CHP'li Belediyeden Dev Hizmet.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
CHP'li Antalya Belediyesinden vatandaş için dev hizmet. Şimdi diyeceksiniz ki ne yapmış olabilir bu kadar önemli. Tabii ki HEYKEL. Hemde bu sefer patron çıldırdı tam 57 tane Heykel bir arada...

Kentin belirli noktalarına 57 tane üstü yarı çıplak vaziyette Venüs heykeli dikilmiş gerçekten tebrik ediyorum büyük hizmet Antalya'lının böyle şeylere ihtiyacı vardır.

1600271344455.png

Atatürk Heykelinin önüne bile koymuşlar :) Tam Türkiye'yi ve Türk kültürünü yansıtan heykeller gerçekten.

1600271384193.png

Hiçte Sırıtmıyorlar sanki yıllardır oradalar gibi...

1600271440434.png

1600271708298.png

En iyisi bu heralde Üst geçidin üstüne koymak...

1600271730372.png

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Konunun sadece istediğiniz yerini abartmışsınız.
Altın Portakal Film Festivali için oldığunu niye yazmıyorsunuz?
Tabela asmaktan farksız. Bu biraz da sanat içeriyor. Anlayana...

Heykele Antalya'lının ihtiyacı var diyorsan ne diyebilirim ki sana dikilsin tabii ? Seneye 58. yıl dönümünde 58 tane daha dikilsin bunlara ihtiyacımız var. Heykel çok önemli bir iş sonuçta yarı çıplak bir kadın olmasıda batılılık ve medeniyet için şart tabi...

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
“Algı yapıyorlar” der ama ironik bir şekilde kendisi de aynısını yapar sevgili Usain.

Heykellerin yarı çıplak olduğunu da belirtmiş. Sanki logosu ve/veya ödülü öyle değildi de Muhittin BÖCEK öyle olmasını istemiş gibi söylemiş gibime geldi. Umarım bu tahminim yanlıştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuya dönecek olursak bence 57 tane olması çok gereksiz olmuş (Bu yıl çok ama çok önemli değilse). Şahsen birkaç tanesi yeterli olurdu.

Koydukları bazı yerler de garibime geldi.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Festivalin 57. yılı olduğu için 57 tane dikmişler tabi 57 tane çok mükemmel yerde bulamamışlar belli ki. Yarı çıplak detayıda iyiymiş keşke sansürleseydin. :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Heykellerin yarı çıplak olduğunu da belirtmiş. Sanki logosu ve/veya ödülü öyle değildi de Muhittin BÖCEK öyle olmasını istemiş gibi söylemiş gibime geldi. Umarım bu tahminim yanlıştır.

Birde işin bu dediğiniz boyutu var. Normalde bundan önceki AKP döneminde festivalin simgesi heykeller böyle üstü çıplak değil. CHP belediyeyi alınca bu şekle geçiliyor birde bazı kesimlere inat gözüne sokulur gibi 57. yıla özel deyip 57 tane heykel yaptırılıp şehrin her tarafında sergileniyor...
Özellikle yol ortasına bile koymuşlar :)

NecipFazıl Kısakürek'in bir sözü geldi aklıma.
"Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Sizlerin sanattan anladığınız heykelse cevap vermeye gerek yok.Sanat mı istiyorsunuz ?
Buyurun bana göre sanat budur.
1600320868243.jpeg

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Çarpıtmayın konuyu
Çarpıttığım yok.O heykellerin neye kime yararı var ? Sizlerin sanattan anladığı heykel olabilir benim sanattan anladığım o resimdeki teknolojidir.Bana heykelin 1 tane artısını söyleyin ben bu forumu bırakıp gideceğim.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Çarpıttığım yok.O heykellerin neye kime yararı var ? Sizlerin sanattan anladığı heykel olabilir benim sanattan anladığım o resimdeki teknolojidir.Bana heykelin 1 tane artısını söyleyin ben bu forumu bırakıp gideceğim.
O resimdeki sanat değil. Tüm ülkenin desteklediği bir firmanın ürettiği uçan araç prototipi. Ve konumuzla alakası yok.

