediye edilsin inşallah :)

Altı üstü ufak bir soruna yardım ettik. Ne dua ettin valla he :)

Allah hepimizden razı olsun. Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu.