Çekilişle TorrentLeech Üyeliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Çekiliş 20.00 da yapılacaktır.

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Kazanan MSDN. :) Hayırlı olsun.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tüüh şansa bak artık ümit micro77 kaldı tabiki. ama yine çok saol güzel paylaşım, PROFESÖRE güveniyoruz

C-4

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bitmesine rağmen artık yüzlerce sayfa çekilişe katılan olur hadi bakalım :)

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
olur tabi c-4 adamlarda bir sürü davetiyeler var ama ne diyelim canın sağolsun.ama onlarda haklı , herkes haklı Narettin hocada haklı

micro77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
az once leechturk yonetımıne pm atım davetıye sorunu ıle ılgılı .
sorun cozulur cozulmez davetıyelerı yollayacagım.

micro77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yonetımden cevap geldı;

Yonetim mesajiniz cevaplandi.
slm
bırkac gundur davetıye yollamaya calısıyorum fakat sıstem hata mesajı verıyor.
ne zaman duzelır acaba ?
ıyı gunler.
davetiyeler ikinci bir duyuruya kadar kapalıdır.

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hayırlı Olsun @MSDN
Teşekkürler
Bir kaç sorum var anlamadım TL 'yi :)
1-)Bu TorrentLeech'te ratio sorunu varmı? Demonoid ve Zamunda'da yok. Ona göre download yapcam.
2-)Altın Torrent, x2 Upload vs. olayları varmı?

Cevaplayanlara teşekkürlerimi sunuyorum :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Elbette ratio ya dikkat etmen lazım yoksa banlanırsın
altın x2 gibi uygulamaları yok diye biliyorum :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
ee nasıl yapcaz ratio :D seed ediyorum da sunucuları uzak olduğundan (?) en fazla 15 kb :S

Ben server ve seedbox olmasına rağmen 2 kere banlandım 3. hesapta onlar banladı:D

Aşağıdaki bilgiler faydalı olacaktır.

Torrentleech'te gönderme/indirme oranını arttırmak neden zor:

1)Torrenti ilk paylaşan kaynak zaten çok hızlı

2)gönderme miktarları terabyte'lara ulaşmış paylaşımcı kullanıcılar ihtiyacı olmadıkları halde indirip , gönderme kasmak

için birbirleriyle yarışıyorlar

3)çoğu kullanıcının sunucusu var olmayanların bile bağlantı hızları yüksek

4)oran arttırmak için en iyi yöntem olan 'cross-seed' yapmak zor çünkü neredeyse tüm paylaşımlar parçalanarak

sıkıştırılmış bu da cross-seed yapılmak istenen paylaşımı bulmayı zorlaştırıyor.(yok illaki crossseed yapacağım: http://www.bitsoup.org/signup.php torrentleechteki sunumların çoğu burada

sunuluyor)

5)ratio'su ve upload miktarı belli bir seviyenin altında olan[bu da yeni üye olan tüm kullanıcılar demek oluyor] tüm kullanıcılara bir sınırlama var.Yeni çıkan paylaşımları

ancak aradan belli bir süre geçtikten sonra indirmeye hak kazanıyorsunuz.ratio ve gönderme miktarınız arttıkça bu

süre azalıyor ve o seviyeyi geçtiğiniz anda süre sınırlaması kalkıyor.

Peki torrentleechte paralı üyelik almadan,sunucu satın almadan,hileli programlar kullanmadan nasıl upload yapabiliriz?

1)Öncelikle TL-Pack(içlerinde bir kategoriye ait film,belgesel vs. olan paylaşımlar)dan kesinlikle uzak duruyoruz.

22834658.png

bu resimde 371 seed , 531 leech var oh iyimiş ben arenada,leechturkte vs. 7 kişi son hızda upload yapıyorum bu

kadarına kesin yaparım.[YANLIŞ]

aslında 531 indireni tam olarak göstermez çünkü bu paket sunum;bu sunumlarda bu yanılgıya daha cok düşülür

diyelim ben 30 film olan bir paylaşımdan sadece 1 film işaretleyip onu indiriyorum ve gönderme yapmaya

başlıyorum.ama torrent sitesinde bu böyle gözükmez ben sanki hala indirmeye devam ediyormuşum gibi leech olarak

verilerde gözükürüm benim gibi birçok insan böyle yapar ve aslında indirmeyen bir sürü leecher verilerde gözükür.

Sen bu sunumu indirdiğin vakit de gönderme yapacak kimse kalmamıştır aslında.

