Castro'dan nükleer uyarı

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
521973_detay.jpg

Yerel basınla internetteki Cubadebate.cu adresinde yayımlanan yazısında Castro, İran'a yeni yaptırımları oylaması beklenen BM'nin ''olayların akışını değiştiremeyeceğini'' ifade etti ve ''çok kısa bir süre sonra İsrail'i yöneten aşırı gericiler İran'ın direnişine çarpacak. İsrail de ABD tarafından yaratılan dikkate değer nükleer gücünü bağımsızca harekete geçirmek ve kullanmaktan çekinmeyecek. Başka türlü düşünmek gerçeği inkardır'' ifadesini kullandı.
İsraillilerin ''İran'ın uranyumun bir kısmını zenginleştirdiği tesisleri yıkmayı deneyeceklerinin açık olduğunu'' söyleyen Castro, ''İsrail'in Gazze'ye yardım götüren insani yardım filosuna saldırdığı zamanki gibi, yani her zamanki gibi, faşist fanatizmle hareket edeceği açıktır'' dedi.

kaynak

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Haha.:D

israil, İran için 5 dk lık iş.Sanki İran'ın eli armut mu topluyacak.İran füzeyi bir salladımı ne israil kalır ne yahudiler!

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Haha.:D

israil, İran için 5 dk lık iş.Sanki İran'ın eli armut mu topluyacak.İran füzeyi bir salladımı ne israil kalır ne yahudiler!

He he:p seviyorum bu tür mesajları...

Sanki bir tek İSrail etkileyecek. Bombanın etkisi İsrail sınırından dışarı çıkmayacak:rolleyes: Bekleyecek orada:biggrin:

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
nükleer bombaların çeşitleri var sevgili kardeşlerim uranyumla zenginleştirilmiş bomba ile plütonyum la zenginleştirilmiş bombaların yarattıkları etki farklı oluyor yanlız bu ikisinede 5 çeken bir bombayı rusya geliştirdi nükleer bir bomba değil ama etkisi nükleer bombanın 5 katı çevreyi kirletmiyor radyasyon yaymıyor ses çıkarmıyor en güzeli ateş çıkarmıyor bombanında güzeli olur mu demeyin oluyor işte

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
öyle güzel anlattın ki bir tane de ben alıyım diyecektim gerçektende :D bitki örtüsüne zarar vermesinde :S

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
olmamış mı :unsure:

O olaydan sonra Japonya'nın kuzeyindeki komşusu Yunuslarda ağır kayıp meydana geldi aynı şekilde batısındaki komşusu köpekbalıkları ve balinalarda da ufak çaplı kayıplar ortaya çıktı:rolleyes:

Japonya bir adadır. Dolalısıyla bir başka ülkenin zarar görmesi söz konusu değildir.

Ancak İsrail ile Filistin iç içe geçmiştir.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
@HapS bombanın isminide yazsaydın da videolarına bakıp şenlenseydik

Japonya bir adadır. Dolalısıyla bir başka ülkenin zarar görmesi söz konusu değildir.

evet ama pasifikin ortasında bir ada değil.

israil-filistin iç içe fakat tüm nükleer bombalar millerce mesafelik etki mi yapar daha basitleri yokmudur (bkz. tactical nuke)

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar ne nükleer savaş istiyoruz ne de toplu tüfekli! Savaşın her türlüsü korkunçtur.