Bilmiyorum sanatla ilginiz ne kadar ama önemli bir fuar vs olduğunda bırakın şehri, o bölgedeki o şehre giden yollara bile fuarın tabelası asılır. Bu heykeller de tabelalardan farksız. Daha sembolik sadece.

Ha ama siz hemen cehape heykel yaptı yeğenim diyerek aklınızdaki düşünceyi pekiştirmek istersiniz...

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Birde işin bu dediğiniz boyutu var. Normalde bundan önceki AKP döneminde festivalin simgesi heykeller böyle üstü çıplak değil. CHP belediyeyi alınca bu şekle geçiliyor birde bazı kesimlere inat gözüne sokulur gibi 57. yıla özel deyip 57 tane heykel yaptırılıp şehrin her tarafında sergileniyor...
Özellikle yol ortasına bile koymuşlar :)

Ne alıp veremediğin var heykellerle bu festivalin simgesi heykel zaten Antalya'da var 57. yıl içinde heykel sayısını 57'ye tamamlamışlar. Heykelin göğüslerinden yaptığın edebiyata bak yazık.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Orada yaşayan tanıdıklarımdan bildiğim, duyduğum kadarıyla zaten bir çoğu avrupadan ve mülkü olan kişiler yaşıyor. Hatta tanıdıklarımda rusla falan evli. Doğal olarak turizm ziyaretçileri ve yüksek kültürleri düşünülerek yapılmış varsayıyorum.

Keşke kendi kültürümüze göre yapsaydık ta nü bıraksaydık, müstehceni gizleseydik. Sonuçta festival Türkiyeye ait bir başka kültüre değil. Eskiden bir tane portakal olurdu bu logoda, şimdi sayısı arttığını görüyoruz.... ( logo yarışmaları olurdu eskiden)

O resimdeki sanat değil. Tüm ülkenin desteklediği bir firmanın ürettiği uçan araç prototipi. Ve konumuzla alakası yok.

Küçük bir düzeltme yapalım;
Tüm ülkenin desteklediği, lakin CHPlilerin üreticisini AKP yandaşlığıyla suçladığı ayrıştırdığı uzaklaştrdığı küçümsediği firmanın bir uçan araç prototipi.
Şimdi daha güzel bir tanımlama oldu gibi

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Portakalları ön plana çıkarmışlar.. :D

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Tartışma yaratmak için açmışssın konuyu attığın haber linkinde bile film festivali için yapıldığı söyleniyor bunun bi etkinlik olduğunu anlamanız için ne yapılması gerekiyor

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Birde işin bu dediğiniz boyutu var. Normalde bundan önceki AKP döneminde festivalin simgesi heykeller böyle üstü çıplak değil. CHP belediyeyi alınca bu şekle geçiliyor.

2015’teki ödüller. Yarı çıplak.

Bu fotoğrafları da buldum
80483C39-8849-4008-83CE-C265F844E65E.jpeg

24F2D3B2-A060-4C2C-9AE5-AE4544C93B72.jpeg

Sanırsam soldaki 55. Yıl,Sağdaki ise daha önceki haliydi. Hepsi yarı çıplak. Renkleri ve şekilleri falan değişmiş sadece.

Bu arada gösterdiklerim hepsi AKP döneminde idi.

