Çevre temizliğine ne kadar önem veriyoruz?

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
İnsanımız etrafı bilinçsizce kirletmeye devam ediyor maalasef. düşünebiliyor musunuz seyir halindeki halk otobüsü camından kola şişesi atmakta nedir?...
Çocuklar için oluşturulan oyun alanlarının sigara izmaritleri ile dolması, bilinçsiz bir şekilde etrafa saçılan çöplerin kötü koku oluşturmasını kim görmeyi ister?

Aynı şekilde tarihi eserlerimiz için de geçerli bir konu. Çünkü tarihi eserlerimiz bizim milli değerlerimizdir. Bulunduğumuz çevreyi içinde yaşadığımız dünyaya hiç hoş olmayacak izlenimler verirsek herşey nasıl düzelir?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Herkes anı yaşıyor, insanların çoğunda "Yaşadım öldüm gittim gerisi beni ilgilendirmez." Kafası olduğu için böyle şeyler gayet doğal.

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ben hiç bir zaman çevreyi kirletmemeye çalışırım çevremdeki insanlarıda ona göre uyarırım. Ama nedense insanlar hiç bir zaman dinlemiyor ve buna çok üzülüyorum avrupaya gittiğinde hem onların çevre temizliğini havasını kıskanırlar hemde kendi ülkelerini pisletirler. İnsanların baştan eğitilmesi lazım.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
İnsanımız etrafı bilinçsizce kirletmeye devam ediyor maalasef. düşünebiliyor musunuz seyir halindeki halk otobüsü camından kola şişesi atmakta nedir?...
Çocuklar için oluşturulan oyun alanlarının sigara izmaritleri ile dolması, bilinçsiz bir şekilde etrafa saçılan çöplerin kötü koku oluşturmasını kim görmeyi ister?

Aynı şekilde tarihi eserlerimiz için de geçerli bir konu. Çünkü tarihi eserlerimiz bizim milli değerlerimizdir. Bulunduğumuz çevreyi içinde yaşadığımız dünyaya hiç hoş olmayacak izlenimler verirsek herşey nasıl düzelir?

Tanımadığım insan kılıklı yaratıklara küfür edecek kadar önem veriyorum. Geçenlerde Sazlıbosna ya gittim aman tanrım etrafı çöp götürüyor girmemiz ile kaçmamız bir oldu. Yani gördükçe hakikaten üzülüyorum ve karamsarlığa kapılıyorum bu kafa yapısından nasıl kurtulacağız. Ne zaman etrafını kirletmeyen doğayı koruyan bir topluluk olacağız :(