CeBIT 2009: Eugene Kaspersky Röportajı

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Dünyaca ünlü güvenlik yazılımı firması Kaspersky Labs'in büyük patronu Eugene Kaspersky'yi, Hannover CeBIT'te yakaladık!

Kaspersky Labs, yıllardır kullanıcılara Windows ortamındaki en iyi güvenlik yazılımlarından bir tanesini sunuyor. Özellikle anında güncellenen virüs veritabanı, Kaspersky ürünlerinde en çok dikkati çeken nokta. Kaspersky Antivirüs yazılımının yaratıcısı Eugene Kaspersky'yi Hannover CeBIT'te, Kaspersky standında yakaladık. Bunun yanında kendisine, samimiyeti, sıcak kanlılığı ve ayrıca ekibiyle birlikte yıllardır sürdürdüğü başarılı çizgiden dolayı duyduğumuz bir saygının ifadesi olarak "Eugene Baba" şeklinde hitap etmeyi uygun gördük. Peki Eugene Baba, en güncel sorulara ne yanıtlar verdi?

İzleyin

[sdntv]2009_03_08_eugenebaba.mp4[/sdntv]

SDN - http://shiftdelete.net

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Windows 7 nin hafif bir sistem olduğunu söylüyor :icon_:
SDN farkı ile bir röportaj ;)
Patronluk yakışmış, İngilizcesi fena değil Eugene babanın :D
Kasperky = Yenilik ve 1 numara

paladin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
altyazı çok kötü olmuş. altyazı için okumayı çok güçleştiren bir tema kullanmışsınız. açıkçası ben okurken baya bir enerji sarfettim. ne yazıyor derken bi noktadan sonra olayın özünden kopuyorsunuz. klasik bir altyazı kullanırsanız daha mantıklı olur.

bide sorular sorulurken sürekli duraksamalar olmuş. hatta bi ara "kurucu" kaspersky duraksıyor, 3-4 saniye sonra konuşmasına devam ediyor. adama kameranın almadığı açıdan hareket falan mı çektiniz ne yaptınız. kalakalmış adamcağız. sonra hadi devam edeyim bari demiş, kaldığı yerden konuşmasına devam etmiş. son olarak sorudan soruya geçişlerde aradaki birkaç saniyelik beklemeler röportajın havasında eksiklik yaratmış.

ama tabi kalkmışsınız almanyalara kadar gitmişsiniz bide röportaj yapmışsınız adamla. bundan dolayı tebrikler. ama daha iyi olabilirdi bence.

kaspersky e gelince bir şey söylemeye gerek yok zaten. herkes nedir, ne değidir kendi alanında ne kadar başarılıdır az çok biliyor. kurucusunun bu kadar sıcakkanlı bir insan olması da ayrı bir artısı.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Keyifli bir sohbet olmuş ve Rus firmasının işini ne kadar ciddiye aldığını apaçık bir şekilde ifade ediyor.

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
berkin abi sor bakalım bu kasma işini nasıl halledeceklermiş.bide keylerimi kara liste yapmasınlar iki de bi yaa :D

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
altyazı çok kötü olmuş. altyazı için okumayı çok güçleştiren bir tema kullanmışsınız. açıkçası ben okurken baya bir enerji sarfettim. ne yazıyor derken bi noktadan sonra olayın özünden kopuyorsunuz. klasik bir altyazı kullanırsanız daha mantıklı olur.

bide sorular sorulurken sürekli duraksamalar olmuş. hatta bi ara "kurucu" kaspersky duraksıyor, 3-4 saniye sonra konuşmasına devam ediyor. adama kameranın almadığı açıdan hareket falan mı çektiniz ne yaptınız. kalakalmış adamcağız. sonra hadi devam edeyim bari demiş, kaldığı yerden konuşmasına devam etmiş. son olarak sorudan soruya geçişlerde aradaki birkaç saniyelik beklemeler röportajın havasında eksiklik yaratmış.

ama tabi kalkmışsınız almanyalara kadar gitmişsiniz bide röportaj yapmışsınız adamla. bundan dolayı tebrikler. ama daha iyi olabilirdi bence.

kaspersky e gelince bir şey söylemeye gerek yok zaten. herkes nedir, ne değidir kendi alanında ne kadar başarılıdır az çok biliyor. kurucusunun bu kadar sıcakkanlı bir insan olması da ayrı bir artısı.

aynen sözlerine katılıyorum.

Alt yazı o kadar berbat ki ne dediğini tam anlamıyla çözemedim. çünkü çok kopuk ve yazılanı seçecem diye olaydan kopuyosunuz. klasik alt yazı formatının suyu mu çıktı?

Ayrıca Kaspersky bırakalı 1 yıl oldu ESET kullanıyorum. Çünkü Kaspersky pc mi çok fena kasıyor. Bu konuda bi atılım yapacaklar mı? Daha az sistem kaynağı tüketen bir sürüm? hafif olan sistemi kasmayan?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Çünkü Kaspersky pc mi çok fena kasıyor. Bu konuda bi atılım yapacaklar mı? Daha az sistem kaynağı tüketen bir sürüm? hafif olan sistemi kasmayan?
Eugene babadan bu soruya cevap gelir mi bilinmez..:D
Güvenlik için 1 numaralı antivirüsün biraz olsun kasması çok görülmese gerek

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
arkadaki rus abla gozlere senlik.onuda ihmal etmemissiniz :)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Java Uygulamalı Telefonlarada Bir Kaspersky Üretilecek Mi?

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eugene Baba:) Keyifli röportaj olmuş Berkin Abi varsa işin içinde keyifli oluyor zaten:)

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Güzel röportaj, altyazı benim için farketmez olsa da olur olmasa da, İngilizcem iyi olduğu için. :)