Cep Telefonlarında Taksit Sayısı

dadassinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu telefonlardaki taksit sayısının kaldırılmasını anlamıyorum zaten millet zar zor alıyor en azından taksitle bi cep telefonu alabiliyordu. Şimdi ise telefon almak için paramı biriktirmesi lazım illa çok saçma oldu bence bu...

Çözer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef :( Bundan sonrası evkur gibi milleti kazıklayanların işine yarayacak.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Bunun tek açıklaması var... Devlet kafayı yedi :D

cuvaldız

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Telefon fiyatları düşecekse eğer ben razıyım

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
asgari ücretle milletin öve öve bitiremediği son en son çıkanı almaya çalışma saçmalığına umarım bu bir çare olur

Reaksiyon puanı
16,118
benim memurum yolunu bulur diyen devlet büyüğünün olduğu bir ülkede herşeyin çaresi bulunur.

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Saçma sapan bir uygulama bence de. Evkur tipi mağazaların yada telefon operatörlerinin ekmeğine yağ sürecek.

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cari açığı önlemek için yapılmıştır.

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
liseliler rahatsız.. baba parasıyla/kartıyla alıyorlardı şimdi alamayacaklar.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Aslında biraz teknoloji çılgınlığının önüne geçinilebilir. Bizim milletimiz ihtiyacı olmasa da gösteriş için 6-7 ayda bir telefon değiştiriyor daha öbürküsünün taksiti bitmeden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blush:şubatın başlarında bu uygulama başlıycak ben ayın 26 sında evkura gidip telefon alıcam bakalım 4 güne getirirler inşallah

akrepkral09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Kere Yanlış Bilgilendirme Yapmayalım. İlk Olarak Taksitin Kalkacağı Açıklandı. Lakin Reklamlarda Gördüğümüz Üzere Telefonlar İçin Yapılan Kampanyalarda; "12 Taksit İçin Son Gün 1 Şubat" Diye Reklamlar Dönmekte. Aslında Buradan Her şey Anlaşılıyor. Sadece Taksit Demiyorlar Fark Etti İseniz. Tabi Cahil Kesim Her Yerde Olduğu Gibi Burada da Bilip Bilmeden Hükumeti, Devleti Suçlamakta. Hadi Diyelim ki Taksitler Kalktı. Emin Olun Telefonların Bir Çoğunda İndirim Olacaktır. Buradan da Garanti Veriyorum Sizlere. Üstelik Bu İndirim Az Buz Değil. Aksi Halde O Telefonlar Satılmaz. Bir Çok Satıcının Elinde Kalır. E Her Gün Bir Telefon Çıktığını Düşünürsek, Hiç Bir Satıcı Elinde Eski Ürün Kalmasını İstemez. Hadi Diyelim ki Fiyatlarda Düşmedi. Senet Var.. Emin Olun Kredi Kartından Çok Daha İyidir. Araştırırsanız Göreceksiniz. Taksit Konusunda Kendimce Bir Kaç Bir şey Daha Söylemek İstiyorum. Bence Bir Oyun Dönüyor. Bilmeden Kimseyi Suçlamak, İftira Atmak İstemem Ama Bir Oyun Döndüğünü Kesinlikle Düşünmekteyim. Telefonlar Elden Çıksın Diye mi, Yoksa Zarara Uğramış Ekonomiyi Kısa Sürede Canlandırmak İçin mi. (En Çok Satılan Teknolojik Ürün Telefondur)
Bilemem. Yada Firmalar Kendi Aralarında Anlaşıp Devletle Ortak Bir Plan Yapmış da Olabilir. Ki Şuan Bu Hükumetimizin İşine Gelir. Lakin Bu Kadar Basit Şeyde Bile Hemen Hükumeti Suçlamak Yanlış Olur. Benim Size Tavsiyem Sonradan "Off Çok Kötü Kazık Yedik Yaa" Dememek İçin, Acele Etmeyip Biraz Daha Beklemeniz. Diyelim ki Sizin Dediğiniz Oldu. Merak Etmeyin Telefon Almayı Kafasına Koymuş Bir İnsan Her Halükarda Alır. Ayrıca Bıktım Açıkçası. Herkesin Elinde Son Model Telefonlar. 2Bin Liralık Telefonlar. Nasıl Buluyor Bu İnsanlar Bu Kadar Parayı. Yazık Değil mi O Kadar Parayı Bir Telefona Vermek. Hesabı Sorulmayacak mı. İnanın Geçenlerde Bir Eskicinin Elinde S3 mü S4 Mü Ne Gördüm. İkisinden Biriydi. Ben Akıl Sıra Erdiremiyorum. Adam Asgari Ücrete Az Diyor, Geçinemiyoruz Diyor. Yemin Ederim Elinde İphone. Hadi Buyur Buradan Yak. Ben Anlamış Değilim. Benzine Pahalı Diyoruz.(Pahalı da) Ama Herkesin Arabası Var. Trafikte Zar Zor İlerliyoruz. Park Edecek Yer Bulamıyoruz. Yalansa Yalan Deyin. Ben 5 Lira Olan Benzinin 2 Liraya Düştüğünü Hayal Edemiyorum. Her Halde Bakkala Bile Arabayla Giderdik ki Şahsen Ben Bile Giderdim :rolleyes: Dürüst Olalım Şimdi. Neyse Bu Konu Uzar Gider. Vaktinizi Aldım Kusura Bakmayın..

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Taksit sayısı düşecek diye 1 Şubata kadar millet almayacağı varsa bile telefon aldı. Cari açığın anası ağladı. Şubattan sonra cari açık düşse ne olur düşmese ne olur.

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Taksit sayısı düşecek diye 1 Şubata kadar millet almayacağı varsa bile telefon aldı. Cari açığın anası ağladı. Şubattan sonra cari açık düşse ne olur düşmese ne olur.

türkiyede 2 milyon adet stok cep telefonu var daha satılmayan sen neyden bahsediyon.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
1. Şimdi taksit sayısı azaltılıyor. Galiba 6 ayla sınırlandırılıyor. Tamamiyle kaldırılmıyor.
2. Bunun basitçe iki nedeni var. İlki kredi kartı mağduriyetlerini azaltmak ki, aslında iyi niyetli bir girişim insanların çoğu görünüşü nedeniyle çoğu özelliğini kullanmayacağı telefonlara dünyanın parasını veriyor ve bu insanların bir kısmı için bu telefon gerçekten pahalı ve sonunda kredi kartı kapanmasına kadar gidiyor bu iş...
3. İkinci neden ise telefon satışını azaltarak ya da daha düşük modele yönlendirerek cari acığı azaltmak. Çünkü Türkiye şu anda ve uzun yıllardır, ürettiğinden fazlasını harcıyor. Bu sakat birşey...
4. Ama bu bir özgürlüğün kısıtlanması anlamına geliyor ve aynı zamanda Evkur'un ve telefon firmalarının ekmeğine yağ sürüyor. Bu da işin öte tarafı...
5. Ayrıca serbest piyasa ekonomisine bu bir nevi darbe ki bu da yanlış... Kredi kartı limitleri ve taksit sayısıyla devlet uğraşmalı mı uğraşmamalı mı? Bu bir tartışma konusu. Bir yanım uğraşsın diyor, bir yanım uğraşmasın. İnşaatımda çalışan işçinin cep telefonunun benim cep telefonumdan iyi olması olabilmesi mümkün olmalı, ama o işçi bu mümkün olsa da o telefona o parayı verecek kadar akıllı olmalı, çünkü memleketindeki çocuğunun rızkı bu yüzden o cep telefonuna gitmeli. Bu yüzden devlete de hak veriyorum.

Durum budur. Hadi herkese iyi günler...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arda not: Uzun vadede bu cep telefonu ve bilgisayar ürünlerinin %5-%10 fiyatların düşmesine sebep olacaktır. Açıklaması uzun ama bilgisayarı kapatmam lazım...

birlik07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şimdi taksit gidiyor yerine senet ve kredi geliyor şöyle diiym turkcell şubattan itiraben ; yakın bir tim merkezi olan arkadaşımla konuştuğum sohbetten kısaca özet söylüyorum dediki turkcell şubattan sonra kredi vericek telefon alımlarında yani banka kredi :) peşin alıncak telefon ama bankaya taksit taksit ödicekseiniz adam aynen şunu dedi 35 sayfa imza attırcam her gelene :) BANKALAR KARLI ÇIKCAK BU İŞTEN

devlet taksiti kaldırmak yerine bankaların her gelene kredi kartı vermesini engeleyebilir kredi karti kullamınına bir limit çekebilirdi.

Reaksiyon puanı
16,118
şimdi taksit gidiyor yerine senet ve kredi geliyor şöyle diiym turkcell şubattan itiraben ; yakın bir tim merkezi olan arkadaşımla konuştuğum sohbetten kısaca özet söylüyorum dediki turkcell şubattan sonra kredi vericek telefon alımlarında yani banka kredi :) peşin alıncak telefon ama bankaya taksit taksit ödicekseiniz adam aynen şunu dedi 35 sayfa imza attırcam her gelene :) BANKALAR KARLI ÇIKCAK BU İŞTEN

devlet taksiti kaldırmak yerine bankaların her gelene kredi kartı vermesini engeleyebilir kredi karti kullamınına bir limit çekebilirdi.
aynen adamın kart limiti maaşından yüksek 900lira maaş alıyor kartı 3000lira sonra niye kredi kartı borcu var diye ağlıyor...

dadassinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cari açık falan diyorlar ama bu şekilde sadece telefonun taksit sayısını kaldırarak kapanmaz ki bu. böle bi durumda o televizyonlardaki kaçak teller patlama yapacak...

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Aman yahu abartmayın eskiden telefon mu vardı ? :D Ben alalı bir sene oldu almışken en iyisini alma mantığında biriyim aldım note 2 bana 4 sene giderse ne ala ki gider...