Paket sunum haricinde de bu oynamalar var ama genelde sunumun tamamını indirmek gerektiğinden veriler paket

sunumlarda ki kadar aldatıcı olmuyor.

2)Fazla sayıda kaynağı olan sunumdan uzak duruyoruz.

44737133.png

Bu sunum aktif bu kadar da indiren var,leech sayısında da fazla oynama

olmuyormuş o zaman ben bunu indireyim bol bol ratio kasarım[YANLIŞ]

Çok aktif sunumlarda gönderme yapmak çok zordur.Nedeni aktif sunum hızlı ve fazla kaynağı olan sunumdur o

200 300 kişi o an indiriyor olsa bile sen gönderme yapamazsın çünkü göndermeyi zaten hızlı olan kaynaklar senin

yerine yapıyor.Tam tersini düşünün çok fazla leech olan ve az sayıda seed olan bir sunumu indirdiğiniz zaman

indirme hızınız düşüktür,bu da aynı.

3)Zaman sınırlaması olduğu için ilk çıkan dosyaları indirin taze taze gönderme yapın demiyorum bile.Onu daha sonra

zaman sınırlamasından kurtulunca zaten yapacaksınızdır.

4)40 50 gb lık blu rayleri hedef alın gönderme yapmak için.çünkü blu ray sunumlardaki leech sayısı az olmasına

ragmen tamamiyle gerçeği yansıtır çünkü bir bluray disci oynatabilmek için tüm paylaşımı indirmen gerekir.

40 gb LOTR diyelim,5 seed 7 leech, indirin ama sadece bir parçasını atıyorum 200 mb - 1gb arası bişey

aynı şekilde leechi azdan çok olana doğru sıralayın ve paket sunumları , kaynak(seed) sayısı fazla sunumları

eleyerek gönderme yapabileceğinze inandığınız dosyaları indirin. sadece bir kısmını indirin ama sunumun

tamamını değil.aksi takdirde işiniz zorlaşır.bu şekilde zaman sınırlamasını aştığınız vakit zaten gerisi kolay gelecektir.

-----

*Ratio'nuzu arttırmanın en kolay yolu; tüm HD filmlerin sample'larini indirmek ve seed etmek. Genelde insanlar torrentte dosyayı indirmeden sample'ye bakar. Bu yüzden çabucak ratio'nuz yükselir. Az indirerek çok upload edebilirsiniz. Böylece diğer indirmelerinizde hızınız artar.

*Bütün torrentleri leecher sayısına göre sıralayınız, yani browse sayfasında aşağıya doğru bakan ok'a basın. orada az seederı çok leecherı olan .torrent'lerden birini indirin. onun içinden de küçük bir dosyayı veya birkaçını indirin. onunla ratio kasın leecherlar azalana kadar..

*Mp3/0Day olabildiğince çok şey indirip, seedde bırakabilirsiniz..

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ben server ve seedbox olmasına rağmen 2 kere banlandım 3. hesapta onlar banladı:D

Aşağıdaki bilgiler faydalı olacaktır.

Torrentleech'te gönderme/indirme oranını arttırmak neden zor:

1)Torrenti ilk paylaşan kaynak zaten çok hızlı

2)gönderme miktarları terabyte'lara ulaşmış paylaşımcı kullanıcılar ihtiyacı olmadıkları halde indirip , gönderme kasmak

için birbirleriyle yarışıyorlar

3)çoğu kullanıcının sunucusu var olmayanların bile bağlantı hızları yüksek

4)oran arttırmak için en iyi yöntem olan 'cross-seed' yapmak zor çünkü neredeyse tüm paylaşımlar parçalanarak

sıkıştırılmış bu da cross-seed yapılmak istenen paylaşımı bulmayı zorlaştırıyor.(yok illaki crossseed yapacağım: http://www.bitsoup.org/signup.php torrentleechteki sunumların çoğu burada

sunuluyor)

5)ratio'su ve upload miktarı belli bir seviyenin altında olan[bu da yeni üye olan tüm kullanıcılar demek oluyor] tüm kullanıcılara bir sınırlama var.Yeni çıkan paylaşımları

ancak aradan belli bir süre geçtikten sonra indirmeye hak kazanıyorsunuz.ratio ve gönderme miktarınız arttıkça bu

süre azalıyor ve o seviyeyi geçtiğiniz anda süre sınırlaması kalkıyor.

Peki torrentleechte paralı üyelik almadan,sunucu satın almadan,hileli programlar kullanmadan nasıl upload yapabiliriz?

