cdimin içindekileri silemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

1133

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arabaya track cd yapmak istiyordum şehire biraz uzağım elimde sadece içi dolu olan bir cd var. Cd yi ne biçimlendirebiliyorum ne içindekileri silebiliyorum .track cd yapmak için içinin boş olması gerekiyor.yardımcı olur musunuz?
Adsız.png

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
CD sadece yazılabilir silinemez. Arabanızda aux girişi yok mu telefonunuzu bağlayıp dinleyin.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Wikipedia'dan baktım, 1000 kereye kadar yazılabiliyormuş.
Wiki yi bilmem. Princo markaydı bendekiler. 25 adetlik paket almıştım sene 2009 yada 2010 civarıydı. 3 4 sefer yazıp biçimlendirdikten sonra sürücü diski görmüyordu yada görse bile içindeki bir dosyayı açmaya çalışınca uzun süre bekletip yanıt vermiyor diyordu.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Üzerinde CD-R yazan CD'lere yüklenen veriler kalıcıdır, silinemez. Üzerinde CD-RW yazan CD'lerin içindeki veriler silinebilir.

CD'lere veri yüklenirken kullanılabilen 2 çeşit yöntem bulunmaktadır, bunlar:

1-Track at once: Bu yöntemi kullandığınız zaman, CD'de yaptığınız yükleme işlemi sonrasında kalan boş alan bir sonraki sefere kullanılabilir. Mesela 700 MB'lik bir CD'ye 500 MB'lik veriyi bu yöntemle yüklerseniz, kalan 200 MB'lik boş alanı başka bir sefere kullanabilirsiniz. Ancak eğer arabada dinlemek üzere bir track CD'si yapacaksanız, bu yöntem önerilmez; zira bu yöntemle hazırlanan track CD'leri arabada CD çalarında sorun çıkarmaktadır.

2-Disc at once: Eğer arabada dinlemek üzere track CD'si hazırlayacaksanız, bu yöntemi kullanmalısınız. Ancak bu yöntemi kullanmanız halinde kalan boş alana bir daha yükleme yapamazsınız, bu duruma "kapalı oturum" denmektedir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üzerinde CD-R yazan CD'lere yüklenen veriler kalıcıdır, silinemez. Üzerinde CD-RW yazan CD'lerin içindeki veriler silinebilir.

CD'lere veri yüklenirken kullanılabilen 2 çeşit yöntem bulunmaktadır, bunlar:

1-Track at once: Bu yöntemi kullandığınız zaman, CD'de yaptığınız yükleme işlemi sonrasında kalan boş alan bir sonraki sefere kullanılabilir. Mesela 700 MB'lik bir CD'ye 500 MB'lik veriyi bu yöntemle yüklerseniz, kalan 200 MB'lik boş alanı başka bir sefere kullanabilirsiniz. Ancak eğer arabada dinlemek üzere bir track CD'si yapacaksanız, bu yöntem önerilmez; zira bu yöntemle hazırlanan track CD'leri arabada CD çalarında sorun çıkarmaktadır.

2-Disc at once: Eğer arabada dinlemek üzere track CD'si hazırlayacaksanız, bu yöntemi kullanmalısınız. Ancak bu yöntemi kullanmanız halinde kalan boş alana bir daha yükleme yapamazsınız, bu duruma "kapalı oturum" denmektedir.
Bu arada bu özellikler Nero Burning ROM'da seçilebiliyor; ama diğer programlarda oluyor mu, bilmiyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
CD doldu mu silinmez. Kırıp atarsın en iyisi. Kırtasiyede CD1.25 lira (700)mb, DVD-R 1.5 lira (4.7)gb...

Son mesajlar