Ekli dosyalar

• FDBA2A71-34B4-4983-82E2-58F70F4A62BC.jpeg
    FDBA2A71-34B4-4983-82E2-58F70F4A62BC.jpeg
    23.8 KB · Görüntüleme: 137

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yaa oraya haber linki koymuşum halen söyledikleri laflara gel :)

2023 te şu zihniyet iktidar olsada tüm ülkeyi heykellerle doldursak bu ne sevgiymiş arkadaş :) Her işe her proyeje dudak büken burun kıvıran insanlar HEYKEL dedimi elleri şişene kadar alkışlayacak sesi kısılana kadar bağıracak moda giriyor :) Çok ilginç gerçekten.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Yaa oraya haber linki koymuşum halen söyledikleri laflara gel :)

2023 te şu zihniyet iktidar olsada tüm ülkeyi heykellerle doldursak bu ne sevgiymiş arkadaş :) Her işe her proyeje dudak büken burun kıvıran insanlar HEYKEL dedimi elleri şişene kadar alkışlayacak sesi kısılana kadar bağıracak moda giriyor :) Çok ilginç gerçekten.
Yahu sanki canı sıkılmış ondan heykel dikmişler gibi yazmışsın. Biz ondan bahsetmiyoruz. Altın portakal film festivali ile alakalı hiçbir şey yazmamışsın ondan bahsediyoruz. Şimdi düzeltebilir misin bilmiyorum ama festivalle alakalı olduğunu yazarsan sevinirim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yahu sanki canı sıkılmış ondan heykel dikmişler gibi yazmışsın. Biz ondan bahsetmiyoruz. Altın portakal film festivali ile alakalı hiçbir şey yazmamışsın ondan bahsediyoruz. Şimdi düzeltebilir misin bilmiyorum ama festivalle alakalı olduğunu yazarsan sevinirim.

Arkadaşım bu nasıl bir bakış açısıdır. Yarın gitsin ANtalya'nın kurtuluşunun 100. Yılı diye 100 heykel mi dikmesi gerekiryor. Veya bilmem neyin 50. yılı 50 heykel mi dikmesi lazım.
1.5 Yıl oldu Antalya belediyesi CHP'ye geçeyi gündem olduğu konular sadece Heykel açılışı heykel diktik heykel yaptık. Hiç bir elle tutulur iş yapamayanların heykel dikerek başkan çalışıyor moduna sokmanız gene yok mu. Bİlmem farkındamısınız Korona var adamlar Festival hazırlığı yapıyor. 57 heykel dikiyor. Sizde helal olsun büyük icraat diyorsunuz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Biri konuyu çarpıtır biri haberin içeriğini foruma eksik yazar ohoo.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Arkadaşım bu nasıl bir bakış açısıdır. Yarın gitsin ANtalya'nın kurtuluşunun 100. Yılı diye 100 heykel mi dikmesi gerekiryor. Veya bilmem neyin 50. yılı 50 heykel mi dikmesi lazım.
1.5 Yıl oldu Antalya belediyesi CHP'ye geçeyi gündem olduğu konular sadece Heykel açılışı heykel diktik heykel yaptık. Hiç bir elle tutulur iş yapamayanların heykel dikerek başkan çalışıyor moduna sokmanız gene yok mu. Bİlmem farkındamısınız Korona var adamlar Festival hazırlığı yapıyor. 57 heykel dikiyor. Sizde helal olsun büyük icraat diyorsunuz.
Ben öyle bir şey demedim. Hatta 57 tanesinin gereksiz olduğunu kendim söyledim zaten. Diğerleri de genel olarak Altın portakal festivalinden bahsetmemenden dolayı şikayetçi. Birde (henüz) “Vay be. Heykel yapmışlar. Onları tebrik ediyorum” gibi diyen de çıkmadı.

Hem 58. yılında direkt 58 tane yenisini yapacağını nereden biliyorsun? Belki de heykelcik aynı olacak. Ondan dolayı da belki 58 tane yenisini dikmek yerine sadece 1 tane dikecekler...

Sana algı yapmayı bırak,başlıkta ve içerikte bu heykellerin altın portakal festivali ile olduğunu belirt/belirtseydin diyoruz sen hala heykel dikti diye onu takdir ediyoruz sanıyorsun. Birde sanki onu takdir etmişim gibi bakış açımı kötülüyorsun.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben öyle bir şey demedim. Hatta 57 tanesinin gereksiz olduğunu kendim söyledim zaten. Diğerleri de genel olarak Altın portakal festivalinden bahsetmemenden dolayı şikayetçi. Birde (henüz) “Vay be. Heykel yapmışlar. Onları tebrik ediyorum” gibi diyen de çıkmadı.

