Chrome 3 Yeni Özellikleriyle Farklı

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Google'in yeni Chrome sürümü daha stabil bir Javascript, HTML5 Video-Tag, daha düzenli bir menü yapısı ve birçok küçük değişikliklerle fark yaratıyor.

Google Chrome yeni bir sürüme kavuştu. Chrome 3.0.193.2 Beta olarak adlandırılan bu yeni sürüm, 2.0.172.37 sürüm ile kıyasla daha stabil çalışan Javascript Engine V8 motoru ile fark yaratıyor.
Windows işletim sistemi için baskı özelliklerini de düzelten Chrome, HTM özelliğini de entegre etti. Tab tuşu sayesinde Script ve profiller çağrılabiliyor. Buna ek olarak "Inspector" adlı özellik ana pencereye bağlanabiliyor.

google1248685115.jpg
Windows Vista ve Windows XP SP2'li kullanıcılar Google Chrome'un yeni sürümünü buradan indirebilirler.

Chrome'da yer alan diğer farklılıklar, Menü'nün ara yüzünde gizli. Menü çok daha kolay ve zengin. Örneğin "Exceptions" fonksiyonu "Passwords and Exceptions" adlı seçeneğin altında düzenlenmiş.

::
Google Chrome ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşın?

Yazan
: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
önceden firefox kullanırdım. ama 3.5 vyi sevemedim. chrome daha hızlı.:yes::yes::yes:

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Size sunulanı kullanan bir tipseniz Chrome iyi bir tarayıcı. Yok kullanacağım şeyi ben seçerim derseniz Firefox'tan başkası yok. Fikrimce Firefox, Mozilla daha iyisini yapana kadar en iyi tarayıcıdır.

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
önceden firefox kullanırdım. ama 3.5 vyi sevemedim. chrome daha hızlı.:yes::yes::yes:

aynen. koyu bir firefox kullanıcısıyken bilgisayarımın kasım kasım kasılması sebebiyle firefox u kaldırmak zorunda kaldım. şu an chrome ile devam. firefoxta çok sık kullandığım bazı eklentiler yok ama en azından bilgisayarımı kasmıyor ve gerçekten çok hızlı.
firefox 3.5 i düzeltene kadar chrome ile devam edecem. bakalım ne olacak.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Birde firefox hızlı diyorsunuz güzel diyorsunuz eklentilerden başka ne özelliği var?

Chrome 3.0 ı 3 aydır kullanıyorum diye hatırlıyorum ben ne yeni çıkması birde sp3 e geçtim artıkta sp3lüler niye kullanamıyor bu 3.0ı?

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Mozilla Firefoxu en çok adblock eklentisi (reklam engelleme) için kullanıyordum reklamlar tarayıcıyı çok kasar kilitlerdi donardı.

Chrome'ye geçtikten sonra sevdiğim sitelerin reklamlarına zevk için tıklıyorum artık tarayıcıyı kasmıyor kilitlenmiyor donmuyor, anında sayfayı açıyor, hemde siteyede destek oluyorsun.

Chrome 3 uzun zamandan beri kullanıyorum bu tarayıcı her sürümde hızlanıyor. Kullanmayanlara tavsiye ederim.

Run google run.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Valla ben tarayıcılar arasında seçim yapmak zorunda hissetmiyorum kendimi o an canım hangisini çekerse onu kullanıyorum...Sabah öğle arası esmer, öğle akşam arası kumral, akşamda sarışın gibi mesela... Yani kendimi neden kısıtlayayım arkadaş hepsini kullanıyorum...

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Valla ben tarayıcılar arasında seçim yapmak zorunda hissetmiyorum kendimi o an canım hangisini çekerse onu kullanıyorum...Sabah öğle arası esmer, öğle akşam arası kumral, akşamda sarışın gibi mesela... Yani kendimi neden kısıtlayayım arkadaş hepsini kullanıyorum...[/QU
büyüksün işte bu...her zaman nefret etmişimdir kısıtlanmaktan bazen aynı anda 3 tane tarayıcı açık olabiliyor.çünkü birinin yapmadığı işi biri yapıyo bazen...

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Valla ben tarayıcılar arasında seçim yapmak zorunda hissetmiyorum kendimi o an canım hangisini çekerse onu kullanıyorum...Sabah öğle arası esmer, öğle akşam arası kumral, akşamda sarışın gibi mesela... Yani kendimi neden kısıtlayayım arkadaş hepsini kullanıyorum...[/QU
büyüksün işte bu...her zaman nefret etmişimdir kısıtlanmaktan bazen aynı anda 3 tane tarayıcı açık olabiliyor.çünkü birinin yapmadığı işi biri yapıyo bazen...

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hale bazı sitelerle uyumluluk sorunu olsa da az ram tüketen ve hızlı çalışan bir tarayıcı...

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Firefox'u sırf adblock reklam engelleyici için kullanıyorum. Chrome'da böyle birşey yok galiba değil mi? Olsa hemen geçecem. Web sitelerindeki reklamlara tahammül edemiyorum.

futureng

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bişey soracam. chrome ın ofline setup'u yokmu? ara paket kullanarak illa internetten kendi çekiyor.

beyazad

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bu haber çıktığında chrome 3.0.195.1 sürümünü kullanıyordum ben. Tabiki benimki dev kanalı.