Casper Nirvana C700 laptopumu uykuya aldım açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

alperensvrky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yukaridada belirttigim gibi casper nirvana c700 laptopum var yaklasik 2,3 aydir kullaniyorum . dun ise bilgisayari acma kapama tusundan uyku moduna aldim 15 dk. sonra yeniden acmaya kalktigimda acma kapama isigi uyku modunda gibi yanip sonuyordu ama tepki yoktu sadece ince tiz bir ses arada bir dit dit ediyordu bilgisayarda yanik kokusu yok en kotu servise verecem birde casper oldugu icin bataryasi gomulu icini acarsam garantisi gide onun disina yapabilcegim bisey varmi

Ekli dosyalar

• IMG_20161106_093803.jpg
    IMG_20161106_093803.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 736
  • IMG_20161106_093758.jpg
    IMG_20161106_093758.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 610

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yapman gereken basit, bilgisayarın kapalıyken aç ve pili bitene kadar bekle. Pilinin iyice bittiğine emin olduktan sonra pirize tak ve çalıştır.

alperensvrky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapman gereken basit, bilgisayarın kapalıyken aç ve pili bitene kadar bekle. Pilinin iyice bittiğine emin olduktan sonra pirize tak ve çalıştır.
saol bende zaten suan onun icin bekliyorum 1gun falan oldu heralde bur kac saat sonra şarji biter

alperensvrky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki ya bilgisayarın sorunu neydi ne olmustu bilgisayara

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
peki ya bilgisayarın sorunu neydi ne olmustu bilgisayara
Düzeldi mi ? Uykudan uyanmama durumu işletim sisteminden kaynaklı bir durum değil, tamamen süper I/O, kuzey köprüsü ve bios ile alakalı bir durumdur. Böyle durumlarda sistemdeki güç tamamen kesilip bios eepromundaki işletim sistemi için ayrılmış aktif hafızayı temizeltmek gerekir. Yani pili çıkartıp biosu sıfırlamakla alakalı bir durum değil.

alperensvrky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düzeldi mi ? Uykudan uyanmama durumu işletim sisteminden kaynaklı bir durum değil, tamamen süper I/O, kuzey köprüsü ve bios ile alakalı bir durumdur. Böyle durumlarda sistemdeki güç tamamen kesilip bios eepromundaki işletim sistemi için ayrılmış aktif hafızayı temizeltmek gerekir. Yani pili çıkartıp biosu sıfırlamakla alakalı bir durum değil.
suan sarjinin bitmesini vejliyoruz hala acama kapama dugmesinin isigi yanip sonuyo sarji bittimi denicem ilginiz icin tesekkurler