Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
1515095529761.png

Sam Allardyce, Cenk Tosun için Beşiktaş'la anlaştıklarını itiraf etti. Resmi duyuru bekleniyor.

Cenk Tosun'un resmen Everton futbolcusu olması için geriye sadece resmi duyurular kaldı.

Gün içerisinde hem Türk hem de İngiliz kaynaklar, Cenk için Beşiktaş ile Everton'ın anlaşma sağladığını haber geçtiler.

Başarılı golcü için Everton, uzun süredir temaslarını sürdürüyor ve taraflar arasında sıkı bir bonservis pazarlığı yaşanıyordu. Fikret Orman, sonunda, Premier Lig ekibinin teklifine evet dedi. Cenk'in bonservis bedelinin 25 ila 28 milyon euro arasında olması bekleniyor.

Hem Güneş hem Allardyce doğruladı
sam-allardyce-everton_jb23ls1kbbpl13rcaxa3w4trw.jpg

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugün düzenlediği basın toplantısında "Cenk Tosun'a hayırlı olsun. Onun yerine bir forvet bakıyoruz." diyerek transferi doğruladı.

Everton Menajeri Sam Allardeyce da basın mensuplarına "Cenk Tosun'un transferi için anlaşma tamamlandı. Son detayları görüşüyoruz. Umarım transferi yarınki Liverpool maçına yetiştirebiliriz." açıklamasını yaptı.

Cenk Tosun, Türkiye'den yurt dışına transfer olan en pahalı oyuncu olarak tarihe geçecek. Golcü futbolcu, 2014 yılında Gaziantepspor'dan Beşiktaş'a bedelsiz olarak gelmişti.

Son bilgilere göre, Everton ile 4,5 yıllık sözleşme imzalayacak Cenk, İngiliz ekibinden yıllık 4 milyon euro kazanacak. Golcü futbolcu bu sezonun yarısı için ise 2 milyon euro'yu cebine koyacak.

Transfer haberleri: Everton, Cenk Tosun'u açıkladı | Goal.com

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hayırlı olsun ama KAP bildirimi gelmeden inanmam ben.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Üstad 32 milyon felan söyleniyor,şayet doğruysa bedelsiz al 32 milyon euro'ya sat. Ayakta alkışlarım...
28 Milyon Euro diye söyleniyor fark etmez büyük başarıdır bu. Fikret başkanımızı ayakta alkışlıyorum. Ben olsam bu ülkenin başına Maliye ve Ekonomi Bakanı olarak Fikret başkanı getiririm. Adam bu işleri çok iyi biliyor.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
28 Milyon Euro diye söyleniyor fark etmez büyük başarıdır bu. Fikret başkanımızı ayakta alkışlıyorum. Ben olsam bu ülkenin başına Maliye ve Ekonomi Bakanı olarak Fikret başkanı getiririm. Adam bu işleri çok iyi biliyor.
Kesinlikle işi biliyor bak bize 6 milyon euro ver ne oynat ne sat,8 milyon euro ver kadro dışı bırak.

daimy2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hayırlı olsun, Türkiye'nin futbola yaptığı yatırım az değil aslında, daha çok tosunlarımızı Avrupa'ya ihraç edebilmeliyiz.