Cebimizdeki Gizli Frekanslar : Steve Jobs ve D.A.R.P.A

Bu konuyu okuyanlar

Uzish

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

CEBİMİZDEKİ GİZLİ FREKANSLAR

STEVE JOBS VE DARPA İLİŞKİSİ

İLK YAPAY ZEKA 1978 YILINDA KEŞFEDİLDİ.VE TABİKİDE İLK AKILI CİHAZ
Yıllardir dünyaya Akıllı Telefönların Iphone'ların,ipodların mucidi olarak bize tanitilan Steve Jobs'in bu urunlerin dunyaya reklaminda sunumcu oldugunu.Aslinda The Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) (Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı tarafından gelistirilen bir akilli telefonun ticari amacla devlet tarafindan dunyaya pazarlanamayacağı icin bu ürunun Özel bir Sirket tarafindan son tuketiciye ulastirilmasi baslica Apple ve diger ureticilerin sadece bir Distrubutor olarak kullanıldığını biliyormuydunuz ?.Gözleriniz okumaktan ağrımayacaksa hadi başlayalım 1

Simon Apocryphal, 12 Kasım 2007
Kimliğimin ifşa edilmemesi için ismimi gizlemek zorundayım .çünkü eğer hayatımda ciddi ve belirgin bir tehlikeler vardı ve kamuda isimlerimizin çıkmasını istemiyorduk.. Ben Apple çalışanlarının birisydim Yıl 1977 idi ve Apple ile tanışmıştım Apple II’de donanım mühendisi oldum, ama donanım mühendisleri ile yazılım çalışmak için Apple'ın ilk günlerinde, çok öncelikli değildi. Bu sektördei çok küçükken ve bilgisayar bilimi yaygın eğitim ile görece az sayıda insan vardı.

1978 yılında Steve Jobs’un kendisiyle bir toplantıda tanıştım, Mike Markkula ve ismini bilmediğim o zaman başka bir mühendiste katılmak istedi. Son birkaç aydır, Steve Wozniak test ile doğrudan çalışma yaplıyordu ve Disk II rafine edilmişti. Biz seri üretim için planlarımızı rafine edilmiş olarak projeye yakın geliyordu, bu yüzden Apple'da sonraki atama ile ilgili toplantıya üstlendi.

Ocak 1978 yılında bizim eski kampüste küçük bir toplantı odasında düzenlenen Cuma yağışlı bir ilk toplantımızı hatırlıyorum. Diğer üç katılımcılar, orada Steve Mike ve isimsiz mühendisi idi. bana sordu ve Mark ayağa kalktı ve arkamdan kapıyı kapattı. İşlere benim ve mühendislik meslektaşım baktı ve bizim toplantıda konuşacağız kurumsal bir sır olduğunu bildirdi. Önündeki bir klasörden kağıt iki parça çıkardı ve her birimize bir kopyasını verdi. Kağıtları yasal belgeler vardı. “Gizlilik Sözleşmesi'.” yazıyordu

Biz ile toplantıya devam etmeden önce belgeyi imzalamak istendi. Biz belgeleri imzalanmış ve Markula bize bu yeni projeyi açıklayarak başladı. O bizim adımıza bir şirket ile görüşmek üzere gittiğini anlattı Bağlı Xanatech Palo Alto, California. Markula Bağlı bir hükümet taşeronları olduğunu açıkladı Hükümetigizli askeri donanım dönüştürme olayında yardımcı olmak özel tüketim uygulamalarını son teknolojiler ile ticarileştirilip yüksek deneyime sahip teknoloji şirketlerinin aradığını söyledi

Biz devlet teknolojisi ile gerçek kaynağı konusunda tam bir gizlilik karşılığında Apple gibi firmalara patent lisans yolları ile Devlet Sırrı olan projeleri desteklemek için yollar aradığı söylendi . Silikon Vadisi'nde Özel sektör tarihinin en inanılmaz teknolojik sıçramaları vardı bu gerçeği ABD hükümeti ve ordusu tarafından farkedilmesi az sürmedi. Steve Wozniak kimseyle bu konuşmaların söylenmemesi istediğini söyledi. Ayrıca, Ordudan bize ayrıntılı bir arka plan onayını gerçekleştirmek ve gizlilik açısından bizim sorumluluklarımızın oldugu için bize bilgi vereceliceği söylendi. Tabii ki, bizim incelenmemiz hükümet tarafından birkaç ay sürdü ve hükümet iyice bizim geçmişlerimize bakarak sürec içinde bazılarımıza Top Secret güvenlik temizliği oluyordu.Ve şirketle yolları ayrılıyordu Ben meslektaşlarımın ve benim geçmişin sorgulandığını dün h,n, hatırlıyorum. Bizim ilkokula gittiğimizden tutun,aldıgımız banka kredilerine kadar bütün geçmişler inceleniyordu.Bu invaziv bir işlem olmuştu.