Hem 58. yılında direkt 58 tane yenisini yapacağını nereden biliyorsun? Belki de heykelcik aynı olacak. Ondan dolayı da belki 58 tane yenisini dikmek yerine sadece 1 tane dikecekler...

Sana algı yapmayı bırak,başlıkta ve içerikte bu heykellerin altın portakal festivali ile olduğunu belirt/belirtseydin diyoruz sen hala heykel dikti diye onu takdir ediyoruz sanıyorsun. Birde sanki onu takdir etmişim gibi bakış açımı kötülüyorsun.
Arkadaşın anlama sıkıntısı var çok da şey etme.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ben öyle bir şey demedim. Hatta 57 tanesinin gereksiz olduğunu kendim söyledim zaten. Diğerleri de genel olarak Altın portakal festivalinden bahsetmemenden dolayı şikayetçi

Diğeri dediğin işin içinde heykel oldumu ölümüne savunan tipler :) Onların olayı o. 57. Film festiveli yazsam bu seferde onu bunu bırakta çok yakışmamış mı heykeller oraya derlerdi. ( Zaten haber içeriğinde herşey yazıyor bir zahmet okusunlar. Ama benim dikkat çekmeye çalıştığım 57 tane heykel dikilmesi )

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Diğeri dediğin işin içinde heykel oldumu ölümüne savunan tipler :) Onların olayı o. 57. Film festiveli yazsam bu seferde onu bunu bırakta çok yakışmamış mı heykeller oraya derlerdi. ( Zaten haber içeriğinde herşey yazıyor bir zahmet okusunlar. Ama benim dikkat çekmeye çalıştığım 57 tane heykel dikilmesi )
Onu bilemem. Belki de savunuyorlardır,belki de savunmuyorlardır. Ama buradaki dediklerine göre durum böyle. Festival için olduğunu bahsetmemenden şikayetçiler (Ben de buna dahilim)

Öyle derlerse bir güzel linçlersin onları ama şu an linçlemek boş iş çünkü bunu belirten yok.

Kendin düzeltmek/yetkili moderatörle görüşüp düzeltmek yerine haber içeriğini tam belirtmeyip “bir zahmet haberi okusunlar” diyorsan bundan sonra bunun gibi yapanlardan lütfen şikayetçi olma. Olursan bunu sana hatırlatacağım.

Son düzenleme:

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227

Bilmiyorum sanatla ilginiz ne kadar ama önemli bir fuar vs olduğunda bırakın şehri, o bölgedeki o şehre giden yollara bile fuarın tabelası asılır. Bu heykeller de tabelalardan farksız. Daha sembolik sadece.

Ha ama siz hemen cehape heykel yaptı yeğenim diyerek aklınızdaki düşünceyi pekiştirmek istersiniz...
Bakın festival olur tanıtım tabelası asarsın.O heykelin amacı nedir ya amacı.VErilen paraya yazık.Şehire yatırım yapılmaz ama o heykele giden para umurlarında olmaz.
Şu ülkeye heykelden başka ne kazandrmışlar ya.
O araçlarda tüm ülke tarfından destekleniyor.Damat ya.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Melih Gökçek'in milyon dolarlık transformers, dinazor heykellerini de gördü bu gözler. Hiç değilse bir amacı varmış film festivaline özel yapılmış. Kendi desteklediğiniz partinin belediyesi yapsa ses çıkarmayacağınız işlere karşıt görüş yaptı diye muhalefet oluyorsunuz.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Tamam heykeller bizi 1000 yıl ileriye götürecek konuyu kapatalım.Heykel savunucularıyla başa çıkılmaz onu anladım