CHP HDP yi kapatsa ne olur ?

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar defalarca tartışma programlarında iktidar Hdp üzerinden CHP yi terorize etmeye çalışıyor.. HDP madem terörist kapatılsın diyorlar,.. hatda mecliste akp ninde MHP ninde mecliste Grubu var kapatsın o zaman diyorlar..

Bende diyorum CHP ninde Grubu var madem iktidarın hdp üzerinden terorize etmesinden rahatsızlık var.. CHP HDP yi kapatması için dava açması gerektiğini düşünüyorum.. her fırsatta anayasa mahkemesine giden CHP bunun için kılı bile kıpırdamıyor..

Not: işte benim geçmişte de bu forumda dediğim iktidar ve muhalefette aynı elden yönetiliyor..

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
gece gece düşündüğün konulara bak sabah ola hayr ola elbet bi çaresine bakarlar ama
geçmişe bakarsak çok kez kapatılmış ve tekrardan açılmış onun için kapatılması fayda verir mi ki ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Gece gece güldür beni ya :D

HDP 'yi adam akıllı kınayamayan bir parti mi kapatılmasını isteyecek yapma Allah aşkına şöyle şakalar... HDP ile dirsek temasını kesse onları savunmayı kesse CHP yetecek.
Yada parti içinde ki Canan Kaftancıoğlu veya Sezgin Tanrıkulu gibi isimlerle yollarını ayırsalar yetecek.

HDP kapanmasa bile araya mesafe koymak çok zor şeyler değil aslında ama muhalefetin gözü kör durumda şuan oradan gelecek oylara muhtaç olduklarını bildikleri için HDP'ye karşı söylem bile üretmiyorlar sen kapatma diyorsun...

Not: Siyaset aslında cesurların işi. CHP değilde bu hamleyi İYİ parti yapsa oy patlaması yaşar İYİ parti. MHP konuşur konuşur biz yaparız hesabı olur durum :) Zaten HDP'den İYİ partiye oy gitmez bu sayede Milliyetçi tabandan ve MHP'dende oy alabilir İYİ parti.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Çok kolay aslında AKP'den bir tane adam çıkacak bir teklif verecek ve kapanacak, boşuna bu hengâme..

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Hiçbir partinin kapatılmasını savunmam mümkün değil. Eğer HDP içerisinde terör ile içli dışlı olan unsuralar var ise bunlara gerekli cezalar zaten kanunda var. Hazine yardımı kesilmesi gibi seçenekler her zaman var. Türkiye'de hangi parti olursa olsun hele hele de yüzde 10 civarında oy almış bir partiyi kapatmak akıllara zarar. Ayrıca bundan evvel kaç defa hangi partiler kapatıldı ama başka isimlerle hep geri döndüler.
Nasıl ki darbeler Türkiye'nin sorunlarına çözüm olmuyorsa parti kapatmak da çözüm değil.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Çok kolay aslında AKP'den bir tane adam çıkacak bir teklif verecek ve kapanacak, boşuna bu hengâme..
Tamam işte AKP yapacağına CHP yapsın madem rahatsızlar iktidar terörize ediyor diyorlar.. doğru olması gerekende bu bence o zaman oy patlaması yapar milliyetçiler CHP ye verir,. Ama yok diyorum ya iktidar muhalefet ittifak içindeler CHP'nin sağ gösterip iktidarın sol vurması gerekiyor bununda HDP le daha kolay oluyor...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

AKP parti kapatmaya karşı ki neden teklif versin. Zamanında AKP öncesi aynı görüşün 2-3 partisi kapatılmış siyasi yasaklar almış bu durumlardan çok çekmiş bir parti. Şuan HDP'yi kapatsalar biliyor ki ilerde güç ellerinden gidince bazıları bahane bulup onuda kapatmak için hazırda bekliyor...

Zamanında Anayasa değişikliği için AKP'nin teklifi vardı parti kapatmak dahada zorlaşsın diye. O zamanlar bilin bakalım kim karşı çıktı ve red oyu verdi parti kapatma zorlaşmasın diye :D Tabii ki CHP ve o zaman ki HEP miydi neydi HDP'nin öncesinde ki parti. Parti kapatmak zorlaşmasın diye oy kullanmıştı...

Ben şahsen kişilerin ceza alması ve fezlekeler düzenlenmesi görevden alınması veya vekilliğinin düşürülmesi kayyum atanması gibi olayları destekliyorum. Tek sıkıntı Muhalefetin bu olayları kınayamayıp HDP'ye umut olması ve peşlerinde gezmesi sırf oy için... Daha 2 gün önceki Esenyurt HDP il binasından çıkanları gördünüz daha tek kelime edemedi muhalefet HDP kızar diye :(

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Gece gece düşündüğün şeye bak diyenler ben gece uyumuyorum bekçilik gibi bir iş yapıyorum.. hem onlarca kişi gece gece pc le alakalı konu açıyor onlara niye demiyorsunuz.. bu forum geceleri kapatılsın ozaman ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Kapanması AKP'nin işine gelmez. Sıkıldıkça şamar oğlanı gibi HDP'ye vuruyor. Elindeki kozu kaybeder.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kapanması AKP'nin işine gelmez. Sıkıldıkça şamar oğlanı gibi HDP'ye vuruyor. Elindeki kozu kaybeder.

Genelde sadece CHP'ye vuruyor Cumhurbaşkanı ben yakın zamanda HDP'ye vurduğunu pek görmüyorum. Ne gibi kozunu kaybedecek ki ? Parti kurmak 10 dk lık iş olduğu için... ( Bu söylem HDP'yi kınamayan ama ona muhtaç olduğu için AKP'ye cevap vermek zorunda olan muhalefetin uydurduğu bir şey . )

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Doğru vallahi
Mesaj otomatik birleştirildi:

@OzkanK., Aynı şeyleri düşünürken nasıl oluyor da beni eleştiriyor dalga geçiyon anlamıyorum..
Neticede CHP başında Çoban Süleyman gibi bir adam olsa AKP'yi de Soyluyu da inim inim inletirdi...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
@OzkanK., Aynı şeyleri düşünürken nasıl oluyor da beni eleştiriyor dalga geçiyon anlamıyorum..

Seni eleştirmek derken ? Ben sana bir cevap yazmadım ki... Sana yazsam mesajından alıntı yapardım. Ayrıca neden dalga geçeyim seninle ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neticede CHP başında Çoban Süleyman gibi bir adam olsa AKP'yi de Soyluyu da inim inim inletirdi...

Kemal Kılıçdaroğlu CHP tarihinde en yüksek delege oyu ile parti lideri seçilen kişiymiş :D CHP'liler hayatından memnun ölümüne savunuyorlar sonuçta...