Soru Cennet Papağanım Ne Zaman Bana Alışır?

Bu konuyu okuyanlar

By Maskely

Doçent
Reaksiyon puanı
508
5 gün önce yavru bir cennet papağanı aldım. Aldığımda daha ısırmayı bile bilmiyordu. Eve geldiği gün elimden darı yedi ve 2 gün sonra da gagasını ve kafasını sevdirmeye başladı. Bugün ilk defa kuşu saldım ve hiçbir şekilde elime ve yaptığım T tüneğe konmadı. Perdeyi kemirirken yakaladım ve avcuma almak zorunda kaldım (3 defa tekrarladık bunu) biliyorum bu hareket kuşun bana alışmasını olumsuz etkileyecek ama mecburdum. Bu olaydan sonra kafese koydum yine kendini sevdirdi elimden darı yedi, pek etkilenmemiş gibiydi. Bu olaydan sonra yine elime gelmedi, elimden kaçıyor :(

Sizce bu durum ne kadar devam eder, bana ne zaman alışır?

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,657
Kuşu ilk aldıktan sonra birkaç hafta hiç salmayın, odayı-etrafı tanısın. Aynı zamanda kafesin kendi evi olduğunu öğrensin. Bir kaç hafta sonra rahatça salabilirsiniz, ayrıca kuş ile bol bol ilgilenirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Şuan bir ismi varsa olabildiğince ismi ile seslenmeye çalışın, ismini de öğrensin. Bunlar, şuan 5 yaşına girecek olan kuşumu alırken pet shop'tan aldığım tavsiyeler bu arada.

By Maskely

Doçent
Reaksiyon puanı
508
Kuşu ilk aldıktan sonra birkaç hafta hiç salmayın, odayı-etrafı tanısın. Aynı zamanda kafesin kendi evi olduğunu öğrensin. Bir kaç hafta sonra rahatça salabilirsiniz, ayrıca kuş ile bol bol ilgilenirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Şuan bir ismi varsa olabildiğince ismi ile seslenmeye çalışın, ismini de öğrensin. Bunlar, şuan 5 yaşına girecek olan kuşumu alırken pet shop'tan aldığım tavsiyeler bu arada.
Peki ne kadar zamanda eline alıştı

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
547
Ben Muhabbet Kuşu Almıştım Lise yıllarımda, Elimize Alışması 1 ayda olmuştu, 1 ay sonra bizden kaçmıyordu eve de alışmıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Muhabbet Kuşu Almıştım Lise yıllarımda, Elimize Alışması 1 ayda olmuştu, 1 ay sonra bizden kaçmıyordu eve de alışmıştı.
Muhtemelen Cennet Papağanı'da 1 aya kadar alışır.

Son mesajlar