Che'yi İnfaz Eden Çavuşa Kübalı Jesti

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tugbagaleri

Profesör


Sosyalist Devrimcilerin Sembol İsmi Che Guevara'yı 1967 Yılında Bolivya'da Esir Düştükten Sonra Öldüren Çavuş Mario Teran'ın, Katarakt Nedeniyle Görmeyen Gözlerini Kübalı Doktorlar Ameliyatla Açtılar.

Sosyalist devrimcilerin sembol ismi Che Guevara’yı 1967 yılında Bolivya’da esir düştükten sonra öldüren çavuş Mario Teran’ın, katarakt nedeniyle görmeyen gözlerini Kübalı doktorlar ameliyatla açtılar.

Haberi, Che Guevara’nın 40. ölüm yıldönümü olan 9 Ekim’den önce Küba devlet gazeteleri verdi. Olay, Teran’ın oğlunun bir Bolivya gazetesine yazdığı yazıda babası adına Kübalı doktorlara teşekkür edince ortaya çıtı. Bolivyalı çavuş Teran’a ameliyatın bir sene önce bu ülkeye giden Kübalı doktorlarca yapıldığı bildirildi. Komünist Parti’nin resmi yayın organı Granma "Maria Teran’ın bir düşünceyi yok etme girişiminden 40 yıl sonra, Che bir savaştan daha galip ayrıldı" diye yazdı.

[sub]haberler.com[/sub]
 

uyusukpasa

Asistan
içim bi hoş oldu bea
öğrencilik yıllarımı hatırladım...:(
kısa bi anı...
arkadasın biri evine malum kadınlardan birini davet etmiş..odada che abinin resmi varmış..
kadın kim bu diye sormuş?
bizim ki bi arkadaş demiş?
kadın bi daha geldigimde beni bu arkadaşınla tanıştır demiş...

not2: dikkatiniz cekerse olayı hep miş mış ekleriyle anlattım..yani olay üfürmede olabilir ben arkadaşın yalancısıyım..

not3: bunu bizzat yaşadım..öğrenciyken ev sahibinin oğlu bize gelmişti..odada ki resmi görünce ne dese iyi..japonların en yakışıklısı bu herhalde her yerde resmi var :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SDN Son Haberler

Üst