Çelik: "(Kılıçdaroğlu) Çıkıp da '13 şehidin sorumlusu Erdoğan' dediği zaman bu, Türkiye'nin terörle mücadelesine doğrudan saldıran bir provokasyondur"

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Gerçekten de anlamak mümkün değil. Yahu kardeşim ülkenin bir hükümeti var. İyisinden de kötüsünden de hükümet ve hükümetin başındaki Sayın Erdoğan sorumlu tabii.

Örnek olarak birisi çıkıp enflasyondan Cumhurbaşkanı sorumludur derse, o kişi Türkiye'nin enflasyon ile mücadelesine saldıran bir provokasyon mu yapıyor diyeceğiz. Ya da Meral Akşener çıksa bu sözü dese, enflasyon ile mücadeleye provoke ediyor mu diyeceğiz.

Biraz vicdan yahu...

Çelik: "(Kılıçdaroğlu) Çıkıp da '13 şehidin sorumlusu Erdoğan' dediği zaman bu, Türkiye'nin terörle mücadelesine doğrudan saldıran bir provokasyondur"

Kaynak : Anadolu Ajansı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Gerçekten bu muhalefette ve Muhalif insanlarda konuları çarpıtma veya saçmalama konusunda efsane bir çaba var :(

Olayın olduğu günden sonra. Cumhurbaşkanının talimatı ile İç İşleri Bakanı ve Milli Savunma bakanı CHP binasına gidip bizzat Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüyor. Gizli bir görüşme operasyonla ilgili her türlü bilgi kendisine veriliyor muhalefet liderinin. Üstüne çıkarkende İç İşleri bakanı ve Milli Savunma bakaın her türlü sorunuz varsa buyrusn sorun bilgilendirelim şeklinde açıklama yapıyorlar.

Bunlar hiç olmamış gibi Bu görülmenin hemen yarım saat sonraçı Kemal Kılıçdaroğlu çıkıyor canlı yarında Grup konuşamsı yapıyor Kürsüden :( Ve 1 Saat boyunca resmen PROPAGANDA yapıyor... Bu tarz tranvatik olaylar ŞEHİTLER ÜSTÜNDEN siyaset yapılmasına sonuna kadar karşıyım.

Konuşması boyunca 1 saat içinde PKK'ya terör örgütüne flan doğru dürüst TEK KELİME EDİLMİYOR. Varsa yoksa Cumhurbaşkanına sallanıyor. 5 Soru soruyor flan. ( Yarım saat önce bakanlar yanında neden onlara sormadın demezler mi ? )

Gerçekten bu konu üstünden siyasette yapmazsın yaa. Daha cenazeler kalkmadan çıkıp ŞEHİTLERİN SORUMLUSU ERDOĞANDIR HESAP VERSİN flan demek kimin işine yarar kimin değirmenine su taşır birisi söyleyebilir mi ?

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Demiyim demiyim diyorum ama nafile.Diyeceğim...
Şehitler üzerinden siyaset yapılmaz diyorlar.Gidiyor konuşmasının tümünde şehitler üzerinden siyaset yapıyor.Ardından atışıyorlar.
Şehitlere çok fazla önem gösteriyor ise o insanları şehit eden örgüte terör örgütü desin.Desin ki sözünün arkasında olduğunu bilelim.nabza göre şerbet vermeyi bıraksınlar artık.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
PKK için aklı başında kimsenin terör örgütü değildir diyeceğini zannetmiyorum.

Bu memlekette olan veya olmayan her şeyin sorumlusu da tabi ki hükümettir.

Hadi biz desek bizim dediğimize inanmazsınız. Her halde vatanseverliğinden şüphe duymayacağımız Ali Türkşen neler demiş bakalım...

Mesaj otomatik birleştirildi:

Şehit cenazesinden kovulmamış mıydı bu kişi? Bir de şehitlerin hakkını savunuyor kendince(!) ?

Doğru şehitlerimizin de hakkını en iyi sayın Hükümetimiz savunur.

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Utanmasalar buraya pkk paçavrası asacaklar..
Kaçıran da şehit eden de sorumlusu da pkk dır. Terörist cenazelerinde boy gösterenlerle kolkola gezenler, şehitlerin adını ağzına alamazlar..
Sıkışınca Anadolu'yu terkederken köyleri kasabaları İzmir'i yakıp kaçan Yunan ordusu da masumdu o halde, Atatürk suçluydu öyle mi??