Markkula Şubat 1979. Jobs, Markkula, isimsiz mühendise Bağlı Xanatech ile bir görüşme kurmuştu, ve kendime bir Salı sabahı saat 9:00 civarında bir adres geldi. Bina mütevazi idi. Bu çok normal bir otoparkı ve bir güvenlik görevlisi olan girişinde küçük bir evi andıran tek katlı yapıydı.Biz, nöbetçiye bize gönderilen adres belgelerini gösterdik ve ön lobiye yürüdü.kBu noktada, M-16 taşıyan siyah üniformalar beş kişi tarafından karşılandık. Asansörüde bize eşlik ettikleri ve 3 kat aşağıa indik. Daha sonra tesisin en az 8 alt kata sahip oldugunu duyduk, ama bunu teyit etmek mümkün değildi.

Biz büyük bir konferans salonunda askeri üniformalı iki adam ile bir araya geldik. Orada tüm dünya görüşümüzün tersine sonsuza döndürüldüğü hayatımda çok az anlar vardır, ve benim için, bu onlardan biriydi. Hala biz esadece söyleneni yapardık brifing sırasında dönüm noktası .konuşmacı “dünya dışı” kelimesini söylendi.Nasa'nın, 5 Mayıs 1972 yılında Apollo 2 astronotları tarafından Ay'da yabancı kökenli bir cihaz keşfedildiği söylenmişti.biz topluca ne söyleniyor dye kavramaya çalışırken bazıları çıkmak istedi. Aklın emiri ben bunu duyuyordum ve çevremdeki herkes şakamı bu diye hoparlöre bile bakıyordu. Steve Jobs ordaydı
Steve Jobs dikkatle dinledi ve hatırlayabildiğim ilk kez, onun söyleyecek bir şeyi yoktu. O sadece başını salladı ve projeksiyona dikkatle baktı Proje Carma'ydı
Simülasyon kaynaklarının pazarlar için ticarileştirilmesiydi
Bizim işimiz önümüze konulan yabancı teknolojileri bilgisayarlar ile incelemekti. Bazı mühendisler ve kendimin önüde dört aylık güvenlik ve projenin gerçek doğası hakkında bilgilendirilmekle geçiyordu . Kamoyuna sızdırılması durumunda Ayrıca, bazı ajanlar bütün ailemi ve arkadaşlarımı dünyadan silmek ile tehdit ettiler. Bir an silah altında çalıştığımızı anladım. Günün ihtiyacı bilmemiz gerekir. Bize sadece bu eserlerin kökeni hakkında çok dar bir açıklama veriliyordu. Biz bu eserlerin dünya dışı kökenli olduğunu biliyordu, ama bizim hükümet ortakları artık açığa olmaz. aramızda, Hükümetin, uzaylılar ile bağlantıları hakkında aramızda konuşurduk ama onlara soramazdık

Biz eserler üzerinde çalışan tek takım değildik, ancak, Apple Silikon Vadisi'nden tek takım oldu. Biz küçük ve açtık çünkü Apple seçildi. Hükümet tekelleri sevilmeyen ve IBM bir güvenlik tehdidi olarak kabul edildi. Proje süresince CARMA Boeing, General Electric, GM ve Union Carbide Corporation sayılabilir ile bizim gibi temasta oldukları Diğer şirketler. Bazıları erişimi verildi ve aynı eserler incelendi , bizim yasaklı adres alanlarına erişimimiz vardı
Gördüğümüz Şeyler

Bizim gelişmiş bir bilgisayar sistemine erişimimiz vardı LAAC (Aydınlık Özerk Agnition Bilgisayar). LAAC yaklaşık bir soda şişesi büyüklüğündeydi. Onun arayüzü açıklamak zordur. Bunda herhangi türden bir ekran ya da projeksiyon yoktu. Bu kullanıcının aklına kendisini projekte etmekteydi. nesne üstünden elinizi dokunarak aktive ediliyordu. Aynı şekildede devre dışı bırakılıyordu. aktivasyonu üzerine, bir projeksiyon aleti gibi, canlı renklerde neredeyse rüya gibi görüntü kafanızın içinde ortaya çıkıyordu. Bizden bir kişinin aktivasyonda saniyeler içinde beyin embolisi yüzünden öldüğü söylendi. Görünüşe göre, makine otomatik olarak insan anatomisini öğreniyordu kendisini ayarlanmış bir öğrenme cihazıydı. Bir sonraki kişiler kullanımının birkaç dakika sonra şiddetli migren ile muzdariptiler. Zamanla, makine tamamen insan anatomisi ayarlandı ve kullanımı tamamen güvenli oldu.

