Haber ChatGPT'nin programlama ile ilgili sorulara %52 oranda yanlış cevap verdiği ortaya çıktı

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,450
5
3,701
358
IMG_0222.jpeg

Yeni yapılan araştırmaya göre ChatGPT'nin programlama ile ilgili sorulara %52 oranda yanlış cevap verdiği ortaya çıktı.
gdh.digital
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

eilhanzy

Profesör
25 Mart 2019
4,669
1
7,870
708
19
Hele hele düşük seviyeli dillerde programlama dili konusunu sorsan cevaplamayı bırak, saçma sapan şeyler yapar. Yazılımcılık ölmez bu yüzden.

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,109
1
3,220
1,358
59
Hele hele düşük seviyeli dillerde programlama dili konusunu sorsan cevaplamayı bırak, saçma sapan şeyler yapar. Yazılımcılık ölmez bu yüzden.

ChatGPT hergelesinden şu isteklerde bulun​

1-chat bot kodu yazdır
2-mac adresinden bulmak için program kodu iste
3-ip scanner kodu
4-sanal zeka kodu
internete bağlana biliyor musun, bu var mı ,tarzı sorular sor.
bazı sorularına yan çizecek, sorunu farklı şekillerde sorarsan ,o zaman istediğini tam olmasa bile ,tatmin edecek cevap verecektir.
hayal dünyanızı geniş tutun, psiko analiz yapabilir.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,849
2
2,932
358
Konu ile alakalı birkaç gün önce başıma gelen şu olayı paylaşabilirim. Ben C# ve sql yoğunluklu desktop application üzerine uzmanlaştım. Web programlama konusunu hiç sevmedim, bilgim de çok yok.

Dün bir tanıdığım beni aradı, web projesi dönem ödevi almış. Son 1 günü kalmış aman abi yardım et dedi. Dedim ki chatgpt kullan. Dedi ki chatgpt premium aldım ve saatlerce çalıştım chatgpt hiç yardımcı olamadı.

Bunun üzerine bende daha önce hiç bilmediğim bir yazılım dilinde 1 saat içinde chatgpt sayesinde büyük sayılabilecek bir web projesini hiç zorlanmadan yaptım. Ve harika çalışıyor. Şaka gibi,

Yani demek istediğim şuan promt çok önemli. Doğru promt girmedikten ve chatgpt yi doğru şekilde yönlendirmedikten sonra çok sağlıklı sonuç alamıyorsun şuanda.