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Utanmasalar buraya pkk paçavrası asacaklar..
Kaçıran da şehit eden de sorumlusu da pkk dır. Terörist cenazelerinde boy gösterenlerle kolkola gezenler, şehitlerin adını ağzına alamazlar..
Sıkışınca Anadolu'yu terkederken köyleri kasabaları İzmir'i yakıp kaçan Yunan ordusu da masumdu o halde, Atatürk suçluydu öyle mi??

Kaçıranlar da şehit edenler de tabi ki sorumludur.

Ancak bahsettiğiniz kişiler terör örgütü mensupları. Bu ülkede düzen ve nizamı korumakla ve vatandaşların canını malını korumakla sorumlu olan bir hükümet varsa; ki var, bu durumda burada hükümetin sorumluluğu yoktur demek kadar saçma sapan bir düşünce olamaz.

Hükümetin görevi bunların olmamasını sağlamaktır.

Teşbihte hata olmaz derler ama sizin teşbihinizde çok büyük bir hata var. Bahsettiğiniz dönem Kurtuluş Savaşı dönemi ve yurt İngiliz, Fransız, Yunan ve İtalyan tarafından işgal edilmiş. Atatürk ise yurdu kurtardı.

Türkiye ise PKK denen örgüt ile savaş halinde değil. Çünkü savaş dediğiniz bir ülkeye karşı yapılır. PKK ise bir devlet veya ülke değil sadece terörist eylemlerde bulunan zavallı bir örgüttür. Onunla savaş olmaz sadece mücadele olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten siyaset yapmayı bilmiyor :( Yazık Atatürk'ün partisi CHP'yi ne hallere sokuyor...

Sonra şehit cenazesine sokmama mı dersin şehit cenazesinde linç girişimi mi şehit cenazesine yollanan çelenklerin kırılması mı dersin veya bu şehit edilen askerlerin annelerinin haberi vardı dün Kemal Kılıçdaroğlu 2-3 kere aradı ama açmadık böyle birinin telefonunu ne açacaz diye açıklamaları vardı.

Sen daha ilk Dakikadan adam akıllı Terörü ve PKK'yı kınamadan onlara yüklenmeden hepsini gebertecez Karayılanı şöyle sallandıracaz demeden Erdoğan aşağı Erdoğan yukarı dersen HDP'nin ağızına laf veriyorsun. Avrupa basınına laf veriyorsun. PKK'ya propaganda alanı sağlıyorsun. Ülkeni kötü duruma düşürüyorsun.

Dün bir video vardı. HDP'nin kanalında tartışılan konulara bakın bi Allah aşkına bunlara kım ön ayak oluyor ve laf veriyor acaba ?

Yapılması gereken Hükümet istifa etmelidir !!!

Hiç kimsenin TC Hükümetüne güveni kalmadı !!!

Ülkede Hiç Kimsenin Can Güvenliği yok !!!

Bunları tartışıyorlar HDP'li vekil Pervin Buldan ve Firari isim Can Dündar PolitikGündem diyor bir youtube kanalında.
Muhalefet tek yürek tek bilek olabilse bu insanları çıkıp tek kelime edemez. Avrupa devletlerinin tek kelime edememesi lazım. Ama muhalefet böyle diyorsa zaten onlarda bahane arıyor saldırın Erdoğan'a oluyor...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hükümetin görevi bunların olmamasını sağlamaktır.
Doğru, hükümetin görevi o masum insanları korumak, kurtarmaktı...
Ancak...
Şöyle bir geriye dönüp bakar mısınız, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu hükümet kadar sade bu ülke sınırları içinde değil, dünyanın dört bir yanında vatandaşına sahip çıkan bir iktidar gördün mü sen hiç?

Bu hükümet bugüne kadar sırf orada mahsur kalmış bir veya birkaç kişilik vatandaşı için kaç kez özel uçaklar yollayarak ülkesine getirtmiştir? Bazen bir hasta için bazen herhangi bir sebeple oralarda çaresiz kalmış bir insanımız için. Hatırlayın, corona'nın ilk zamanlarında gerek Çin Wuhan kentinden, gerek başka ülkelerden kaç kez özel uçakla insanlarımız getirtilip oralardan kurtarıldı. Biz bu tip işleri eskiden hep ABD'den görür, gıpta ederdik.

Şimdi gelelim bu olaya... Yahu taa Çin'den kendi insanını yalnız bırakmayan, Nijerya'nın, Somali'nin bilmem hangi denizlerinde eşkiya baskınıyla esir edilen insanlarımızı kurtaran bu devlet yanıbaşımızdaki bir mağarada tutulan kendi öz evlatlarını, üstelik onca baskı ve tazyike rağmen niye kurtarmasın?

