Cep telefonunuzdan torrent dosyalarını indirmek ister misiniz? [Symbian]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Wireless bağlantılı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte artık internet uygulamaları da daha çok ön plana çıkmaya başladı telefonlarda.

Bunlardan biri de "SymTorrent"
Adından da anlaşılacağı üzere SymTorrent bir torrent download uygulaması. Cihazınızın bağlantı tiplerinden istediğinizi kullanarak download işlemine olanak tanıyor. Ülkemizde şebeke tabanlı bağlantıların fiyatlarını göz önüne aldığımızda bu işlem için wireless kullanmanın akılcı bir iş olacağı açık.

post-310760-1227665994.jpg
post-310760-1227666236.jpg
post-310760-1227666245.jpg

NOT: Program Symbian os9.1 - 9.2 cihazlarda çalışmaktadır.
NOT -2 : Çalışması için Python'a ihtiyaç duymaktadır.

http://rapidshare.com/files/194725955/SymTorrent_S60-3rd_1.40_2008-11-25.sis

Yukardaki sürümden hata mesajı alanlar ve Nokia 5800 kullanıcıları aşağıdaki sürümü yükleyebilirler.

http://rapidshare.com/files/194730888/SymTorrent_S60-3rd_1.41_2008-11-26.sis

Programın yeni sürümü; [14 Nisan 2009]
http://rapidshare.com/files/220985205/symtorrent_SDN.sis

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ben zaten 1 yıldır kullanıodum ama sanırım symbian için daha yeni görücüye çıkıyor yazılımlar :)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
ama sol üst köşede 3G yazıyo:turned:

O telefonun kendinde yazıyor bulunulan şebeke içinde 3G olduğunu ifade ediyor. Sağ üstte batarya göstergesi solunda bi simge var yoncaya benzer şekilde o bağlantıyı ifade eder. Wireless simgesidir.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
ben zaten 1 yıldır kullanıodum ama sanırım symbian için daha yeni görücüye çıkıyor yazılımlar :)

Uzunca bir süredir mevcut program aslında ancak bu yeni sürüm ve s60 v5 desteği de mevcut. Ayrıca sitede ilk defa verilmesi yönüyle ilk.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Nokia N95, Nokia N82 bu işlemi gören cihazlardan sadece ikisi. Tabi sürekli yenleri çıkıyor ve özellikleri artıyor. Ancak benim tavsiyem kesinlikle Nokia N82

1200 TL :wassat: çok be abi 500 600 e ne önerirsin
konuyu dağıtmak gibi olmasın da :mrgreen:

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
windows mobile sağolsun. torrent de indiriyorum. rapidden de download yapıyorum. ftp de kullanıyorum. gerektiği zaman bağlanıp evdeki bilgisayarından dosya alıp gerekitse evdeki bilgisayarı uzaktan kullanıyorum :D canım PDA'm.. :D

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
O telefonun kendinde yazıyor bulunulan şebeke içinde 3G olduğunu ifade ediyor. Sağ üstte batarya göstergesi solunda bi simge var yoncaya benzer şekilde o bağlantıyı ifade eder. Wireless simgesidir.

Bildiğim kadarı ile o simge tercih ayarları ile ilgili.
Resimlerde görülen mobil bağlantı kablosuz değil, 3G dir.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
windows mobile sağolsun. torrent de indiriyorum. rapidden de download yapıyorum. ftp de kullanıyorum. gerektiği zaman bağlanıp evdeki bilgisayarından dosya alıp gerekitse evdeki bilgisayarı uzaktan kullanıyorum :D canım PDA'm.. :D
+1:icon_:

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Bildiğim kadarı ile o simge tercih ayarları ile ilgili.
Resimlerde görülen mobil bağlantı kablosuz değil, 3G dir.

Hayır arkadaşım. Elinizde wireless destekli symbian cihaz varsa deneyebilirsiniz. Orada görülen simge wireless bağlantısının bağlı olduğunu ifade ediyor.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Hayır arkadaşım. Elinizde wireless destekli symbian cihaz varsa deneyebilirsiniz. Orada görülen simge wireless bağlantısının bağlı olduğunu ifade ediyor.

+1

O simge wireless simgesidir. Eğer symbian destekli ucuz bir telefon istiyorsanız Samsung i550w(s60 v3) öneririm. Türkiye'de zaten normal i550 mevcut değil. Fiyatı 400-450 lira arası. Özelliklerini araştırabilirsinz.

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6

Evet doğru. Yanılmışım.
Yalnız neden 3G simgesinin orada yer aldığını anlayamadım.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Evet doğru. Yanılmışım.
Yalnız neden 3G simgesinin orada yer aldığını anlayamadım.

O simge aslında şebekenin desteklediğini belirtiyor ancak telefon çekmediği durumlarda da 3G yazısı beliriyor şebeke sinyal seviyesinin hemen altında. İlgin bir durum.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Programın yeni sürümü ilk mesaja eklenmiştir.

Bu sürüm ile birlikte bir çok cihaza tam destekl sağlanmış. Ayrıca çoklu download işleminde porgramdan atma sorunu giderilmiş. Download hızı da biraz daha iyi gibi.

hope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonuma Symtorrent programını kurdum, fakat bir türlü dosya indiremiyor. Hep aşağıdaki hatayı alıyorum:

Critical fault.No active peers or failed ...

Aynı torrenti bilgisayarımda kullanınca dosya hızlı bir şekilde inmeye başlıyor. Sorun nerede olabilir ?

Not: N79 kullanıyorum.

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Genellikle .sis uzantılı dosyalar paylaşıyorsunuz ve telefon desteklemiyor acaba .nth uzantılı program paylaşıcakmısınız?

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Telefonuma Symtorrent programını kurdum, fakat bir türlü dosya indiremiyor. Hep aşağıdaki hatayı alıyorum:

Critical fault.No active peers or failed ...

Aynı torrenti bilgisayarımda kullanınca dosya hızlı bir şekilde inmeye başlıyor. Sorun nerede olabilir ?

Not: N79 kullanıyorum.

Hangi mobil internet seçeneği ile bağlanmayı deniyorsunuz? Bazen şebekeden kaynaklı sorunlar yaşanabilior ne yazık ki.

Genellikle .sis uzantılı dosyalar paylaşıyorsunuz ve telefon desteklemiyor acaba .nth uzantılı program paylaşıcakmısınız?

.nth uzantılı dosyalar, Nokia'nın S40 arayüzüne sahip cep telefonları için geliştirdiği tema dosyalarıdır. Elbette ki S40 temalar da paylşabiliriz.