Bu devlet aygıtının amaçla işlendiğini öğreniyorduk.Onlar bizden ticari amaçlarla o cihazdan ne bilgiler alabileceğimiz hakkındaydı. Bizim zamanımızda bilgisayarların muhtemelen arayüz teknolojisini taklit edemeyeceğini biliyorduk, depolama ve hız açısından sınırsız olduğu verebilir kadarıyla bayt cinsinden ölçülebilir değildi ve tespit edilemiyordı cihazın kapasitesine yakın gelebilir. Biz, dosya yapımımızda ilginç idi. Bilgi “nesneler” anlamında saklandı. Kullanıcı hayali zihinsel işaret enstrümanı hareket ettirerek nesneleri seçilmiş. Nesneleri yapılandırılmış bir şekilde organize edilebilir. Bu sistemde depolanan yapı verilerini belirlemek için son kullanıcıya kadar imkan tanıyabilirdi.Ve program geliştirdik

Kullanıcı bir görüntü çizmek isteseydi, LAAC gelişmiş ilkel bir dizi sofistike paleti oluşturuluruluyor. Ben programın Modern Abobe Photoshop programına, ancak birkaç derin farklarla benzer olduğunu söyleyebilirim. Biz kişisel bilgisayar kullanmayı yepyeni bir yol tanımlamak için LAAC kullandı. Kısacası, biz, tasarım geliştirme ve ilk göründüğü işletim sistemini test etmek için LAAC kullanılan Lisa ve daha sonra Macintosh .

Apple dan ilk grafiksel işletim sistemleri için kendi fikirleri doğrultusunda tasarlıyorlardı. Xerox ve PARC gibi . Bu sadece kısmen doğrudur. bizede çağdaş bilgisayar teknolojisini ileri yabancı teknoloji adapte etmek için PARC kullanıyorduk. Açıkçası, bizim arayüzümüz, depolama ve hız açısından kısıtlı idi . PARC,fare , kullanıcı ekranda bir imleci ve bilgisayar tarafından oluşturulan nesneleri işlemek için izin verilen bir cihazdı

1985 yılı başlarında Denemelerimiz Apple'daki iki rakip sistem ekipleri Lisa Takımı ve Macintosh Takımına aktarıldı ve bizde LAAC ile çalıştı Steve Jobs iki takım ile çalıştı Steve Jobs'ın projeyi kolaylaştırmak ''gerçeği çarpıtma teknolojisinde takımlar oluşturmuştu.” Steve insanlar üzerinde büyülü etkisi vardı.LAAC Ve birkaç proje zamanla çalışmalarına izin verilsede kısmen iptal edilmişti
bildiğiniz gibi Steve Jobs herşeyi yeniden başlatmak için 1985 yılında Apple bıraktı NeXT . adlı bir şirket kurdu, John Sculley, ve Apple'ın CEO'su bir anlaşmazlık vardı bunlar sadece bildiklerimizdi
Şirketimizin yeni Ceo'su John Sculley hükümeti ile olan ilişkilerimizden ilk başta haberdar değildi. Gerçeği çarpıtma teknolojisi hakkında Apple ve Hükümet arasında kavgalar oldu

Daha önce de belirttiğim gibi, hükümet ve Darpa tekelleri sevmezdi.Ve bu teknoloji için Apple bazı ültimatomlar verirdi. Dünya dışı teknolojilere Apple'n sürekli erişim istemesi sonucu apple Rekabet alanında bir başlangıç şirketi oldugu söylendi ve Apple bu ortaklıktan el çektirirdi NeXT ve Mac OS X devrimci yönlerini incelediğimiz bu gizli eserler oluşturuyordu
Carma ve Apple ile arasındaki ortaklık Steve Jobs'ın şirketten ayrılmasından kısa bir süre sona erdi. Biz resmen hükümet yetkilileri tarafından sorgulanır hale geliyorduk. Biz şimdiye kadar programı ifşa olmadığı söylendi ve biz bu dünya dışı teknolojiyi Apple'de kullanımına ilişkin kayıt tutulduğu için Apple'da çalışmaya devam etmek zorunda olduğumuz söylendi. Ben 1992 yılına kadar Apple'da çalıştım ve Ve emekli oldum.İsmim gerçek değil çünkü bir ailem var

Artık bana ne olacağının önemli bir oldugu yaşta değilim Geçenlerde bir ölümcül hastalık teşhisi konuldu ve zamanım gelmeden önce, vicadınımı kapatmamak için . Apple büyük bir şirket fakat hükümetin tüm sırlarınıda içinde bulunduran bir Şirket. Apple Kamuya gerçeği söylemelidir.”

dünyanın en yaygın elektronik cihazlarının birçoğundaki teknolojinin neredeyse tamamı tek bir vergi mükellefi tarafından finanse edilen birkaynaktan izlenebilir: ABD Savunma Bakanlığı ve Darpa
İPod'larının, iPhone'larının ve iPad'lerin arkasındaki teknolojik atılımlar neredeyse tamamen devlet kurumları tarafından ve belirli bir ülkenin hükümetinin belirli bir bölümü tarafından finanse edildi.

iphone_technology_military_funding_chart_png.png

DARPA'NIN BULUŞLARI

İlk olarak 1958'de Sovyet Sputnik uydusunun lansmanına tepki olarak kurulan Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) misyonu her zaman aynıydı: ABD ordusunun teknolojik üstünlüğünü korumak.
Neden dergi sayfalarını askeri bir organizasyona ayırıyoruz? Çünkü DARPA, gezegendeki en önemli teknoloji araştırma ve geliştirme organizasyonlarından biridir.
Geçtiğimiz 50 yıl boyunca, şimdi kabul ettiğimiz teknolojik kültür üzerinde büyük bir etkisi oldu.

