CD Sürücüsü Olmadan Pardus Nasıl Yüklenir.??

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Win 7 için usb boot yaptım ama pardus ıcın boyle bır secenek bulamadım CD surucum calısmıyor acaba pardusu nasıl yukleyebılırım yardımcı olur musunuz lutfen.. Bende pardus kullanmak istiyorum..

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İyide zaten halı hazırdakı pardus sistemı uzerınden yapmıs b ıslemı bana 7 uzerınden yapabıleceqım yonergeler lazım.

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
İndirmiş olduğunuz Pardus ISO dosyasının uzantısını .img olarak değiştirin.
Image Writer for Windows yazılım paketini indirip arşivi açın. (Üst sıradaki xxx-win32.zip dosyasını indirin)
Arşivden çıkan Win32DiskImager.exe dosyasını çalıştırın.
Image File olarak uzantısını değiştirdiğiniz .img dosyasını gösterin. Device olarak USB belleğinizi seçin ve Write düğmesine tıklayın.

ISO dosyasının uzantısını nasıl değiştirebilirim?

Denetim Masası > Klasör Seçeneklerini aç ordaki "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle "yazısındaki işareti kaldır
sonra gel uzantısını değiştirmek istediğin dosyaya sağ tıkla ad değiştir de ve noktadan sonraki yazıyı istediğin uzantı şeklinde değiştir...

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Zorlamıyorum zaten, aklımdakini yazıyorum.

Zorladığını söylemedim, sadece kafasını karıştıracak yönlendirmeye gerek olmadığını belirtmek istedim. Söylediğim yolu izlerse başarılı sonuç alır.

İyi forumlar arkadaşım.

uSuLca

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Krazky Senın bu yolu yaptım şimdi direk boot dan format atabılır mıyım bu USB bellek ile.. Ayrıca once 7 mı Pardus mu yuklemelıyım?

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Krazky Senın bu yolu yaptım şimdi direk boot dan format atabılır mıyım bu USB bellek ile.. Ayrıca once 7 mı Pardus mu yuklemelıyım?

Format atabilirsin. Ama açılışta USB'yi göstermelisin. CD sürücüsü olmadığına göre direk USB'yi görebilir. Önce Windows 7'yi kur, ardından Pardus'u... Yerinde olsam direk Pardus'u kullanırdım.

Not: Pardus 2011 Hasankeyf RC sürümüdür. Final 20 Ocak'ta çıkacaktır...