Casper Recover Cd Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Merhaba arkadaşlar;

Elimde Casper Nivervana bir laptop var. laptop a recovery cd ile format atılmış ancak pc çok yavaş yavaş derken açılışı ve ya sayfanın gelmesi değil yavaşlığı bir program yüklerken yarım saatte yüklüyor eve tam 30 dk da yükkledi. Güncelleştirme yapıyor 1 tek güncelleştirmeyi sistem 16 dan beri devam ediyor. Sorular şu:

1. Neden bu kadar yavaş işlem yapıyor.
2. Elimde satın alınmış win 7 starter var onu kursam tekrar recovery cd leri ile vista kurma şansım olur mu?(Şu an ki işletim sistemi vista home edition )
3. Fandan bana göre çok yüksek ses geliyor tahminimce tozdandır. Bunun bir etkisi olabilir mi?

Teşekkürler.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Merhaba,

Yavaş işlem yapmasının sebebi toz, yüksek sıcaklık olabilir. Ben de Casper Nirvana kullanıyorum. Oyun oynamamama rağmen 83 dereceye kadar çıkıyor işlemci sıcaklığı. Garantisi bitmiş ise açıp iyice temizleyin ve yaz sıcağına karşı korumak için notebook soğutucu alın derim.
Eğer recover için hdd nin bir kısmı ayrı olarak kullanılıyorsa biçimlendirmediğiniz sürece istediğiniz işletim sistemini kurduktan sonra tekrar ilk işletim sistemine dönebilirsiniz.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
2 tane recovery cdsi var yüklemeyi buradan yapmıyor mu? İşlem yavaş olduğu için hala daha güncelleştirmeden dolayı pc nin kapatılmasını bekliyorum farklı bir hdd ye kurduğunu zannediyorum.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
2 tane recovery cdsi var yüklemeyi buradan yapmıyor mu? İşlem yavaş olduğu için hala daha güncelleştirmeden dolayı pc nin kapatılmasını bekliyorum farklı bir hdd ye kurduğunu zannediyorum.

Hıı pardon başlığa bakmamışım tam olarak. Eğer elinizde cd varsa tabi ki kurabilirsiniz diğer işletim sistemlerini.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Recovery ile orjinalliğini bozmak istemiyorum deneme amaçlı bir sistem yükleyip sonra tekrar recovery ile eski sistemi kurmak istiyorum onun için sordum. Gönül rahatlığıyla yeni sistemi deneyebilirim dimi? :)

---------- saat 22:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:48 eklenmişti ----------

Intel Crestline-PM PM965
Sıcaklık kaç olmalı? ekte ki resimlerde sıcaklıklar bana yüksek geldi.

adsztdp.jpg