ABD Savunma Bakanlığı'nın araştırma bütçesini 2012 için 120 milyon dolar (74.6 milyon £) ila 188 milyon dolar (117 milyon £), toplam bütçesi ise 3 milyar doları (1.9 milyar £) arttırırken, DARPA'dan bilim-kurgu benzeri yenilikler.

Kendi deyişiyle, "DARPA süresi sınırlı ancak sürekli bir devrimci değişim yaratan projeler üstleniyor" - ve bir zamanlar parlak devrim yaratan DARPA yeniliklerinin ilk on listesinin ispatlandığı gibi, bir zamanlar siyasi dönen doktorlar doğru.

1. İnternet

DARPA olmaksızın, netin gelişimine atfedilen birçok kişi olmasına rağmen, sadece var olmayacaktı.

Ağustos 1962'de, JCR Licklider'ın "On-line Man Bilgisayar İletişim" başlıklı makalesi, bağlı bir küresel ağ tanımladı ve Ekim ayında ARPA'daki yeni Bilgi İşlem Teknikleri Ofisi (IPPT) direktörlüğüne atandıktan sonra geri çağrıldı . Kısa, Department of Defense bilgisayarlarını birbirinden bağımsız üç yerde birbirine bağlayan bir ağ oluşturmaktı.

Başka bir internet öncüsü olan Robert Taylor, IPTO başkanlığına geçene ve MIT'den Larry Roberts'e geçti ve ağın kurulmasına ilişkin çalışmalar başladı.

Yeni Arpanet'teki PC'ler arasındaki ilk ana bilgisayardan bilgisayara bağlantı, 29 Ekim 1969'da saat 10.30'da kuruldu ve ilk tam işletim paket anahtarlama ağı oluşturdu. Aralık ayına kadar dört düğümlü bir ağ kuruldu ve ilk e-posta 1972'de gönderildi ve insanlar 1973'te internet olarak göndermeye başladılar.

2. Windows, World Wide Web ve video konferans

Şu anda komplo kaybettik düşünebilirsiniz, çünkü hepimiz Microsoft'un Windows'u icat ettiğini biliyorduk (veya Apple olmalı mıydı?) Ve Tim Berners-Lee, webin ardında dahi olduğunu - ancak DARPA, NLS nezdinde her ikisinde de elini kolladı.

ON-Line Sistemi, 1961'de ABD Hava Kuvvetleri Bilim Ofisi Bilimsel Araştırma Enstitüsünün "insan aklını genişletmek için kapsamlı bir çerçeve geliştirilmesi" için teklifte bulunan PC fare mucidi Douglas Engelbart'ın beyniydi.

"NLS gelişmeleri, konseptin gerçek dünyada işe yarayacağını kanıtlayan köprü metni bağlantısının ilk pratik kullanımını da içeriyordu"
Engelbart'ın daha sonra Augment System olarak bilinen NLS üzerindeki çalışması, on-screen pencerelemeyi bir fare ile ilk defa kullanmayı içeriyordu; bu olmadan olmadan herhangi bir GUI veya Microsoft Windows'u olamazdı. NLS gelişmeleri, konseptin gerçek dünyada işe yarayacağını kanıtlayan köprü metni bağlantısının ilk pratik kullanımını da içermektedir ve bunun olmadan olmadan World Wide Web'in icat edilmeyeceği düşünülmüştür.

Engelbart 1969'da NLS'yi sergilediğinde, ekibinin laboratuarda tekrar demoya katılmasına izin vermek için kiralık telefon hatlarını, bir PC'yi ve 22 fit yüksekliğindeki ekranı, projeksiyonun sunduğu video ekleriyle birleştirdi. Aslında, bu çevrimiçi video konferansın doğuşuydu. Bu araştırmayı kim finanse etti? DARPA, ABD Hava Kuvvetleri ve NASA ile birlikte.

3. Google Haritalar

DARPA, Google'ı araba çatısı üzerindeki kameralarla tamamlayan Sokak Görünümü eşine yaklaşık 30 yıl dövdü. 1979 yazında, DARPA tarafından finanse edilen bir grup MIT Architecture Machine Group öğrencisi videodisc'te Aspen Film Haritası'nı gösterdi.

Etkileşimli harita, kullanıcıların Colorado şehirlerinden geçmesine ve hatta seçilen binalara neredeyse girmelerine izin vermekle kalmadı, aynı zamanda tarihi binaların geçmişte neye benzediğini görmek için zaman yolculuğu seçeneklerini de içeriyordu.

Ardından, cetvelle monte edilmiş dört jiroskopik olarak dengelenmiş 16mm kamera ile Google'ın benzeri bir video otomobil vardı; her 10 fitte görüntü yakaladı; yakalama oranının ölçümü arabanın arkasında çekilen bir bisiklet tekerleği ile yapıldı. Elde edilen görüntüler, diğer verilerle birlikte alanın 3D multimedya sunumuna dönüştürüldü.
DARPA neden bu tür araştırmalara para yardımı yapmak istiyor? İsrail özel servis askerleri rehineleri kurtarmak için Uganda havalimanında bir uçağa bastığında Entebbe Havaalanı olayından kaynaklanıyor gibi görünüyor ve havalimanının bir kopyasını kullanarak misyon için eğitim aldıklarını ortaya çıkardı.

Aspen Film Haritası projesi gibi, misyonlar için askerleri bölgeye tanıtan interaktif film haritaları kullanma fikri doğdu.

4. Siri

En son iPhone'da gömülü olan Siri ses tanıma sistemi DARPA araştırmasından doğdu.
Apple, 2010 yılında şirketi ve geliştirdiği Siri'yi satın aldı. Siri, 2007'de kuruldu, ancak teknolojinin yapıldığı orijinal araştırma - Öğrenen ve Düzenleyen Bilişsel Yardımcısı (CALO), DARPA tarafından finanse edildi. Alanındaki askerler için daha iyi araçlar geliştirin.
Öğrenilen Kişiselleştirilmiş Asistan (PAL) programıyla birlikte DARPA, 2003 yılından bu yana yapay zeka ile birlikte ses tanıma kavramını araştırıyor.
Latin "calonis" ya da askerin hizmetkârından esinlenen CALO projesi, 2008'de sona erdi ve deneyimden öğrenen bir bilişsel yardımcının inşasına ulaşmak için uzun bir yol kat etti.
Bunun yerine BOLT veya Geniş Operasyonel Dil Çeviri programı programı getirildi. BOLT, CALO'yu bir sonraki seviyeye, insan ve makine arasında bir köprü olmaktan, insanlar arasında bir köprüye çıkarmayı hedeflemektedir.
Amacı, yabancı dillerin çevirilerini sağlamak, bu çevirilerden bağlamsal bilgi çıkarmak ve böylece alanlardaki askerlerin daha önce dil bilmeden akıcı iki dilli iletişim kurmalarını sağlamaktır.
CIVATA sadece konuşulan dil değil, SMS ve e-postadan doğru ve içeriğe dayalı çeviri yapmanıza da olanak tanır.

5. Unix (ve bulut)

Unix öncesi - olmadan OS X ya da iOS olmazdı, Android yoktu ve elbette Linux da yoktu - Multics vardı.

Multiplexed Information and Computing Service (Çok Yönlü Bilgi ve Bilgi İşlem Servisi), bilgisayar hizmetlerini 24/7 sağlayabilecek bir "bilgi programı" geliştirmek amacıyla DARPA tarafından büyük miktarda finanse edilen bir projeydi.

Tasarım içinde bileşenlerin bankaları - işlemciler, bellek, iletişim araçları ve benzeri gibi - hizmetin bir bütün olarak birleştirilmeden bağımsız olarak çalışabileceği bir modüler sistem düşünün.

Saldırıya karşı dirençli davranın ve kullanıcıların belirli açıklık olmadan erişemeyeceği şekilde aynı sistemde eşzamanlı olarak çeşitli veri sınıflandırmalarına (sır olarak sınıflandırılmaya kadar çok gizli) sahip olma becerisini atın ve DARPA ilgi alanına ilişkin bir ipucunuz varsa .

Ken Thompson ve Dennis Ritchie'nin 1969'da görev alması ve Peter Neumann'ın üzerinde çalışmaya başladıkları sistem için Unix ismini önerdiği zaman, süper güç güvenlik boyutu arka planda kaldı.

Peki bulut bilgiişlemi bu işe nereden geliyor? Multics, Bell Labs, GE ve MIT'in çalışmalarıyla "zamanaşımı anabilgisayar" ın doğumunu da gördü. Uzaktaki bir süper sunucudan yerel dil terminalleri yoluyla kaynakların paylaşımı, duyduğumuz gibi temel bir bulut altyapısının iyi bir tanımlamasıdır.

6. GPS

DARPA tarafından geliştirilen, bugün dünyanın olmadan işleyemediği iki teknoloji var.
Biri internet, diğeri ise GPS; ya kapatılacak olursa, küresel ticaretten ulusal savunma sistemlerine kadar her şey potansiyel çöküş noktasına kadar tehlikeye atılacaktı.
Global Positioning System projesi 1973 yılına dayanıyor ve başlangıçta ABD Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve yaratılmış çok askeri bir sistemdi. Bununla birlikte, bu kavram DARPA'nın kendisinin ilk günlerine kadar uzanmaktadır.
Sputnik'in Ekim 1957'de piyasaya sürülmesinin ardından, Johns Hopkins Uygulamalı Fizik Laboratuvarı'nda (APL) iki ABD fizikçisi, radyo yayınlarını ve Doppler efektini kullanarak (bir gözlemcinin kaynağına göre hareket eden bir dalganın frekansındaki değişikliği dalga) Sputnik uydusunun kesin yerini tespit edebiliyorlardı.
DARPA, bunu ABD Deniz Kuvvetleri'ne, Polarıs füze araştırmasıyla, nükleer silahları başlatan denizaltının kesin yerini bilmesini istemek için kullandı.
Daha sonra NAVSAT olarak bilinen TRANSIT sistemi, ilk operasyonel uydu navigasyon sistemi idi ve 1964'te canlı gitti ve GPS, 1994'te tamamen faaliyete geçtikten iki yıl sonra nihayetinde görevden alınana kadar devam etti.

7. Kentsel Photonic Sandtable Ekran
Tom Cruise, Azınlık Raporu'nda manipüle edilen steroidleri dokunmatik ekranı unutun; eğer gerçek hayatta fantastik görüntüler, DARPA'nın şaşkın bir medyaya geçen sene gösterdiği Urban Photonic Kumtable Display (UPSD) 'den başka bir şey istemiyorsa.

Silah sahası için, özellikle görev planlama senaryoları için geliştirilen Sandtop, orduya geniş formatlı bir interaktif 3D ekran sunar. Tamam, Currys'teki 3B televizyonların bu günlerinde çarpıcı bir şey yok, ancak Kum tepesi sıradan bir görüntü değil.

Gerçek zamanlı olarak herhangi bir arazinin tam 360 derecelik bir ekranı dinamik olarak geniş (en fazla 6 ft çapraz) tam renkli oluşturmak için gelişmiş bir 3B holografik teknoloji kullanır; ve özel gözlük kullanılmadan ekranı 20 kişiye kadar izleyebilirsiniz.

it_photo_176044.jpg

Görüntünün kendisi, donma, döndürme ve yakınlaştırma gibi tam manipülasyona olanak tanıyan etkileşimli ve mevcut ticari 3D teknolojisinin yalnızca üç veya dört inçlik görsel derinlik sağladığını düşündüğünüzde gerçekten dikkat çekici olan 12 inç'lik bir görsel derinlik kapasitesine olanak tanır ideal ışıklandırma koşulları.

Oh ve birlikler, iyi ölçü için basılı kopya misyon haritaları olarak kullanılmak üzere ekranın 2D çıktısını alıyorlar. PC'nize takılı olanları kullanmaya başlamanız biraz zaman alabilir, ancak DARPA proje ticarileştirme geçmişi sonunda oluşacağını gösteriyor.

8. Deniz Feneri Projesi

Arbor Networks, dağıtık hizmet reddi (DDoS) saldırı önleme alanında uzmanlaşmış lider bir güvenlik şirketi olarak bilinir.

Daha az bilineni, Arbor Networks'ün kendisinin bir DARPA araştırma projesinden doğduğu gerçeğidir: Arbor Networks'in kurucularının Michigan Üniversitesi'nde çalıştığı ve daha sonra şirketin teknolojik temelleri olarak kullanılan Deniz Feneri Projesi .

1999'da DDoS saldırıları, çevrimiçi bahis dükkanlarına ve görev kritik askeri sistemlere benzer şekilde, en büyük şeydi.

Deniz Feneri Projesi araştırması, bu saldırıların hızlı algılanması, geri çekilmesi ve hafifletilmesini sağlayan, oldukça ölçeklenebilir, servis sağlayıcı sınıfı çözümlerin bulunmasına doğrudan yol açtı.

İlk kez 2000 yazında gösterilen anomali tespit sistemi, DDoS saldırısının başlangıcını tespit etme ve çözme arasındaki boşluğun başarıyla kapatılabileceğini gösterdi.

9. Internet anonimliği

Gizlilik, gizli bilgiler ve devlet kurumları, doğal müttefikler değil, bizimle yatarlar. Çevrimiçi gizlilikle ilgilenen kişiler muhtemelen, Tor özel tarayıcısı ile birlikte kullanıldıklarında muhtemelen internette olmanın en adsız metodunu sunan Tor gizlilik servisini duymuş olacaklardır.