1)Öncelikle TL-Pack(içlerinde bir kategoriye ait film,belgesel vs. olan paylaşımlar)dan kesinlikle uzak duruyoruz.

22834658.png

bu resimde 371 seed , 531 leech var oh iyimiş ben arenada,leechturkte vs. 7 kişi son hızda upload yapıyorum bu

kadarına kesin yaparım.[YANLIŞ]

aslında 531 indireni tam olarak göstermez çünkü bu paket sunum;bu sunumlarda bu yanılgıya daha cok düşülür

diyelim ben 30 film olan bir paylaşımdan sadece 1 film işaretleyip onu indiriyorum ve gönderme yapmaya

başlıyorum.ama torrent sitesinde bu böyle gözükmez ben sanki hala indirmeye devam ediyormuşum gibi leech olarak

verilerde gözükürüm benim gibi birçok insan böyle yapar ve aslında indirmeyen bir sürü leecher verilerde gözükür.

Sen bu sunumu indirdiğin vakit de gönderme yapacak kimse kalmamıştır aslında.

Paket sunum haricinde de bu oynamalar var ama genelde sunumun tamamını indirmek gerektiğinden veriler paket

sunumlarda ki kadar aldatıcı olmuyor.

2)Fazla sayıda kaynağı olan sunumdan uzak duruyoruz.

44737133.png

Bu sunum aktif bu kadar da indiren var,leech sayısında da fazla oynama

olmuyormuş o zaman ben bunu indireyim bol bol ratio kasarım[YANLIŞ]

Çok aktif sunumlarda gönderme yapmak çok zordur.Nedeni aktif sunum hızlı ve fazla kaynağı olan sunumdur o

200 300 kişi o an indiriyor olsa bile sen gönderme yapamazsın çünkü göndermeyi zaten hızlı olan kaynaklar senin

yerine yapıyor.Tam tersini düşünün çok fazla leech olan ve az sayıda seed olan bir sunumu indirdiğiniz zaman

indirme hızınız düşüktür,bu da aynı.

3)Zaman sınırlaması olduğu için ilk çıkan dosyaları indirin taze taze gönderme yapın demiyorum bile.Onu daha sonra

zaman sınırlamasından kurtulunca zaten yapacaksınızdır.

4)40 50 gb lık blu rayleri hedef alın gönderme yapmak için.çünkü blu ray sunumlardaki leech sayısı az olmasına

ragmen tamamiyle gerçeği yansıtır çünkü bir bluray disci oynatabilmek için tüm paylaşımı indirmen gerekir.

40 gb LOTR diyelim,5 seed 7 leech, indirin ama sadece bir parçasını atıyorum 200 mb - 1gb arası bişey

aynı şekilde leechi azdan çok olana doğru sıralayın ve paket sunumları , kaynak(seed) sayısı fazla sunumları

eleyerek gönderme yapabileceğinze inandığınız dosyaları indirin. sadece bir kısmını indirin ama sunumun

tamamını değil.aksi takdirde işiniz zorlaşır.bu şekilde zaman sınırlamasını aştığınız vakit zaten gerisi kolay gelecektir.

-----

*Ratio'nuzu arttırmanın en kolay yolu; tüm HD filmlerin sample'larini indirmek ve seed etmek. Genelde insanlar torrentte dosyayı indirmeden sample'ye bakar. Bu yüzden çabucak ratio'nuz yükselir. Az indirerek çok upload edebilirsiniz. Böylece diğer indirmelerinizde hızınız artar.

*Bütün torrentleri leecher sayısına göre sıralayınız, yani browse sayfasında aşağıya doğru bakan ok'a basın. orada az seederı çok leecherı olan .torrent'lerden birini indirin. onun içinden de küçük bir dosyayı veya birkaçını indirin. onunla ratio kasın leecherlar azalana kadar..

*Mp3/0Day olabildiğince çok şey indirip, seedde bırakabilirsiniz..

Sağol :)

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 30.01.2012 ----------

adszvxl.png

NFS:Shift tamamen indirdim 5 gb olarak ama 5 mb indirdim diyor. Alttaki 0Day ide indirmeden kapattım yine 5 mb indirdim diyor. NFS' de neden 5 gb indirdiğim halde 5 mb dedi? Bu bana özel bir ayrıcalık mı yoksa? :)

İsmail-2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çekiliş tekrar açılırsa aklınızda olsun buraya yazıyorum katılmak istiyorum :D

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
R10 davetiye karşılığı torrentleech verebilirim

sensman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimdeki torrentleech hesabımı chdbits veya diğer kaliteli hd site ile takas yapılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...