Cengiz Özyalçın'dan 'istifa' tepkisi

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Galatasaray ile Çaykur Rizespor'un 1-1 berabere kaldığı maç sonrası Galatasaray 2. Başkanı Cengiz Özyalçın ile gazeteciler arasında tartışma yaşandı.

ozyalcin-muhabir-600_S84R7.jpg

Galatasaray 2. Başkanı Cengiz Yalçın ile basın mensupları arasında tartışmalı anlar yaşandı.

Türk Telekom Arena'da yapılan maçın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Özyalçın, Galatasaray'ın futbolundan memnun olmadığını belirterek, "Santrası yapılmayan gollere alışığız. Galatasaray birincilikleri hedefler. Birinciliğin dışında ikincilik veya üçüncülük bizim için değişmiyor. Bir Galatasaraylı olarak bugünkü oyundan memnun değilim." diye konuştu.

Taraftarın yönetimi istifaya çağırmasını değerlendiren Özyalçın, şunları kaydetti:

"Mali kongrede esti ve gürlendi. Ne oldu? Tasvip edilmeyen başarısız sonuçlar bir anda yok farz edilip, mali kongrede Galatasaray Yönetim Kurulu ibra edildi. Galatasaray'ın seyircisi başka türlü, aklıselim genel kurul üyeleri başka türlü düşünüyor. Ben, seyirciyi haklı görüyorum. Futbol bir şov oyunudur. Seyirci, izleyecek, haz alacak, takımını tuttuğu için mutlu olacak ve gururla evine gidecek."

Sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı, taraftarların uzun süredir yönetimi istifaya çağırdığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Bir rakibimizin Tuzlaspor ile oynadığı ve 2-1 galip geldiği Türkiye Kupası maçı var. Biz de Akhisar Belediyespor gibi ciddi bir rakiple oynuyoruz. İkinci golü attığımızda 'istifa yönetim' denildi. CEV Kupası finali ilk maçında Dinamo Krasnodar'ı yendik. Takım, taraftarı selamladıktan sonra başkanı tebrik etti. Orada da 'istifa' dediler. Böyle bir Galatasaray olabilir mi? Takım galip gelmiş, sen 'istifa' diyorsun. Her sene şampiyon olunacak diye bir kural var mı? Galatasaraylılığımla onur duyuyorum ve övünüyorum."

"GALATASARAY'DA BİR DEFANS ZAFİYETİ OLABİLİR"
Cengiz Özyalçın, Galatasaray'ın ligin en golcü takımlarından olmasına rağmen savunma sıkıntısı yaşadığını söyledi.

Futboldan sorumlu yöneticilerin ve teknik ekibin tedbir alacağını aktaran Özyalçın, "Bugün Galatasaray 54. golünü attı. Beşiktaş en fazla golü atan takım. Aramızdaki gol farkı bir elin parmak sayısından az. Galatasaray'da bir defans zafiyeti olabilir. Futbolla ilgilenen teknik komite ve futbol şubesi sorumluları, bu yanlışlıkları görüyorlar ve tedbir alma gereğini duyacaklar." ifadelerini kullandı.

"ARAMALARIN BOYUTLARI SÖYLENDİĞİNDE ÜRKTÜM"
Maça yaklaşık 9 bin taraftarın geldiğinin hatırlatılması üzerine Özyalçın, "Aramaların boyutları söylendiğinde ürktüm. Bomba patlaması, Galatasaray-Fenerbahçe maçının ertelenmesi... Bugüne kadar kaç defa bomba patladı da maç ertelendi." dedi.

Karşılaşmaya gelen taraftarlara teşekkür eden Cengiz Özyalçın, "Gelenlerin hepsine teşekkür ediyorum. Çok büyük özveri içindeler. Galatasaraylılıklarıyla iftihar etsinler. Galatasaraylı, zor günlerde elini taşın altına koyan insan demektir. Benim yaşım belli. Bu saatte Galatasaray'ın iyiliği ve düzlüğe çıkması için, hiçbir ekonomik katkıda bulunmama koşuluyla büyük bir özveriyle çalışıyorum." şeklinde görüş belirtti.

Özyalçın, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanması gereken ancak güvenlik nedeniyle 13 Nisan Çarşamba gününe ertelenen Fenerbahçe derbisiyle ilgili soru üzerine, "Hak eden kazansın." diye konuştu.

Basın mensuplarıyla sık sık ikili diyaloğa giren Cengiz Özyalçın'ın zaman zaman agresif tavırları dikkati çekti. Gazetecilerin soruları karşısında sıkıntılı anlar yaşayan Özyalçın, konuşmasının sonunda sinirlenerek, mikrofonları itti.

TARAFTARLA İLGİNÇ DİYALOG
Cengiz Özyalçın, basın mensuplarına yaptığı açıklamalardan sonra iki taraftarla ilginç bir diyaloğa girdi.

Sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı, bir taraftarın "Ben formayla gelemiyorum." şeklindeki sitemi üzerine, "Ben yönetimde olduğum halde bak kravatıma, sarı-kırmızı. Herkes Galatasaraylı olamaz." dedi. Taraftar, bu cevabın ardından, "Herkes de Galatasaray'ı bu hale düşüremez." ifadesini kullandı.

Özyalçın'ın,"Galatasaray, bir yıl önce Türkiye'de ilk 4 yıldızı takan, 3 kupa alan tek takım." demesi üzerine sarı-kırmızılı taraftar, "Üç kupayı almaz olaydık. Üç kupa alan adamı gönderdik. Dördüncü yıldızı Fenerbahçe alsaydı ortalık bayram yerine dönerdi." ifadelerini kullandı. Cengiz Özyalçın, bu sitemden sonra, "O, Fenerbahçe. Bana rakip takımın adını söylettirme." diye konuştu.

Cengiz Özyalçın, taraftarın, "Çarşamba günü ne hale geleceğiz. Korkuyorum." sözlerine, "Bırak korkma. Spordur bu." şeklinde karşılık verdi.

Taraftar, Özyalçın'a, bir dönem Galatasaray'da forma giyen Fildişi Sahilli yıldız Didier Drogba'nın, "İki takımın arasında 15 puan varsa, bu ezeli rekabet değildir." sözlerini hatırlatarak, "Fenerbahçe bizden 20 puan önde." dedi.

Taraftarla konuşan Cengiz Özyalçın, Galatasaray'ın durumuna vurgu yaparak, "Sıkıntıdan dolayı tırnaklarımı yiyorum." şeklinde konuştu.

NTV Spor