Casper CN.TKI 620A Modeli Yardım

Bu konuyu okuyanlar

kidvcmişel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben bu notebook'u beğendim. Fiyatıda uygun geldi. ama casper için hiç olumlu şeyler söylemiyolar. Özelliklerine bakıyorum i7 işlemcili, 2 gb ekran kartı var, 6 gb ram'i var. Görünüşte iyi ama test etme imkanım olmadı. Isınma sorunuda varmış fakat soğutucu alırsam sorun olmaz muhtemelen. Bu PC'nin kötü yanları neler peki kullanan varsa. Alınmaya değer mi yoksa kafayı mı yedirtir ? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Casperin dış donanımı çok adi :( Bende var performansından memnunum ama dışında sol elimi koyduğum yerde 3 ayda elimin izi çıktı :D Sıcaklık konusunda ise benim pek bir sorunum yok. Ben memnunum. Abimin asusu var hep sorun çıkarıyor. Ben çok şükür bir sorun yaşamıyorum :D Tavsiye edermisin diye sorarsan bilmiyorum belki ben şanslıyım yada sende şans yoktur sürekli problem çıkarır ondan birşey söyleyemiyorum.

FireWalkeR-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım öncelikle casper alma derim sebebi çok çabuk arıza yapması ben kullanmıyorum ama etrafımda kullananlar söylüyor ayrıca niye bu kadar ucuz bu cihaz sence? sebepleri(bence) : 1- ekran kartı kötü 2- işlemci cache belleği az (4 mb) 3- usb3.0 yok 4- Bluray combo değil 5- kasa kullanılan plastik v.s kötü 6- CASPER yetmezmi? :) bence fiyatı biraz arttır daha sorunsuz cihazlar al derim

kidvcmişel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok ben genel olarak laptoplara bakıyordum bir baktım bunu gördüm. Fiyatı fazla ucuz hayırdır dedim yani :) Yoksa Acer'in Aspire 5742G modeli Laptop'unu düşünüyodum. Bilgileriniz için sizlere teşekkür ediyorum...

sodoma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım öncelikle casper alma derim sebebi çok çabuk arıza yapması ben kullanmıyorum ama etrafımda kullananlar söylüyor ayrıca niye bu kadar ucuz bu cihaz sence? sebepleri(bence) : 1- ekran kartı kötü 2- işlemci cache belleği az (4 mb) 3- usb3.0 yok 4- Bluray combo değil 5- kasa kullanılan plastik v.s kötü 6- CASPER yetmezmi? :) bence fiyatı biraz arttır daha sorunsuz cihazlar al derim

ne alakası var kardeş? casper ucuz çünkü fabrikası burda ve diğer markaların ödemek zorunda olduğu gümrük vergisi yada lojistik gibi masrafları yok.öyle havadan atıyosunuz. piyasa bilginiz yok aklınıza geldği gibi sallıyosunuzç ayrıca o model ekran kartı olarak hd5650 kullanıyo ve kesinlikle kötü bir kart deil. ben de buna çok benzer bi model kullanıyorum benmkinin işlemcisi corei5. performansı çok çok iyi ve ısınması problemi de yok. sonra donanım okusaydın bilirdin ama yine işkembeden bi yorum var orda cache belleği az diye. donanım dersi almış herkes bilir, cache belleğin fazla olması da bilgisayarn performansını düşşğren bişeydir çünkü bu sefer cachede fazla birikim olur ve bunların cpu tarafından işlenmesi uzun sürer..

yani kısacası sırf casper diye burun kıvırıcanıza özelliklerini gerçekten inceleseniz CN.TKI 620A modelinin çok iyi bi donanıma sahip olduğunu ve başka markalara daha fazla para dökerek performans alamicanızı bilirdiniz. ama yooook yerli malı yurdum malı yerden yere vurmalı!

kidvcmişel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne alakası var kardeş? casper ucuz çünkü fabrikası burda ve diğer markaların ödemek zorunda olduğu gümrük vergisi yada lojistik gibi masrafları yok.öyle havadan atıyosunuz. piyasa bilginiz yok aklınıza geldği gibi sallıyosunuzç ayrıca o model ekran kartı olarak hd5650 kullanıyo ve kesinlikle kötü bir kart deil. ben de buna çok benzer bi model kullanıyorum benmkinin işlemcisi corei5. performansı çok çok iyi ve ısınması problemi de yok. sonra donanım okusaydın bilirdin ama yine işkembeden bi yorum var orda cache belleği az diye. donanım dersi almış herkes bilir, cache belleğin fazla olması da bilgisayarn performansını düşşğren bişeydir çünkü bu sefer cachede fazla birikim olur ve bunların cpu tarafından işlenmesi uzun sürer..

yani kısacası sırf casper diye burun kıvırıcanıza özelliklerini gerçekten inceleseniz CN.TKI 620A modelinin çok iyi bi donanıma sahip olduğunu ve başka markalara daha fazla para dökerek performans alamicanızı bilirdiniz. ama yooook yerli malı yurdum malı yerden yere vurmalı!

Bu teknik bilgiden sonra bu laptop'u almaya karar verdim :)...

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
casper öğleden sonra çalışmıyor arkadaşım :)

kidvcmişel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öğlen alırız arkadaşım zaman sorun değil :) Yanlız bu ürünü kullanan var mı ? Onuda öğrenelimde...

en_matrax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum sırf sana cevap verebilmek için üye oldum. bende bu alet var daha 2-3 gün önce aldım bana iyi gibi geldi ve açıkçası türk markası oldğu için casper kadar ucuz marka türkiyede bulamazsın ama sanırım i7 yazıyo am i7 oldğu halde çift çekirdek miymiş neymiş onu bi iyi araştır derim ben de 4 çekirdek diye aldım ama onu duyunca hayal kırıklığına uğradım.

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu modeli bende almayı düşünüyorum her yönden iyi bir cihaz arkadasım araştırdım maddi dururumum biraz düzelsin elimdekini satıp alacağım .