CASTRO'nun Maaşı 30 dolarmış

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Maaşı 30 dolarmış

İngiliz Guardian gazetesi, geçen yıl geçirdiği bağırsak ameliyatından bu yana zor günler geçiren Küba’nın 81 yaşındaki lideri Fidel Castro’nun ünlü gazeteci Ignacio Ramonet’le birlikte hazırladığı otobiyografisinden dikkat çeken satır aralarını sayfalarına taşıdı. Dünyanın en uzun süre görevde kalan lideri olan Castro, emekliliği hiçbir zaman düşünmediğini, ‘ne kadar gerekiyorsa o kadar süre görevine devam edeceğini’ belirtiyor.

Geçmişte Küba yönetimi içerisinde yolsuzluğa karışan isimler olduğunu kabul eden Castro, kendisinin ise hiçbir şeyi olmadığını söylüyor. Forbes’un geçen yılki listesinde 900 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu söylenen Castro, “Birkaç pesom var, her zamanki maaşımı alıyorum... Maaşım aylık 25 peso, dolar karşılığı olarak 30 dolar. Ama beni dünyanın en zenginleri listesine koydular. Anılarımı yazmam için milyonlar teklif ettiler, ama kabul etmedim” dedi.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
aramızda para toplayalım ya da web sitesi açsın paypal'dan bişeler gönderim amcama.

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bir taraf uçarken diğer taraf arzın merkezine inmiş,ama sorun olmaz sanırım dünya yuvarlak arada bir ters dönüyor...