Çevremde dışlanıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Merhaba , bu biraz dertleşme gibi olacak ama çevremde kuzenlerimde bile sürekli dışlanıyorum bir grup oldumu ne kadar konuşsamda kimse beni dinlemiyor hıhı diyerek geçiştiriyorlar. Örneğin bugün yan odadan kendi odama görüntülü arama yapıyorduk ve odadan (aman Yiğit'i boşverin dediklerini duydum ve aramamı açmadılar , odaya gittiğimde ise bana arama gelmedi dediler. Buna benzer yüzlerce şey oldu çok üzgünüm. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
1,206
Hocam dışandım diye üzülmenize gerek yok. Ciddi tavrınızı koyun ve kendinize güvenin yeter. Herkese size verdiği kadar değer verin. İlla grup halinde hareket edeceksiniz diye bir kaide yok. Kimseyi gözünüzde büyütmenize gerek yok. Arkadaş ortamı vs. her zaman kurulur yeterki karşılıklı değerler bir olsun.

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Hocam dışandım diye üzülmenize gerek yok. Ciddi tavrınızı koyun ve kendinize güvenin yeter. Herkese size verdiği kadar değer verin. İlla grup halinde hareket edeceksiniz diye bir kaide yok. Kimseyi gözünüzde büyütmenize gerek yok.
Teşekkürler ama yinede kötü hissediyor insan.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Kendinizi hiç bırakmayın.Yani hayattan bıkmayın.Maalesef böyle olabiliyor hayatta bazen.Siz de hep ciddi olup istediğinizi söyleyebilirsiniz.
Onlar dinlemiyorsa o zaman onlarla konuşun bir önce neden beni dinlemiyorsunuz diye.Belki çözüm bulursunuz.Eğer dinlemezlerse fazla kafanıza takmayın.Hayat devam ediyor.Onlar gibi insanlarla konuşmak zorunda değilsiniz.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bunlar ne ki ben neler yaşadım. Siz de tavır koyun. Her şeyi kafaya takmayın. Bir süre sonra insan anlıyor üzülmeye değmiyor. Çünkü onlar beş para etmez düzelmez insanlar. Fazla takmayın kafaya. Sizin onlardan daha iyi bir insan olmanız en büyük artıdır.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Adama sormuşlar; "Derdin var mı?" diye. "Akrabam yok" demiş. Seninki de o hesap.

Emin ol sana işleri düşerse koşa koşa gelirler. "Yiğitçim, kardeşim" gibisinden sırnaşıklık ve yahuşaklık kokan tavırlarla. O zamanda yüzlerine vurursun "Ne karaktersizmişsiniz la siz, daha düne kadar beni dışlıyordunuz işine düşünce mi kardeşiniz oldum" diye. Onlar seni dışlıyorsa sen de onları dışla.

Yiğit Yurduseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Adama sormuşlar; "Derdin var mı?" diye. "Akrabam yok" demiş. Seninki de o hesap.

Emin ol sana işleri düşerse koşa koşa gelirler. "Yiğitçim, kardeşim" gibisinden sırnaşıklık ve yahuşaklık kokan tavırlarla. O zamanda yüzlerine vurursun "Ne karaktersizmişsiniz la siz, daha düne kadar beni dışlıyordunuz işine düşünce mi kardeşiniz oldum" diye. Onlar seni dışlıyorsa sen de onları dışla.
teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Odadan yan odaya görüntülü arama nedir yahu. Yanlış anlama o aramayı bende açmam.