Tor'un arkasındaki temel ilke, yani "soğan yönlendirmesi", başlangıçta ABD Deniz Bilimleri Araştırma Enstitüsü tarafından 1995'de finanse edildi ve 1997'de DARPA tarafından teknolojinin geliştirilmesine yardımcı oldu. Üç yıl sonra, Tor ağı bir Daha önceki DARPA tarafından finanse edilen çalışmanın doğrudan sonucu.

Soğan ağı nedir peki? Verilerinizin dolaştığı yol boyunca her yönlendirici düğümü için bir şifreleme katmanı eklemeyi içerir; her şifreleme katmanı yönlendirici tarafından birer birer geri soyulur.

Her yönlendirici, veri paketlerini nereye gelecekte gönderileceği konusunda talimatlar almak için tek bir tabakayı açar, ancak veri paketlerinin nereden geldiğini göremez. Bu düğümlerden hiçbiri, bu paketlerin başlangıç noktasını veya nihai varış noktasını bilmiyor ve veri aktarımınızın içeriklerine erişimi yok.

AKILLI TELEFONLAR NEDEN BU KADAR ABD İÇİN HAYATİ ÖNEME SAHİP !AKILLI TELEFONLAR UZERINDEN GIZLI SES FREKANSLARI ILE NELER YAPILABILIR ?

Nerdeyse gencten yaşlisina herkesin elinde bir akıllı telefon.Bu telefonlarin yazilimlarini ve altyapilarini artık Apple,Google ve Microsoft olusturuyor.Abd icin ilk basta ihracat ve ve ticaret onemlidir.Ve sirketler,halktan daha degerlidir
Insanlarda gun gectikce artan Teknolojiye yatirim.Bazi sirketler yoluyla bazi devletlerin cebini doldurmakta ve ticari hacmini genisletmekte.Fakat akilli telefonlar bazilarina ekonomik kazanctan baska birseylerde sagliyor.
Akılli telefonlar kitleler başka nasil etkiler birakabilir
Insan kulaginin normalde duyma esiginin altindaki ses frekanslari ile insanlar ve toplumlar duygusal olarak kontrol edilebilirmi veya manipule ? Simdi ses frekanslarinin insanlar uzerindeki etkilerini paylasacagiz.Stephen King'in "Cell" Romani gibi olabilirmi bir toplum delirmiş,kontrolden çıkmış.Sizce Elimizdeki Akıllı telefonlar bize doğrultulmuş bir silaha dönüşürmü ?

AKILLI TELEFONLARI BIZMI KONTROL EDIYORUZ YOKSA ONLARMI BIZI
HERSEY BIR HOPARLORUN UCUNDA

20 Hz ve 20.000 hz arasi disindaki frekanslari duymayiz.Ama beynimizin bu frekanslardan gelen mesajlari algilamayacagi anlamina gelmez.Ya çoktan yonlendirilyorsak bazi frekanslar araciligi ile
Sevgiyi temsil eden 528 Hz varken neden 440 Hz?
528 Hz içimize huzur verip, bizi iyileştirme gücüne, diğer frekanslar da kendi çaplarında pek çok etkiye sahipken,
neden şu anda dinlediğimiz tüm müzikler 440 Hz frekansına ayarlı?
Her şey “Standard Tuning” dediğimiz müziklerin A=440 Hz’e sabitlenmesi ile başladı

