Casper Nirvana notebooka ekran kartı yükseltme imkanı varmı?

Bu konuyu okuyanlar

eren.nic39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartım Quanta SW9/TW9
İşlemci: i5-430M,2533 MHz
Ekran kartı: GeForce GT 335M 1gb sabit 1gb paylaşımlı
Ram: 4GB

Bu özelliklerdeki bilgisayarımın ekran kartını directx 11i desteklemediği için değiştirmek istiyorum. internette araştırdığım kadarıyla MMX slotu bulunması gerekli deniliyor. Bilgisayarımdan CPU özellikleri-komut seti bölümüne baktığımda MMX gözükmekte. directx 11i destekleyen güncel bir ekran kartıyla şu anki mevcut ekran kartımı değiştirebilirmiyim? eğer değiştirebilirsem maliyeti ortalama ne kadar olur? yardımcı olursanız sevinirim.

M.Z.A

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen bunu basbelası arkadaşımıza sor

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ekran kartınızda MXM portu bulunması o laptopta ekran kartı değiştirebileceğiniz anlamına gelmiyor. Halihazırda piysaya çıkan birçok ekran kartında MXM portu bulunuyor. Ekran kartı değişikliği yapabilmeniz için Laptopunuzda MXM portu olması gerekiyor. Bu port varsa MXM slotlu bir ekran kartı alıp takabilirsiniz. Laptopunuzda MXM portu olmadığı için ekran kartı değişikliği yapamazsınız.

Bu konuda ayrıntılı şekilde anlattım.

http://forum.shiftdelete.net/ekran-karti/338938-laptop-ekran-karti-degistirme.html

eren.nic39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bilgisayarımda MXM portu olup olmadığını nasıl anlayacağım? birde bunu belirtirseniz sevinirim.

Son mesajlar