Bence sen başkalarını gereksiz yere rahatsız ediyorsun. Keyfine bak ne zaman işleri sana düşerse sende onları umursama
Hayır ben aramıyordum zaten onlar oyun oynuyorladı birbiriyla farklı odalardan ben de dahil olmak istemiştim ama olmadı . Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendinizi hiç bırakmayın.Yani hayattan bıkmayın.Maalesef böyle olabiliyor hayatta bazen.Siz de hep ciddi olup istediğinizi söyleyebilirsiniz.
Onlar dinlemiyorsa o zaman onlarla konuşun bir önce neden beni dinlemiyorsunuz diye.Belki çözüm bulursunuz.Eğer dinlemezlerse fazla kafanıza takmayın.Hayat devam ediyor.Onlar gibi insanlarla konuşmak zorunda değilsiniz.
Teşekkür ederim

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Oldum olası tek tabanca gezdim. Sen de öyle yap. Seni istemediğini belli eder zaten. Bir açığında güler, hemen arkadaşlığı bitirir veya küfür eder.

kerojann

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Merhaba , bu biraz dertleşme gibi olacak ama çevremde kuzenlerimde bile sürekli dışlanıyorum bir grup oldumu ne kadar konuşsamda kimse beni dinlemiyor hıhı diyerek geçiştiriyorlar. Örneğin bugün yan odadan kendi odama görüntülü arama yapıyorduk ve odadan (aman Yiğit'i boşverin dediklerini duydum ve aramamı açmadılar , odaya gittiğimde ise bana arama gelmedi dediler. Buna benzer yüzlerce şey oldu çok üzgünüm. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
eğer onlar seni dışlıyorsa sende onlara öyle davranıcaksın illaki sana 1 gün işleri düşücek

Reaksiyon puanı
10,560
Ortalama ayak uyduramazsanda dışlanırsın. Ya ortama ayak uydurcaksin ya kendine gore ortam bulcaksin. Ilk secenek daha kolay.
Ayni frekansta olmayan insanlar anlasamaz normaldir.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Onların dedikleri veya yaptıklarını takma ve seni dışlayanları hayatından çıkar eğer çıkaramazsan onlarla olan iletişimini olabilecek en alt seviyeye getir.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Takma kafana.Sana değer verenle takıl,seni ciddiye almayanı sende ciddiye alma.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Dışlanıyorsan gözlem yap, insanları gözlemle. Jane Goodall yıllarca şempanzelerin arasında kalarak çok şey katmış bilgi dağarcığına. Ortamda gözlemci ve dinleyici olmak çok şey katıyor insana. Kendi benzerlerinle iletişim kurunca dışlanma problemi de yaşamazsın.

Benden apayrı yapıda insanların arasındayken böyle yaptım hep.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kaç yaşındasın bilmiyorum büyük ihtimal 16-17 yaşlarındasın 20'li yaşlarına geldiğin zaman gülüp geçeceksin sana bunun garantisini veriyorum bende 20 yaşıma kadar hep çevreden onay bekleyen çevremin fikirlerini önemseyen biriydim ta ki 20'li yaşlarıma gelene kadar şuanda 23 yaşındayım ve çevremdeki kimseyi sallamıyorum sana tavsiyem kendini geliştir sevdiğin bir şey illaki vardır onu işe dönüştür başarılı ol
bende senin gibi dışlanma korkusu olan biriydim ama sana şunu söyleyim o arkadaş grubunu salla gitsin seni hak etmiyorlar cidden buna değmez
En güzel intikam BAŞARIDIR sen başarılı olduğun zaman ayağına kapanacaklar bu da benden sana tavsiye
Arkadaş çevreni değiştirmenin vakti gelmiş öyle herkes ile can ciğer kuzu sarması olma ve asla ama asla insanlara hayatında kalması için YALVARMA

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
Bende LGBT üyesi olduğum için dışlayanlar olmakta , çok zor bir durum umursanmamak.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,606
İlk başta düşünelim senin hiç bir yanlış yapmadığını düşünüyorum çok şımarık ve cıvık bir kişiliğin yoksa seni ciddiye almamaları çok garip kendi duruşunu koy senle muhabbet falan etmiyorlarsa sende etme otur gel burda biz senle muhabbet ederiz sdn nin dc sine gel orda her gün sesli odada muhabbet ediyoz veya chatte kendi duruşunu koy sürekli kendini geliştir kendini bir yerlere getir azmet çalış bir şeyleri başarınca gör bak o zaman kim kimi boş veriyor ;)
bizzat arkadaş ortamında yaşadığım şeydi

Son mesajlar