Chrome için reklam engelleyici eklenti çıktı..

NecronomicoN

Profesör
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
google-chrome-logo-thumb-300x300-75857.jpg

Beklenen eklentiler ortaya çıkmaya başladı.

Reklam engellemede ilk eklenti hazır..

Eklentiyi indirmek için tıklayın! (sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek kaydedin)

Chrome 1.sürümü için:

c sürücüsün içine "scripts" adında bir klasör açın(tırnaksız).
daha sonra indirdiğimiz js dosyamızı bu klasörün içine atın.
son olarak masaüstündeki kısayolu bulunan chrome'a sağ tıklayın ve özellikler diyin, ardından chrome.exe nin sonuna --enable-greasemonkey ekleyin.
örn: ..\Google\Chrome\Application\chrome.exe --enable-greasemonkey
tamam'a basın. artık eklenti kullanılmaya hazır. düzgün yüklenip yüklenmediğini AdSweep - An ad blocker for your favorite web browser (like Adblock) adresine girerek öğrenebilirsiniz. ( sağ üst köşede kırmızı bi kutuda (Your AdSweep is currently active (v.1.6.1.2)) yazması gerekiyor.

Chrome 2.(önerilen) ve 3.sürümü için;

C:\Users\KULLANICI ADI\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
dizinine gidin(vistada böyle, xp de dizin ismi değişiktir.)
içine "User Scripts" adında bir klasör oluşturun(tırnaksız). indirdiğimiz dosyayı bu klasöre atın. daha sonra masaüstündeki chrome simgesine sağ tıklayıp özellikler'e girin ve chrome.exe nin sonuna --enable-user-scripts ekleyin.
örnek: .....\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe --enable-user-scripts

ve tamam diyin. eklenti yüklendi. düzgün yüklendiğini kontrol için; AdSweep - An ad blocker for your favorite web browser (like Adblock) adresine gidin. ( sağ üst köşede kırmızı bi kutuda (Your AdSweep is currently active (v.1.6.1.2)) yazması gerekiyor.

not: henüz eksikleri var, örneğin SDN nin anasayfasındaki reklamların tamamını kaldıramadı, fakat forumdakilerin tamamını kaldırabilmeyi başardı.

bunların yanında, pagerank gösterici ve ie8 deki ie accelerator eklentileri de çıkmış durumda fakat onların üzerinde pek durmadım :)

GKHNCKR

Profesör
7 Mayıs 2009
3,980
47
228
Bu güzel ve faydalı konu için teşekkürler. Bende yaptım oldu. Hemde çok süper oldu :)

Rato

Doçent
11 Nisan 2009
523
3
0
Bir reklam engellemek için bu kadar şeyle uğraşacağıma o siteye bir dahha girmem daha iyi

Naaa

Profesör
15 Mart 2008
2,220
3
0
bunun yeni sürümü var mı? bu tarz bir eklentiye ihtiyacım varda sdn falan saolsun :):)

ByEGT

Profesör
26 Kasım 2009
3,025
15
218
Millet reklamları engellemeye çalışır. Ben Kaspersky reklamları engelliyor diye kızıyordum. Beyaz liste de sökmüyordu. Sadece açılır pencereleri istemiyorum. Geri kalanını sayfanın düzgün görünmesini istediğim için engellemiyorum.

muratflash

Rektör
9 Kasım 2008
13,809
510
3,293
Millet reklamları engellemeye çalışır. Ben Kaspersky reklamları engelliyor diye kızıyordum. Beyaz liste de sökmüyordu. Sadece açılır pencereleri istemiyorum. Geri kalanını sayfanın düzgün görünmesini istediğim için engellemiyorum.

Hata ediyorsun....

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
Reklam engellediği falan yok Chrome'un. Önce sayfanın tamamını yüklüyor sonra reklamları gizlemeye çalışıyor, onu bile beceremiyor bazen. Bu konuda daha kırk fırın ekmek yemesi lazım.

y_ates

Dekan
12 Nisan 2009
5,165
65
0
Söylediklerim hala geçerli, chrome reklam engelleyemiyor gizlemeye çalışıyor.