Bu sabitlemeyi ise müziği askeri anlamda ticarileştiren Rockefeller Grubu yaptı. Müzik endüstrisinin bu standart frekans ile tekelleşmesi, kitleleri sürü psikolojisi altında tutmanın, insanları asabiyete, kedere sürüklemenin, psikososyal kışkırtmalara açık hale getirmenin zeminini hazırlamış ve bunlar sonucunda artan hastalık oranları ve mali krizler sayesinde de Gruba üye ticari şirketlerin kâr elde etmesinin etkili yollarından biri olmuştur.
Alternatif müzik frekansı olan A=444 Hz (C=528 Hz) bastırıldı
Bastırılan bu frekans, yani “iyi titreşimler” ise her türlü hastalığı ve stresi iyileştirebilecek güçtedir. Ama ne yazık ki önce sansürlenmiş, daha sonra ise standartlar değiştirilerek unutturulmaya çalışılmıştır.
Müzik aletleri ve sesleri kitlesel histeri yaratmak üzerine akortlanıyor
Işık ve ses, üretilebilen ve ölçülebilen matematiksel frekans değerlerine sahiptir
Şimdi komplo teorilerine kulak asacak olursak, bu mutlak güç, biyoenerjetik yolla, belli frekans ayarları ve elektromanyetik manipülasyonlarla “bilincimizi” kontrol altına alırken biyolojimizi, psikolojimizi ve davranışlarımızı değiştiriyor.
1. ve 2. Dünya Savaşları arasında müzik frekansları üzerine bilimsel araştırmalar yapıldı
Rothschild ve Rockefeller çalışması ve Amerikan Donanması işbirliği ile “savaş-çıkaran” frekanslar üzerinde çalışıldı. Amaç kitleleri kontrol altında tutmak ve psikopatoloji, duygusal çöküş,kaos ve kitlesel histeri yaratmaktı. 2. Dünya Savaşı sırasında ise Savunma Bakanlığı işbirliği ile havadan yapılan operasyonlarda bu ses frekansları etkili şekilde kullanılmaya başlandı. Buna radyolar da dâhil oldu.
İlk çalışmalar Elvis, İngiliz grup British Invaders ve Beatles’la başladı
Beatles’in bir konseri İsrail’de iptal edildi, sebebi ise “kitlesel histeri yaratması, cinsel istekleri tetiklemesi ve saldırganlığı tırmandırması” olarak belirtildi. 1938’de Rockefeller Grubu İngiliz-Amerikan radyosu ve televizyon kartelleri kurarak Nazi hareketiyle Yahudi düşmanlığı başlattılar.
1. Dünya savaşı sırasında Rockefeller tarafından radyo tekeli kurulmasi
1.Dünya savaşı sırasında Rockefeller tarafından yönetilen askeri radyolar devreye girdi ve bütün ekipmanlar seferber edildi. Radyodan savaş esnasında gönderilen komutlar hiç son bulmadı. Amerikan Donanması, General Electric işbirliği ile 1919’da kendi ulusal radyosunu kurarak bu tekele alternatif oluşturdu ve bugünkü Amerikan Radyosunu (RCA) doğurdu.
1938’de dinleyicilerin duygularını kontrol altına almaya yönelik araştırmalar başlandı
1938’de frekanslar standarda sabitlenmeden önce, mekanik olarak dinleyicilerin duygularını kontrol altına almaya yönelik araştırmalar başladı. Bu sayede kitlelere ticari ilgi alanları önceden dayatılabilecekti. Bu araştırmalar derhal kitlelerin ikna edilmesi için kullanılmaya başlandı.
NBC ve CBS halkın üzerinde deneysel çalışmalar yaptı
NBC ve CBS, kendi taraflarına daha fazla takipçi çekebilmek uğruna halk üzerinde çeşitli ses efektleri kullanılarak psiko-galvanometre denemeleri yapıldı. Bu ölçümlere göre de halkın nasıl yönlendirileceği tayin edildi.
A=440Hz, petrokimya ve ilaç devleri tarafından 2. Dünya Savaşında kullanıldı
Bu titreşimler, beyne özgü duygusal ve sevgisel zihni baskılıyor ve yaratıcılığı köreltiyor
Yapılan tüm araştırmalar A=440Hz’in insanların kalp ve kuyruk sokumu arasındaki enerji merkezleriyle (çakralar) uyumsuz olduğunu gösterdi. Tersine kalp üzerindeki çakraların ise uyarıldığı gözlendi. Teorik olarak, titreşimler egoları ve sol beyni tetikliyordu. Ancak sağ beyne özgü duygusal ve sevgisel zihni baskılıyor ve yaratıcılığı köreltiyordu. 3.Göz denen çakranın kapanmasıyla da insanoğlu farkındalığını hiçbir alanda kullanamaz hale gelecekti.
“Şeytanın İntervali”
Metafiziksel olarak, A=440 Hz ile A=444 Hz arasındaki interval, müzik âleminde “Şeytanın İntervali” olarak kabul edildi. Bunun nedeni ise ahenkten uzak, iğrenç denilebilecek bir tınının bu iki notanın aynı anda çalınması ile ortaya çıkmasıydı. Bundan önceki müzik çalışmalarında yer alan A=444 Hz’in ise doğayla ve insanla daha uyum içinde olduğu gözlemlendi. Eğer insanoğlu spiritüel olarak bastırılırsa, A=444 Hz’in (C=528 Hz) müziksel tınısı dini olarak kabul edilmezdi, öyle de oldu. Bu kiliselerin de işine gelmiş oldu.
Her organa ait özel ses tonlamaları var
Her organa ait özel ses tonlamaları, o organa ait hücrelerin titreşimini artırarak iyileşmesini sağlamaktadır. Bu uygulama ise uzak doğuda A= 444Hz yani C=528Hz frekansında, en saf ve katıksız titreşimlerle yapılır. Kişi tüm stresinden arınır, hücreleri şifa ve sevgiyle dolarak hastalıklara veda eder.
Neden Apple,Google Microsoft gelistirdikleri Isletim sistemlerinde bazi kaynak kodlarini gizli tutuyorlar Guvenlikten ziyade baska sebeplerden dolayida bu kaynak kodlari gizli tutulmaktadir ! Akilli telefonlar bize komut verirse neler olur? Belkide bizim bilincaltimiza coktan verilen emirleri yerine getirdik bazen !

Pdf olarak Bu Makaleyi İndirmek için bu linke tıklayınız