CAT 6 500 metre internet hızı düşermi

Bu konuyu okuyanlar

millonertiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
İnternet kutumun tam uzaklığı 500 metre büyük bir villa sitesi internet kutusu güvenliğin yanında ben sitenin tam ortası gibi biraz sağında duruyorum internet kutusu sitenin en solunda evime gelen kabloyu değiştirmeyi düşünüyorum hızda bi değişiklik olur mu bilmiyorum 10 yıllık altyapı ankastreye kadar fiber geliyor ondan sonra telefon kablosu ile dağıtım yapılıyo diye biliyom internetim vdsl2 altyapı 39 mbps kaldırıyo diye telekom fakat daha üstünü kaldırdığını düşünüyorum elimde cat 5 kabloyu soket çaktırıp gidip bakıcam bi değişiklik oluyomu diye baktım oluyo cat 6 500 metre alıcam fakat hızda kayıp olurmu onu bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim

Not:Şuan hat değerlerini atamıyorum türk telekom tarafından kesinti olduğu için

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Cat 6 kablo fiberden hızlı olamaz normalde 100 metreye kadar tolere edilebilir kayıplar olur Cat kabloda bence boşa masraf yapmayın deneme yapıcam dersen Buyrun deneyin tavsiyem odur ki ankastre sizin evin girişinde ise fiber zaten oraya kadar gelmiştir ve fiberde bir kopukluk varsa bu sizin değil servis sağlayıcınızın düzeltmesi gerekir. Eğer memnun değilseniz başka firmalarla görüşün. (=

millonertiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Cat 6 kablo fiberden hızlı olamaz normalde 100 metreye kadar tolere edilebilir kayıplar olur Cat kabloda bence boşa masraf yapmayın deneme yapıcam dersen Buyrun deneyin tavsiyem odur ki ankastre sizin evin girişinde ise fiber zaten oraya kadar gelmiştir ve fiberde bir kopukluk varsa bu sizin değil servis sağlayıcınızın düzeltmesi gerekir. Eğer memnun değilseniz başka firmalarla görüşün. (=
altyapımda sadace vdsl2 var caddede bursa büyükşehir belediyesi f/o kapakları var bitinesi bizim sitedeki benden 501 metre uzaklıktaki ankastereye geliyor ordan sonra telefon kablosu filanla geliyo hattımda hiç bi zaman kopma olmadı fakat internet hızı beni açmıyo modem 46 mbps geliyo 50 mbpslik paket kullanıyorum kısaca fttc internet diye biliyorum onu kullanıyorum altyapımı iyileştirmek istediğim için böyle bi soru sordum ping konusunda şikayetim yok csde net graphta 39 ms alıyorum pubgde rainbow gibi oyunlarda 40 ms aldığım için memnunum fakat hız konusunda memnun değilim 100 mbpslik paket istediğim için ve şuanki kullandığım kablo el vermiyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

hat değerlerimi buraya attım

Ekli dosyalar

• 2020.04.14-11.39.png
    2020.04.14-11.39.png
    108.6 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleme:

Son mesajlar