CHP den Başbakan'a Davos Tepkisi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Pkk ile Hamas kesinlikle aynı şey değildir. Pkk haksızdır hamas haklıdır.
Burada İsrail işgalci olduğundan Hamas işgal edilen toprakları geri almaya çalışmaktadır.
Pkk'nın durumunu anlatmaya gerek yok sanırım.

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
dünyada, özür dileyen peres dahil herkes TC başbakanını haklı buluyor... CUMHURİYET HERŞEYEMUHALEFET PARTİSİ hariç... :D

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya adam bağıra bağıra söyledi ben haması değil isreilin soykırmını eleştiriyorum diye
ayrıca pkk ile hamas aynı sayfada ise neden sandıktan çıktı diye dtp yi demokratik olarak görüyolar dtp pkk lılardan oluşan bi parti değilmi ozaman bizde kabul etmeyelim atalım meclisten bakın ne oluyo hani demokrasi nerde özgürlük diye başımıza üçüşmüyolarmı
hamasta tıpkı dtp gibi sandıktan çıktı bunu kimse inkar edemez ayrıca hamas haklıdır hamas size iyi ediyo demedi siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz plajlarda çocuk öldüren babarlarsınız dedi bunları sadece recep tayyip erdoğanda denmmiyo israilin kendi gazetecileri bile dile geitiryo sizin zorunuza giden ne chp
ayrıca israil başbaakanına ben olsam sen diyede hiap etmezdim direk bebek katili mahluk derdim o gene sen demiş
israil cuhur başkanı edepsizce tüm dünyaya yalanlarını haykırırken sadece tayyip erdoğanın yüzüne baka baka tepkilerimizi türk halkının haklı tpkilerini erdoğanın tepkilerini yerden yere vuruken çokmu haklıydı
ne yapsaydı diğerleri gibi aman efendim canım efendim diyip yanağınımı okşatsaydı
öylede yapsaydı buseferde neden öyle yaptı diyiceklerdi başka bişy bulamadılar kaç gündür ıkınıp sıkıldıklarına göre adam gibi bi mazeret söyleselermiş ki bence hiç bi haklılık payları yok bunların
erdoğan ** etti peresi baykalda gitsin öpüp özür dilesin peresten madem çok kızmış zararı dokucakmış ülkeye gitsin ülke çıkarlarını kurtarsın bakalım ne oluyo

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
chp kendini bilmez bir hal aldı
akp ye karşı olalım da ne olursa olsun fikrindeler

turgay_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
2
CHP'li Öymen nasıl kıvırdı!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos çıkışının hemen ardından ekranlara çıkarak Başbakan'a sert eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, yanlış anlaşıldığını savundu.

Erdoğan'ı, ortaya koyduğu tepki sebebiyle değil, Hamas saldırılarını kınamadığı için eleştirdiğini öne süren Öymen, "Herkesin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na saygılı davranması ve cevap hakkı tanıması lazım. Başbakan'a yapılan muamele yanlıştır. Başbakan'ın da bu olaya tepki göstermesi doğrudur." dedi.

CHP'nin dış politika kurmayı Onur Öymen, Davos'taki gerginliğin hemen ardından yaptığı değerlendirmede Başbakan'a sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan'ın panelde Hamas'ın sözcülüğünü yaptığını ileri süren Öymen, "Davos ve medeni dünya için Erdoğan bitmiştir. Erdoğan, Türkiye'nin haklı prestijini zedelemiştir. Türkiye, Ortadoğu'da arabulucu ve çözüme katkı olma fırsatını kaybetmiştir." ifadelerini kullandı. Onur Öymen, Zaman'a yaptığı açıklamada, sözlerinin yanlış aktarıldığını iddia etti. İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in ve moderatörün tavrını tasvip etmesinin mümkün olmadığının altını çizdi. Öymen, "Davos'ta Başbakan'a açıkça haksızlık yapıldı. Bu nedenle toplantının terk edilmesi doğal ve haklı bir tepkiydi." diyen CHP lideri Deniz Baykal'la görüş ayrılığı yaşamadığını da bildirdi. Tepki çeken açıklamaları Baykal'ın onayıyla yaptığını vurgulayan Öymen, "Genel Başkan'la aramızda herhangi bir görüş ayrılığı yok. Panelden hemen sonra kendisiyle görüştüm, ardından televizyonlara konuştum. Sözlerime herhangi bir itirazda bulunmadı" diye konuştu.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
CHP'li Öymen nasıl kıvırdı!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos çıkışının hemen ardından ekranlara çıkarak Başbakan'a sert eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, yanlış anlaşıldığını savundu.

Erdoğan'ı, ortaya koyduğu tepki sebebiyle değil, Hamas saldırılarını kınamadığı için eleştirdiğini öne süren Öymen, "Herkesin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na saygılı davranması ve cevap hakkı tanıması lazım. Başbakan'a yapılan muamele yanlıştır. Başbakan'ın da bu olaya tepki göstermesi doğrudur." dedi.

CHP'nin dış politika kurmayı Onur Öymen, Davos'taki gerginliğin hemen ardından yaptığı değerlendirmede Başbakan'a sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan'ın panelde Hamas'ın sözcülüğünü yaptığını ileri süren Öymen, "Davos ve medeni dünya için Erdoğan bitmiştir. Erdoğan, Türkiye'nin haklı prestijini zedelemiştir. Türkiye, Ortadoğu'da arabulucu ve çözüme katkı olma fırsatını kaybetmiştir." ifadelerini kullandı. Onur Öymen, Zaman'a yaptığı açıklamada, sözlerinin yanlış aktarıldığını iddia etti. İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in ve moderatörün tavrını tasvip etmesinin mümkün olmadığının altını çizdi. Öymen, "Davos'ta Başbakan'a açıkça haksızlık yapıldı. Bu nedenle toplantının terk edilmesi doğal ve haklı bir tepkiydi." diyen CHP lideri Deniz Baykal'la görüş ayrılığı yaşamadığını da bildirdi. Tepki çeken açıklamaları Baykal'ın onayıyla yaptığını vurgulayan Öymen, "Genel Başkan'la aramızda herhangi bir görüş ayrılığı yok. Panelden hemen sonra kendisiyle görüştüm, ardından televizyonlara konuştum. Sözlerime herhangi bir itirazda bulunmadı" diye konuştu.

kıvırr kıvıra bildiğin kadar öymencim :mrgreen: Ya bu Chp gerçekten bi alem..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar