Cennetin var olduğunu kanıtladı!

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
şablagı size israil ile amerika atıyor

Bu dünyada, bizim Efendimiz kadar eziyet gören 2. bir insan var mıdır acaba?

O şaplaklar bizi rabbimize yakınlaştırıyorsa, ne güzel.

Boynuzlunun hakkını, boynuzsuza bırakmayacak olan rabbime hamd olsun!

--

Güzel kardeşim, dinin, mezhebin, rengin bizi hiç alakadar etmez.

Ancak İsrail ve Amerika'nın yaptıklarına karşı biraz vicdanın sızlamıyorsa, pes.. Merhamet her dinde var, en azından Hristiyanım deme. İnsan olan hristiyanlarla bir tutma kendini. ;)

--

Beni ancak bir ama gördü
Göremeden anladı neler hissettiğimi
Dertsize zeval olmaz onu ancak dilsiz anlattı
Dili olanın dile getiremediklerini
Teşbihte kusur olmaz.. (Kuran'ı kerim.)

Sagopa Kajmer. :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
sesi sedası çıkmıyor. annesi bilgisayar başında yakaladı galiba. sen daha yatmadın mı diyip şamarı bastı kesin. :D

küfür terör sizde var yahu hiçmi zorunuza gitmiyor

siz siz diyorsun da sen ne oluyorsun peki? Neden Türkçe yazıyorsun? başka dil öğrensene ortaokullu.

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Haklısın ey98, hristiyan aleminin alayı bilim adamı, bizde hiç yok.
bak sana ne anlatıyım;
zamanında müslümanın biri "dünya yuvarlak beyler" demiş. Sen misin bunu diyen, bilim düşmanı halife ömer tutmuş engizisyon diye bi' mahkeme kurdurup, adama zorla "dünya düz" dedirtmiş.
Çıkmaz bizden bilim adamı haklısın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yahu neyin tartışmasını yapıyorsunuz. evet biz insanlar ölümden sonra ne olduğunu bilemeyiz dimi?
inanan arkadaşlar inanır inanmayan inanmaz. biraz düşünün kendiniz karar verin.

ey89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu dünyada, bizim Efendimiz kadar eziyet gören 2. bir insan var mıdır acaba?

O şaplaklar bizi rabbimize yakınlaştırıyorsa, ne güzel.

Boynuzlunun hakkını, boynuzsuza bırakmayacak olan rabbime hamd olsun!

--

Güzel kardeşim, dinin, mezhebin, rengin bizi hiç alakadar etmez.

Ancak İsrail ve Amerika'nın yaptıklarına karşı biraz vicdanın sızlamıyorsa, pes.. Merhamet her dinde var, en azından Hristiyanım deme. İnsan olan hristiyanlarla bir tutma kendini. ;)

--

Beni ancak bir ama gördü
Göremeden anladı neler hissettiğimi
Dertsize zeval olmaz onu ancak dilsiz anlattı
Dili olanın dile getiremediklerini
Teşbihte kusur olmaz.. (Kuran'ı kerim.)

Sagopa Kajmer. :)

1.si allaha israil ile amerikada inanıyor
2.si allah herkesi eşit yarattı allah sanada akıl verdi banada

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu Bruce Almighty (Aman Tanrım) filmine benzemiş.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
1.si allaha israil ile amerikada inanıyor
2.si allah herkesi eşit yarattı allah sanada akıl verdi banada

1. Onların inandıklarıyla benim inandığım bir değil. Benim inandığım Allah, zulmetmeyin, öldürmeyin diyor.

2. Ben mazlumların yanındayım, sen dediğin gibiysen zalimlerin yanında.

ey89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sesi sedası çıkmıyor. annesi bilgisayar başında yakaladı galiba. sen daha yatmadın mı diyip şamarı bastı kesin. :D

siz siz diyorsun da sen ne oluyorsun peki? Neden Türkçe yazıyorsun? başka dil öğrensene ortaokullu.

sen ağlamaya başlamadan ben gideyim iyi geceler

oho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İman ile paranın kimde olduğu belli olmaz. Herkes inandığını yaşayacaktır... Kaldı ki dini para için, çıkar için, siyasi görüşler uğruna kullananların en büyük günahkarlar olduğuna inanırım. Bu insanlar, yasak olan kul hakkını da yiyorlar, dini istismar da ediyorlar. Cennet'i gördüm ne demektir ? Bilimin bu kadar ilerlediği çağda tek kişinin kelimeleri neyi kanıtlar ? Herkesin inancı kendine. İnançlarınız yüzünden, inananı inanmayanı tartışmayın, doğruyu söyleyin gerisini bırakın yahu... Kitap orada, isteyen okur yol göstericiliğine bakar,isteyen kenara koyar... Hayırlı Kandiller, iyi forumlar dilerim.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
İşte örnek müslüman, kandillerde küfretmiyor !!!
şimid tam bu yazıyı okuyordum ve eşimden bir yorum geldi" buraya girenlerin hiçbiri müslüman değil" dedi..cuk diye oturdu...
:D herkes kendınden sorumlu...ağzımı açmak istemiyorum

meksus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana büyük bi müslüman bilim adamı söyle
bilmemek değil öğrenmemek ayıp cahilsen sus en azından seni birşeyler biliyor sansınlar batı özentisi aşağı oku ;AmeliyatÜnlü doktor El Zehravi, 1000 yılı civarında, 1500 sayfalık bir resimli ansiklopedi yayınladı. Ameliyatın içeriklerini anlatan bu ansiklopedi yayınlandığı günden itibaren 500 yıl boyunca Avrupa’da doktorların başvurduğu bir kaynak oldu. El Zehravi’nin birçok keşfi arasında, erimekte olan kedi bağırsağını yaraları dikmekte kullanmak da vardı. El Zehravi ayrıca, ilk sezaryen ameliyatını gerçekleştirdi ve ilk forsepsi icat etti.UçakAbbas bin Firnas, uçmak için bir araç geliştiren ve uçmayı başaran ilk insandı. Dokuzuncu yüzyılda kanatlı bir araç geliştiren Firnas, bir nevi kuş kostümü ortaya çıkardı. Firnas, İspanya’nın Cordoba şehrinde giriştiği ilk denemesinde havalanmayı başardı ve yere düşüp belini kırmadan önce birkaç dakika uçmayı başardı. Firnas’ın tasarımları şüphesiz yüzyıllar sonra ünlü İtalyan sanatçı Leonardo da Vinci’yi etkilemişti.ÜniversiteGenç prenses Fatima el-Firhi 859 yılında Fas’ın Fez kentinde birinci seviye eğitim sunan bir üniversite açtı.CebirCebir kelimesi, İranlı matematikçi Harezmi’nin dokuzuncu yüzyılda yayınladığı ünlü “Hesab ül-Cebir vel-Mukabele”, (Düşünce ve Denge Hesapları) isimli tezinden gelmektedir. Yunan ve Hindu sistemlerinin köklerine dayanan yeni cebir düzeni, rasyonel sayıları, irrasyonel sayıları ve geometrik büyüklükleri birleştirici bir sistemdi. Harezmi, üslü sayılar fikrini de ilk kez ortaya atan kişiydi.OptikÇok bilinmeyen bir gerçek de optik alanındaki ilk büyük adımların Müslüman dünyasında atılmış olmasıdır. 1000 yılı civarında İbni Heysem, insan gözünün nesnelerden yansıyan ve göze giren ışık huzmeleri sayesinde bu nesneleri görebildiğini kanıtladı. İbni Heysem böylece Öklid ve Batlamyus’un ışığın göz tarafından saçıldığı teorilerini de yanlışlamış oldular. Bu büyük Müslüman fizikçisi ayrıca, optik sinirle beyin arasındaki bağlantı sayesinde nesnelerin dik görülmesini sağlayan karanlık kutu (camera obscura) tekniğini keşfetti.MüzikMüslüman müzisyenlerin yaptığı müzikler, sekizinci yüzyılda yaşamış olan Frank kralı Şarlman döneminden itibaren Avrupa’yı etkilemeye ve Bağdat ve Cordoba’nın müziğiyle rekabet etmeye başladı. Ortadoğu’dan Avrupa’ya gelen birçok enstrümanın arasında lavta ve kemanın atası diyebileceğimiz rahab da bulunuyordu. Ayrıca modern müzik ölçülerinin de Arap alfabesinden doğduğu söylenmektedir.Diş fırçasıDiş fırçası kullanımını ilk kez, 600’lü yıllarda Hz. Muhammed döneminde yaygınlaşmaya başlamıştı. Misvak ağacından alınan dalları kullanan Hz. Muhammed, dişlerini temizler ve nefesini tazelerdi. Misvaka benzerlik gösteren malzemeler bugün üretilen diş macunlarında kullanılmaktadır.ManivelaDevrimsel manivela bağlantılı mil sistemi dahil olmak üzere, modern dünyada kullanılan birçok otomatik sistem ilk kez Müslüman dünyasında kullanılmaya başlandı. Devirli hareketi, doğrusal harekete çevirmeye yarayan manivela ağır nesnelerin kolaylıkla kaldırılabilmesini sağladı. El Cezari tarafından 12’inci yüzyılda keşfedilen bu teknoloji, dünya çapına yayılarak, bisikletten içten yanmalı motorlara kadar birçok icadın önünü açtı.HastanelerHasta koğuşları ve eğitim odalarıyla bugün bildiğimiz anlamda hastanelerin temelleri, dokuzuncu yüzyılda Mısır’da atıldı. Bilinen ilk hastanelerden biri 872 yılında Kahire’de kurulan Ahmed bin Tolun hastanesiydi.beni yorma kara cahil diğer Müslüman buluşlarını da buradan oku neyse ben yemeğin altını kapatayım tencere taştı taşacak Kapak düşmesin : )http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam/muslumanlarin-en-buyuk-20-icadi?tc=39&page=3&albumId=35533

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
şimid tam bu yazıyı okuyordum ve eşimden bir yorum geldi" buraya girenlerin hiçbiri müslüman değil" dedi..cuk diye oturdu...
:D herkes kendınden sorumlu...ağzımı açmak istemiyorum

"Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş" ve "körle yatan şaşı kalkar" şeklinde 2 güzel atasözümüz geldi aklıma.

musabbu

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Uyduruyor da olabilir.

(Ki zaten kanıta ihtiyacımız yok. İnancımız sonsuz.)

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
müslüman bir insanın bu gibi kanıtlara ihtiyacı yoktur zaten

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yazık gerçekten yazık.

Dinlerin yarışına dönmüş ortalık. Dinin söylediğini yapmayan insanlar örnek verilip din aşağılanmış.
Amerika ve Israil in yaptıkları yüzünden hristiyanlık ve musevilik kötülenir olmuş
Müslüman diye geçinen ülkelerin yaptıkları yüzünden Islam aşağılanır olmuş

Halen daha herkes ben haklıyım edasında diğerinin diniyle dalga geçiyor. Kendi dinini bilmeyen başkasının dinine laf atar olmuş. Kimileri insanlara küfür ettirip banlatmayı marifetten saymaya başlamış. Fatih Sultan Mehmet Istanbulu aldığında : Azınlıklar bu güne kadar nasıl yaşadılarsa, bundan sonra da aynı şekilde yaşayacaklar demiş. Dalga geçmemiş. Bir de torunuyum diye geçinenlere bak. İç savaş çıkaracaksınız beyler kafanız nerede sizin...

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazık gerçekten yazık.

Dinlerin yarışına dönmüş ortalık. Dinin söylediğini yapmayan insanlar örnek verilip din aşağılanmış.
Amerika ve Israil in yaptıkları yüzünden hristiyanlık ve musevilik kötülenir olmuş
Müslüman diye geçinen ülkelerin yaptıkları yüzünden Islam aşağılanır olmuş

Halen daha herkes ben haklıyım edasında diğerinin diniyle dalga geçiyor. Kendi dinini bilmeyen başkasının dinine laf atar olmuş. Kimileri insanlara küfür ettirip banlatmayı marifetten saymaya başlamış. Fatih Sultan Mehmet Istanbulu aldığında : Azınlıklar bu güne kadar nasıl yaşadılarsa, bundan sonra da aynı şekilde yaşayacaklar demiş. Dalga geçmemiş. Bir de torunuyum diye geçinenlere bak. İç savaş çıkaracaksınız beyler kafanız nerede sizin...
abartmışsın, kimsenin diniyle dalga geçildiği yok ki burada. Hristyandır amenna, ama siz yokken biz vardık demesi tarafsız gözle ne kadar mantıklı sen orasına bak. Bu insanlar işin burasına baktı başta. Sonra iğneleyici bir şekilde bizim ibadetimize eğilip-kalkma olarak dil uzatırsa cevabını da iğneleyici bir şekilde alır, bunun gibi;
"Hani şu dinde yenileşmeden sonra ortaya çıkan mı?
İyi bari seninkiler dünyaya düz deyip aksini söyleyenleri yargılamamış"
Saygılı olmayan saygı görmeyi beklemesin.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
abartmışsın, kimsenin diniyle dalga geçildiği yok ki burada. Hristyandır amenna, ama siz yokken biz vardık demesi tarafsız gözle ne kadar mantıklı sen orasına bak. Bu insanlar işin burasına baktı başta. Sonra iğneleyici bir şekilde bizim ibadetimize eğilip-kalkma olarak dil uzatırsa cevabını da iğneleyici bir şekilde alır, bunun gibi;
"Hani şu dinde yenileşmeden sonra ortaya çıkan mı?
İyi bari seninkiler dünyaya düz deyip aksini söyleyenleri yargılamamış"
Saygılı olmayan saygı görmeyi beklemesin.

Sorun burada zaten ya. Musevilik Hıristiyanlığa göre, Hıristiyanlık İslama göre üzerinde oynanmış kitaplara sahip. Yani sonra gelen her din bir öncekisini kabul etmekler beraber yenilikler getirmekte ve önceki kitabın değiştirildiğini bildirmektedir. Müslümanlar bu durumda önceki kitapları kabul etmeli ve onların zamanında Allah kelamı olduğunu ve tamamen değil bazı kısımlarının değiştirilmiş olduğunu kabul etmelidir. Hal böyle olunca önceki dinler ile dalga geçmek tamamen risktir. Eğer değişmemiş bir Allah kelamına denk gelinir ve o kısımla bilinmeden dalga geçilir diye. Ayrıca Alla'ın indirdiği o kitaplar o kavmin dilinde indirilmiştir. İbranice, Aramca vs. Yani o dindekilerin ibadetlerinde kullandığı kelimelerle de dalga geçilmemelidir. Ola ki ibranice Allah birdir gibi bir kelimeye denk gelinir diye.

Konu hafife alınacak bir şey değil arkadaşlar. İşin ucunda Allah kelamı ile dalga geçmek söz konusu olabilir. Dikkatli olmak gerekli.

Ve ayrıca her zaman söylüyorum ki saygı göstermeyen saygı beklemesin diyemezsin. Sen Müslümansan daha önce indirilen ve tamamen tahrif olmamış olan bir dinle dalga geçemezsin. Bu sana yasak. O benle dalga geçti bende geçeyim misilleme yapayım küçük düşüreyim diyemezsin. Bu sana zarar verir. Başka kimseye değil.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ya adam rüya görmüş anlatıyor. bu aynen "rüyamda peygamberi gördüm" diyen şarlatanlaın anlattıklarına benzer.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
skolastik düşünce devri hristiyanlık tarihinde kara bir lekedir.Önce bu lekeyi temizleyin.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
kuran yokken incil vardı bunu unutma yazdıkların biz hristiyan türklere hakaretir
Elbette Kur'an-ı Kerim yokken İncil vardı. Hz. Muhammed yokken Hz. İsa vardı ancak olaya dini gözlük ile değil, mantıklı bir bakış açısı ile bakarsanız İncil, Tevrat ve Zebur'un değiştirildiği, aslını kaybettiği için Kur'an-ı Kerim'in gönderildiği bir gerçek var.

Bu gerçeği izlersek, bir müslüman olarak ben melek denilen varlıkların şeklini şemalini bilmiyor/görmemişken sen nereden bileceksin?

Yok hayır ben bu gerçeği kabullenmiyorum dersen tamam kabul.
Benim dediklerim bizim inancımız sizin değil, inanmayabilirsin haklısın.
Forumda dini konuları tartışmak yasak ancak şunu sormadan edemeyeceğim.

