Chavez'den alkışlanacak hareket

eray045

Rektör
Onursal Üye

Kimse cesaret edemedi. O yaptı. Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez İsraillileri kapının önüne koydu.
Venezuela Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "İsrail Büyükelçisi ve İsrail Büyükelçilik personelinin bir kısmını sınır dışı edilmesi kararı alındığı" bildirildi.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez de daha önce yaptığı açıklamada İsrail'i kınamış ve Venezuela'daki Musevi cemaatini, İsrail Hükümetine karşı tavır almaya çağırmıştı.

Chavez, İsrail'in Gazze saldırısını kastederek, "Venezuela Musevi cemaatinin bu barbarlığa karşı çıkacağını ümit ediyorum. Bunu yapın. Bütün zulümlere şiddetle karşı çıkmıyor musunuz?" diye konuşmuştu.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=173513

eray045

Rektör
Onursal Üye
çoğu müslüman ülke göstermelik tepkiler yaparken.. uzaklardan böyle bir tepki...
helal olsun...

Bagcivan

Doçent
Sabah işe giderken haberlerde izlemiştim gözlerimin açılmasına neden olmuştu.gerçekten helal olsun

CZC

Profesör
Adam ABD ye de rest çekmişti petrol konusunda. "Ya benim verdiğim yüzde ye razı olun, ya da çekin gidin" demişti..
Şimdi de İsrail e koymuş postasını..
Ne güzel şey ya : Abd ve İsrail e karşı gebe olmamak.. ;)

PRoMeTuS

Profesör
dünyanın savaş olmayan tek bölgesi belkide amerika.. Orda bir savaş çıkmasını amerika tabii istemiycek. bir söz vardı hatırlamıyorum kimindi şöyleydi söz '' amerikayı yıkmak istiyorsanız savaşı amerika topraklarına taşımanız gerekiyor.." doğruydu bakın hiroşima örneği.. o yüzden Chavezi tebrik etmekle beraber buna amerikanın ses çıkartamamasını bu nedene bağlıyorum ben..