Soruyorum sayın Ozciceky, niye kurtarmasın?
Bunu hiç düşünebildin mi acep?

Evet bunu biz bilemiyoruz elbet, ama konuyla ilgili iki bakanını gönderip bilgi verilmiş, konunun hassasiyeti anlatılmış. Demek ki işin içinde gizlilik var, kamuoyunca bilinmemesi gereken durumlar söz konusu ki gerek onlara bilgi verirken, gerek meclis özel oturumunda kamuoyu önüne perde çekildi. Devlet mahremiyetine hiç mi saygınız yok sizin.

Ama hayır, bunun ne önemi var, yeter ki en acımasız şekilde vuralım, küçük düşürelim bu adamları mantığıyla "Sorumlusu sensin" diyebiliyor hiç utanmadan, sıkılmadan.

Ve sen de bunu kalkmış bizlere soruyorsun. Geçen gün bir mesajında ben ne sağdayım, ne solda diyordunuz ya... Sadece kendi kendinizi tekzip ettiniz, açtığınız bu insaf dışı konuyla.

Başkaca da sözüm yok.

Vesselam.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Doğru, hükümetin görevi o masum insanları korumak, kurtarmaktı...
Ancak...
Şöyle bir geriye dönüp bakar mısınız, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu hükümet kadar sade bu ülke sınırları içinde değil, dünyanın dört bir yanında vatandaşına sahip çıkan bir iktidar gördün mü sen hiç?

Bu hükümet bugüne kadar sırf orada mahsur kalmış bir veya birkaç kişilik vatandaşı için kaç kez özel uçaklar yollayarak ülkesine getirtmiştir? Bazen bir hasta için bazen herhangi bir sebeple oralarda çaresiz kalmış bir insanımız için. Hatırlayın, corona'nın ilk zamanlarında gerek Çin Wuhan kentinden, gerek başka ülkelerden kaç kez özel uçakla insanlarımız getirtilip oralardan kurtarıldı. Biz bu tip işleri eskiden hep ABD'den görür, gıpta ederdik.

Sevgili kardeşim, doğruya doğru ve eğriye de eğri demesini çok şükür biliriz. Korona'nın ilk yayıldığı zaman hükümetin uçaklar ile Çin'den vatandaşları tahliye etmesi takdir edilecek bir davranıştır. Bu davranışı alkışlarken yanlış olanlara da gözümüzü kapatmamak gerekir.
Şimdi gelelim bu olaya... Yahu taa Çin'den kendi insanını yalnız bırakmayan, Nijerya'nın, Somali'nin bilmem hangi denizlerinde eşkiya baskınıyla esir edilen insanlarımızı kurtaran bu devlet yanıbaşımızdaki bir mağarada tutulan kendi öz evlatlarını, üstelik onca baskı ve tazyike rağmen niye kurtarmasın?

Soruyorum sayın Ozciceky, niye kurtarmasın?
Bunu hiç düşünebildin mi acep?
Sevgili Kardeşim niyesini tabiki de Sayın Hükümetin, İçişleri Bakanının ve hatta Sayın Cumhurbaşkanının açıklaması gerekir. Ancak ben şahsen de tanıdığım ve son derece de güven duyduğum Sayın Ali Türkşen'in videosunu yukarıda paylaştım. Emekli bir asker olarak ve bir SAT komandosu olarak O soruyor. Ben de onun sorduklarını vatandaş olarak tekrar soruyorum.
Evet bunu biz bilemiyoruz elbet, ama konuyla ilgili iki bakanını gönderip bilgi verilmiş, konunun hassasiyeti anlatılmış. Demek ki işin içinde gizlilik var, kamuoyunca bilinmemesi gereken durumlar söz konusu ki gerek onlara bilgi verirken, gerek meclis özel oturumunda kamuoyu önüne perde çekildi. Devlet mahremiyetine hiç mi saygınız yok sizin.
Hükümetlerin en güzel kaçacak noktası hesap vermek istemedikleri veya veremedikleri konularda devlet sırrına sığınmaları. Artık pek çok gündelik olaylara dahi haber yasakları ve yayın yasakları geldiği için bu noktada da sır, mahremiyet gibi kelimelerin arkasına saklanmak en kolayı.

Dediğim şu, vatandaşlarımız öldü, askerlerimiz şehit oldu ve pek tabii ki bunun siyaseten sorumluluğu da birilerinin üzerinde olacak.
Ama hayır, bunun ne önemi var, yeter ki en acımasız şekilde vuralım, küçük düşürelim bu adamları mantığıyla "Sorumlusu sensin" diyebiliyor hiç utanmadan, sıkılmadan.