Madem İncil bozulmadı, aslı ile sürdürülüyor.
Söylermisin bana; ben seni vurduktan sonra bir pedere gidip "peder beni affet, bir adam öldürdüm" diyerekten üzerimdeki günahlardan arınıyorum?
Peder 'in senden benden farkı varmı? Kutsal bir varlık mı? Hayatı boyunca muvaffazakar bir yaşam sürdü diye aziz mi oldu da beni arındırma işi ona kaldı?

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence bilerek komaya girmiştir eskiden filozoflarda ölmenin nasıl bir duygu olduğunu öğrenmek için bileklerini kesiyorlardı.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sorun burada zaten ya. Musevilik Hıristiyanlığa göre, Hıristiyanlık İslama göre üzerinde oynanmış kitaplara sahip. Yani sonra gelen her din bir öncekisini kabul etmekler beraber yenilikler getirmekte ve önceki kitabın değiştirildiğini bildirmektedir. Müslümanlar bu durumda önceki kitapları kabul etmeli ve onların zamanında Allah kelamı olduğunu ve tamamen değil bazı kısımlarının değiştirilmiş olduğunu kabul etmelidir. Hal böyle olunca önceki dinler ile dalga geçmek tamamen risktir. Eğer değişmemiş bir Allah kelamına denk gelinir ve o kısımla bilinmeden dalga geçilir diye. Ayrıca Alla'ın indirdiği o kitaplar o kavmin dilinde indirilmiştir. İbranice, Aramca vs. Yani o dindekilerin ibadetlerinde kullandığı kelimelerle de dalga geçilmemelidir. Ola ki ibranice Allah birdir gibi bir kelimeye denk gelinir diye.

Konu hafife alınacak bir şey değil arkadaşlar. İşin ucunda Allah kelamı ile dalga geçmek söz konusu olabilir. Dikkatli olmak gerekli.

Ve ayrıca her zaman söylüyorum ki saygı göstermeyen saygı beklemesin diyemezsin. Sen Müslümansan daha önce indirilen ve tamamen tahrif olmamış olan bir dinle dalga geçemezsin. Bu sana yasak. O benle dalga geçti bende geçeyim misilleme yapayım küçük düşüreyim diyemezsin. Bu sana zarar verir. Başka kimseye değil.

1. olarak, ben hiç bir dini aşağıda gören yorum yazmadım. Diğer arkadaşlarımın da yazarken bu şekilde düşünmediğine eminim.

2. olarak, hiç bir din tamamen tahrif olmadan diğeri inmemiş. Yani, Kur'an indikten sonra diğer tüm kitapların geçerliliği kalkmıştır. Evet, saygı göstermemiz gerekir ancak Kur'an indikten sonra diğer tüm dinler tahrif olmuştur.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlarımın söylediklerine ek olarak melekler erkek yada bayan olarak gözükmez..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
(Allah indinde hak din ancak İslam’dır.) [Al-i İmran 19]
(İslam’dan başka din arayanın bulacağı din asla kabul edilmez.) [Al-i İmran 85]

Sadece bu iki ayetten yola çıksak bile Allah'ın Kurandan önce indirdiği kitapların geçerliliğini yitirdiğini görüyoruz.
Bunun sebebide çok açık. İnsan doyumsuzluğu ve açgözlülüğü.
Rant elde etmek için kitapları kendi çıkarları doğrultusunda düzenleyen din adamları.

İşte bu yüzden alemlerin nebisi Hz. Muhammed'den sonra peygamber, Kurandan sonra kitap yoktur ve gelmeyecektir.
İşte bu yüzden içinde bulunduğumuz zaman dilimine ahir zaman (son zaman, kıyamet zamanıda denebilir) denmektedir.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
İnsanlık tarihi boyunca bu tür iddaalar, hikayeler uydurulmuştur ve uydurulmaya devam edecektir.İnançlı bir müminin yapması gereken bu tür safsatalara kulak asmamaktır.Konuya yorum bile yazmıcaktım ancak sizin için yazmak istedim.

"Daha kıyamet bile kopmadan, mahşer günü gelmeden, herkesin defteri dürülmeden, 1 hafta uyudun diye cennete gitmek var mı öyle emmioğlu ? Zaten cennet bu adamın anlattığı gibiyse boşuna yaşıyoz ! :) "