Ve sen de bunu kalkmış bizlere soruyorsun. Geçen gün bir mesajında ben ne sağdayım, ne solda diyordunuz ya... Sadece kendi kendinizi tekzip ettiniz, açtığınız bu insaf dışı konuyla.
Çok merak ediyorum. Kendimi nasıl tekzip etmiş oluyorum. Benim sorduğum veya Ali Türkşen'İn sorduğu soruları ne sağ ne sol sadece vicdan sahibi olan herkes sorar Sayın Abicim.

Başkaca da sözüm yok.

Vesselam.
Eyvallah.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ali Türkşen'İn sorduğu soruları ne sağ ne sol sadece vicdan sahibi olan herkes sorar Sayın Abicim.

Ali Türkşen İYİ parti kurucu üyesi ve Milletvekili adayı şuanda Ocak 2021 itibari ile MUHARREM İNCE'nin hareketine katılmış birisi...

Ne yazık ki askeri değil SİYASİ konuştuğunu düşünüyorum...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bu ülkede her ne kötü olursa olsun her zaman CHP suçluyorlar ve bu çok komik .

Kıyamet bile olsa CHP suçludur diyecek insanlar var bu ülkede

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kıyamet bile olsa CHP suçludur diyecek insanlar var bu ülkede

Foruma sadece AKP'yi kötülemek için gelen ve sadece tek taraflı yalan yanlış ALGI haberler paylaşan birisi mi söylüyor bunu ?

Not: Muhalefetin gerçekten şehitler üstünde ucuz siyaset yapması çok rahatsız ediyor beni :( İnşAllah en kısa sürede kendilerine çeki düzen verirler ama sanki inatla biz düzelmeyecez bize oy vermeyin der gibi davranıyorlar...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Foruma sadece AKP'yi kötülemek için gelen ve sadece tek taraflı yalan yanlış ALGI haberler paylaşan birisi mi söylüyor bunu ?

Not: Muhalefetin gerçekten şehitler üstünde ucuz siyaset yapması çok rahatsız ediyor beni :( İnşAllah en kısa sürede kendilerine çeki düzen verirler ama sanki inatla biz düzelmeyecez bize oy vermeyin der gibi davranıyorlar...

Şehitler üstünden siyaseti siz yapıyorsunuz ,siz başlatıyorsunuz.

Kardeşim coronavirüs'ün olma sebebinin Tayyibi ortadan kaldırmak diyen insanlar var bu ülkede.. kime ne anlatıyoruz ki biz ya

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şehitler üstünden siyaseti siz yapıyorsunuz ,siz başlatıyorsunuz.

Takip etmiyorsun tek taraflı medyadan okuyup inanıyorsun :(

Milli Savunma bakanı ve İç İşleri bakanı CHP'ye gidip operasyon hakkında bilgi verdikten sonra çıkıp 1 saat boyunca şehitler hakkında Canlı yayında atıp tutan kimdi hangi partiydi ?

Kardeşim coronavirüs'ün olma sebebinin Tayyibi ortadan kaldırmak diyen insanlar var bu ülkede.. kime ne anlatıyoruz ki biz ya

Bunun konu ile alakası ney ? Millet cahil ondan mı CHP'ye oy vermiyor ? Yoksa CHP çok düzgün Atatürk'ün izinden giden onun ilkelerini uygulayan on numara yerli ve milli partide halk mı görmüyor.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Iktidarı muhalefetide gizli ittifak yapıyor diyorum bakalım bunun altından ne çıkacak... syn kilicdaroglu samimi olsaydı mademki hdple bir bağın var ve siyaseten güç istiyorsunuz.. hadi iktidar birşeyler yapmıyor hdp ye diyebilirdin o 13 vatandaşımızı istiyoruz.. hem deaşa deaş diyorsunuz da niye pkk demiyorsunuz.. iktidarda nerdeyse muhalefet öldürdü diycek..

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ben şehitleri en iyi hükümet mi savunur, dedim?
Kılıçdaroğlu'nu şehit cenazesinde tartaklayıp koymadılar mı?
Ben siz öyle dediniz dedim mi ?
Şehit cenazesinde üzüntünün yanında taşkınlık yapanların da şehit cenazesi ile ne kadar ilgisi vardı onu da bilemem.
Tartaklamaları da onların haklı olduğu manasına mı gelir ?